Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jeden z hokeistów Ottawa Senators zaraził się koronawirusemGetty Images / Andre Ringuette/NHLI / Jeden z hokeistów Ottawa Senators zaraził się koronawirusem

Koronawirus. Pierwszy przypadek zakażenia wśród zawodników NHL. To zawodnik Ottawa Senators

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Rozgrywki hokejowej NHL zostały zawieszone ze względu na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa. Mimo to wykryto pierwszy przypadek zakażenia wśród zawodników.

Jak poinformował portal usatoday.com, dane zawodnika nie zostały ujawnione. Wiadomo jedynie, że jest to hokeista Ottawa Senators. Miał łagodne objawy choroby COVID-19 i przechodzi kwarantannę. To pierwszy taki przypadek w lidze NHL i kolejny w amerykańskim sporcie. Wcześniej testy potwierdziły obecność koronawirusa u siedmiu koszykarzy ligi NBA.

"Jesteśmy w trakcie powiadamiania każdego, kto miał bliski kontakt ze sportowcem. Te osoby współpracują z naszymi lekarzami i urzędnikami z instytucji zdrowia publicznego. W wyniku tej sytuacji, wszyscy członkowie drużyny Ottawa Senators mają przebywać w izolacji, monitorować swój stan zdrowia i zasięgnąć porady od personelu medycznego zespołu" - przekazał klub w oświadczeniu.

"Zdrowie naszych graczy, fanów i całej społeczności pozostaje naszym najwyższym priorytetem. Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo w tym niepewnym czasie ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa" - dodano.

Rozgrywki NHL już wcześniej zostały zawieszone. Teraz dokładne kontrole będą przeprowadzone wśród ostatnich rywali Ottawa Senators. Klub ten w marcu zmierzył się m.in. z Los Angeles Kings, San Jose Sharks i Anaheim Ducks.

Czytaj także:
Koronawirus. Hokejowe mistrzostwa świata dywizji 1B w Katowicach odwołane!
Koronawirus. Hokej. Polscy juniorzy nie polecą do Włoch. We wtorek decyzja ws. turnieju w Katowicach

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL