Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jewgienij Kuzniecow na MŚ 2019 na SłowacjiGetty Images / RvS.Media/Monika Majer / Na zdjęciu: Jewgienij Kuzniecow na MŚ 2019 na Słowacji

Hokej. Jewgienij Kuzniecow zawieszony za branie kokainy. Kara nie obejmie rozgrywek NHL

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Jewgienij Kuzniecow został zawieszony na cztery lata i najprawdopodobniej opuści zimowe igrzyska w Pekinie w 2022 roku. W maju testy wykazały obecność kokainy w jego organizmie.

W maju w mediach społecznościowych opublikowany został film, na którym widać było Jewgienija Kuzniecowa w pokoju hotelowym, a na stoliku znajdowały się kreski usypane z białego proszku. Rosjanin zapewniał, że nie brał narkotyków i nie został ukarany przez władze Washington Capitals i ligi NHL.

Wyniki testów pokazały jednak zupełnie coś innego - wykazano, że w organizmie Kuzniecowa znajdowała się kokaina. Rosjanin został zawieszony na cztery lata.

Jego kara ma obowiązywać do czerwca 2023 roku. Oznacza to, że opuści cztery nadchodzące turnieje mistrzostw świata, a także zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie.

Co ciekawe jednak, kara obejmuje jedynie mecze reprezentacji Rosji. Kuzniecow w dalszym ciągu może występować w NHL. W sezonie 2017/2018 Rosjanin był królem strzelców fazy play-off ligi NHL. Poprowadził Washington Capitals do wywalczenia mistrzowskiego tytułu.

Czytaj także:
Slovan Bratysława - PAOK Saloniki. Rozebrana fanka przerwała mecz
Boks. Żona weźmie się za Adama Kownackiego. "On czasami robi głupie rzeczy"

ZOBACZ WIDEO Tokio 2020. Awans na igrzyska jest, pora na wymarzony medal? "Nikogo się nie boimy. Czujemy się mocni"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL