Najnowsze Wyniki/Kalendarz
AFP

Hokeista pobił dziewczynę. Został zawieszony na 27 meczów

Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
Austin Watson za pobicie swojej dziewczyny został zawieszony na 27 meczów NHL. Hokeista Nashville Predators nie otrzyma również pensji za ten okres: ponad 350 tysięcy dolarów.

Do zdarzenia doszło w czerwcu tego roku na stacji benzynowej w stanie Tennessee. Świadkowie zeznali, że Watson uderzył dziewczynę, on z kolei przyznał się do popchnięcia jej. Hokeista poddał się karze dobrowolnie i został skazany na trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu. 

Władze NHL postanowiły ukarać Watsona dodatkowo. Zawodnik nie będzie mógł zagrać w 27 meczach ligowych i uczestniczyć w obozie przygotowawczym Nashville Predators. Do drużyny będzie mógł dołączyć dopiero 3 grudnia 2018 roku.

Oprócz tego hokeista nie otrzyma wynagrodzenia za czas zawieszenia. To dokładnie: 362,2 tysiąca dolarów (Watson zarabia rocznie 1,1 mln dolarów). 26-latek to specjalista od "gry ciałem" w NHL. W poprzednim sezonie był zawodnikiem, który w swojej drużynie miał najwięcej takich wejść (187). Zawodnikiem Nashville Predators jest od 2010 roku.

ZOBACZ WIDEO Polska - Irlandia. Klich uratował remis. Strzelec gola widzi pozytywy po słabym meczu

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL