Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mecz hokejowej Ekstraligi JKH GKS Jastrzębie - Tauron KH GKS Katowice został odwołany, 4 bm Goście odmówili wyjścia na lód po tym, jak jeden z ich zawodników został pobity podczas treningu przed lodoPAP / Andrzej Grygiel / Mecz hokejowej Ekstraligi JKH GKS Jastrzębie - Tauron KH GKS Katowice został odwołany, 4 bm. Goście odmówili wyjścia na lód po tym, jak jeden z ich zawodników został pobity podczas treningu przed lodo

Sensacyjne wieści ws. pobicia hokeisty. Wiceprezes piłkarskiego GKS Jastrzębie poszukiwany!

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Do skandalicznego zdarzenia doszło przed piątkowym meczem Polskiej Hokej Ligi. Pobity został zawodnik GKS-u Katowice, a jednym z podejrzanych jest wiceprezes piłkarskiego GKS-u Jastrzębie!

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w piątek (4 października) przed meczem JKH GKS Jastrzębie - KH GKS Katowice. Zawodnik gości, Jaakko Turtiainen został pobity przez dwóch pseudokibiców. Fiński hokeista trafił do szpitala, a sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia. Spotkanie ostatecznie nie zostało rozegrane.

W sobotę rano poinformowano, że jeden z napastników - 15-letni pseudokibic - został zatrzymany przez policję. Kilka godzin później sensacyjne wiadomości przekazali dziennikarze "Dziennika Zachodniego". Podali oni, że drugim poszukiwanym za pobicie hokeisty jest wiceprezes piłkarskiego GKS-u 1962 Jastrzębie Paweł Duszyński. Policja z Jastrzębia-Zdroju w sobotę opublikowała wizerunek podejrzewanego o pobicie Jaakko Turtiainena. Pierwsze czynności zostały już podjęte.

Czytaj także: Nowe fakty ws. pobicia hokeisty GKS-u Katowice. Zatrzymano 15-latka

Nie wiadomo, czy dojdzie do powtórki spotkania, czy też zostanie ogłoszony walkower. Decyzję w tej sprawie podejmie Polski Związek Hokeja na Lodzie. - Jeśli powinien być walkower, to w drugą stronę. Wszak nasz klub, JKH GKS Jastrzębie, zapewnił wszystkie przewidziane prawem zabezpieczenia. Obiekt był przygotowany należycie i zgodnie z przepisami. Sytuacja jest wręcz odwrotna, ponieważ to nasz klub poniósł koszty organizacji tego spotkania, które nie odbyło się - powiedział prezes hokejowego klubu z Jastrzębia-Zdroju Kazimierz Szynal w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".

Swój sprzeciw wobec takich zachowań wyraziła Unia Oświęcim. Działacze tej drużyny wystosowali oświadczenie, w którym potępili to, co wydarzyło się w Jastrzębiu-Zdroju, solidaryzując się jednocześnie z Jaakko Turtiainenem i GKS-em Katowice.

Czytaj także: Rosyjski klub hokejowy wprowadził nietypową zasadę. Zawodnik meczu otrzymał... AK-47

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Karol Zalewski rozpętał burzę. Tomasz Majewski odpowiada

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL