WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zmiana na stanowisku trenera JKH Czarne Jastrzębie

Mariusz Wójcik
Mariusz Wójcik
W nowym sezonie szkoleniowcem beniaminka Estraligi - JKH Czarne Jastrzębie będzie Aleš Tomášek. 45 - letni czeski trener zastąpił na tym stanowisku Stanisława Małkowa, któremu zakończyła się umowa.

Jastrzębski zespół do awansu poprowadził Rosjanin Stanisław Małkow. Z dniem 31 marca tego roku jego kontrakt wygasł i włodarze JKH postanowili nie przedłużać umowy z tym szkoleniowcem. Zawodnicy tego klubu przechodzą właśnie okres roztrenowania po sezonie tak więc chwilowy brak trenera im nie przeszkadzał. Jastrzębski zarząd nie zamierzał zbyt długo zwlekać z zatrudnieniem nowego szkoleniowca i wczoraj postanowiono zatrudnić Aleša Tomáška. Czech prowadził ostatnio włoski Ice Sport Varese, a poprzednio był szkoleniowcem I ligowego HC GKS Katowice. Obecna umowa z JKH będzie ważna przez najbliższy sezon z możliwością przedłużenia.

Z jastrzębskim klubem pożegnał się także inny obcokrajowiec zza wschodniej granicy. W przyszłym sezonie nie ujrzymy bowiem w składzie JKH - Dimitrija Spirina, z którym klub także postanowił zakończyć współprace. Jeśli chodzi o kształt drużyny w przyszłym sezonie to decydujący głos będzie miał nowy szkoleniowiec. Przypomnijmy, że jeszcze przed zakończeniem sezonu nowy kontrakt z klubem podpisał kapitan - Mateusz Danieluk. W klubie najprawdopodobniej pozostaną także Andrzej Szoke oraz Marek Pavlacka, z którymi klub stara sie przedłużyć umowy. Nie wiadomo natomiast co będzie z Rudolfem Wolfem, który rozważa nawet zakończenie kariery.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL