Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michael KolarzNewspix / Lukasz Sobala / PressFocus / Na zdjęciu: Michael Kolarz

Hokej. Polskie kluby zagrają w nowej superlidze? To może być rewolucja

Dawid Borek
Dawid Borek
Polska, Ukraina, Białoruś, Łotwa, Litwa i Estonia - kluby z tych krajów mają zagrać w nowych rozgrywkach międzynarodowych. "Puchar Bałtycki" może zrewolucjonizować polski hokej.

Z planów zainteresowanych stworzeniem rozgrywek federacji wynika, że Puchar Bałtycki miałby ruszyć w ciągu w najbliższych 2-3 lat. Koncepcja zakłada uczestnictwo sześciu zespołów z Polski, sześciu z Białorusi, czterech z Ukrainy, pozostałe miejsca zajmą drużyny z Łotwy, Litwy i Estonii.

- W Polsce jest dobry klub w Krakowie, niezły jest też GKS Tychy. Polski hokej się rozwija. Na Białorusi jest minimum sześć dobrych klubów. A więc cztery kluby ukraińskie, sześć białoruskich, sześć polskich oraz kilka z państw bałtyckich. To byłyby bardzo mocne rozgrywki. Ale ten projekt jest jeszcze cały czas w fazie dyskusji - wyjaśnia w rozmowie z tvpsport.pl Borys Kołesnikow.

Czytaj także: Skandal w hokeju. Klub zabrał reprezentantom Polski sprzęt

Miliarder, były wicepremier Ukrainy i właściciel hokejowego klubu HC Donbass unika porównań Pucharu Bałtyckiego do Kontynentalnej Hokejowej Ligi. Jej sile dorównać będzie bardzo trudno. W każdym razie nowe rozgrywki międzynarodowe to na razie melodia przyszłości. A co do polskich klubów - ciekawe, jak podołałyby finansowo. Koszty podróży mogą okazać się barierą nie do pokonania.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Porażka Juventusu w Lidze Mistrzów. "Nie można obwiniać tylko Cristiano Ronaldo"

- To na razie są rozmowy kuluarowe, ale rzeczywiście - wszyscy są zainteresowani - zdradza dla tvpsport.pl Robert Walczak, wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na lodzie. - Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony rządów państw, które chcą wziąć w nim udział - dodaje.

Wcześniej, bo już w tym roku, dwa polskie kluby (Tauron KH GKS Katowice i Comarch Cracovia Kraków) dołączą do Pucharu Wyszehradzkiego. Mecze w ramach tych rozgrywek będą rozgrywane między spotkaniami lig krajowych. Pytanie jednak, jak będzie wyglądała Polska Hokej Liga, jeśli polskie drużyny zagrają i w Pucharze Wyszehradzkim, i w Pucharze Bałtyckim.

Czytaj także: Finał PHL: GKS Tychy mistrzem Polski!

Wiceprezes PZHL tłumaczy, że wówczas PHL zostanie zreformowana. Jak? Pomysły są różne. Jeden z nich zakłada wejście uczestniczących na arenie międzynarodowej klubów do zmagań ligowych dopiero w ich późniejszym etapie.

Czy wierzysz w powodzenie Pucharu Bałtyckiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL