Najnowsze Wyniki/Kalendarz
hokejNewspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: hokej

Kolejna afera w polskim hokeju. Zarząd chce działań wobec sekretarza Komisji Rewizyjnej

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Co jakiś czas opinia publiczna w Polsce dowiaduje się o problemach związanych z polskim hokejem. Tym razem Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie oczekuje interwencji wobec sekretarza Komisji Rewizyjnej Macieja Jachymiaka.

W oficjalnym piśmie, skierowanym przez działaczy Zarządu do Jerzego Kajzera, przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, poinformowano, że Maciej Jachymiak miał kierować groźby karalne pod adresem delegata Marka Palusa (mecenas, świadczy na rzecz PZHL obsługę prawną).

Członkowie Zarządu twierdzą w piśmie, że Maciej Jachymiak miał użyć m. in. obraźliwych słów pod adresem mecenasa oraz sformułowania "Już nie żyjesz". Cała sytuacja została opisana w protokole Walnego Zjazdu Sprawozdawczego PZHL. Wielu delegatów, jak twierdzą członkowie Zarządu, potwierdziło, że widziała i słyszało całe zdarzenie. 

Czytaj także: Mariusz Czerkawski komentuje kryzys w polskim hokeju

Oficjalne pismo opublikował na swoim profilu na Twitterze Sebastian Królicki, właściciel największego portalu hokejowego w Polsce hokej.net. W piśmie członkowie Zarządu opisali także niestosowne zachowanie sekretarza Komisji Rewizyjnej w trakcie Mistrzostw Świata Dywizji 1B w Tallinie.

Zarząd PZHL po opisaniu zachowań Macieja Jachymiaka domaga się reakcji Komisji Rewizyjnej i pisemną informację o podjętych działaniach w tej sprawie. 

Czytaj także: klub zabrał reprezentantom Polski w hokeju sprzęt

ZOBACZ WIDEO: Szpilka - Chisora. Polak i Brytyjczyk spotkali się po walce. Wzajemny szacunek i zdjęcia

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL