Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej: Aleksander GierasimowTwitter / hccska / Na zdjęciu od lewej: Aleksander Gierasimow

Hokej. Nie żyje Aleksander Gierasimow. Z ZSRR zdobył olimpijskie złoto

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Rosja straciła wielką postać hokeja na lodzie. W wieku 61 lat zmarł Aleksander Gierasimow, ale nie wiadomo, co było przyczyną śmierci.

Informację o śmierci Aleksandra Gierasimowa przekazało CSKA Moskwa, w którym słynny hokeista grał przez wiele lat. Rosjanin miał 61 lat. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci.

Gierasimow był legendą moskiewskiego klubu. W CSKA rozegrał aż 232 mecze i strzelił 73 bramki. Kolekcja trofeów robi wrażenie, bo w dorobku miał siedem mistrzostw Związku Radzieckiego.

Sukcesy osiągał także w drużynie narodowej. Z ZSRR najpierw zdobył dwa mistrzostwa świata juniorów. Potem wywalczył złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Sarajewie w 1984 roku. Turniej zakończył z dwoma bramkami i trzema asystami.

Po zakończeniu kariery Gierasimow pozostał przy hokeju. Pracował w akademii CSKA jako trener i dyrektor.

Czytaj także:
Nie żyje Pat Stapleton. Były kapitan Chicago Blackhawks
#DzialoSieWSporcie. Hokeista stawia podwaliny pod symbol Kanady

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy zabraknie pieniędzy na polski sport? "Liczę na to, że budżet ministerstwa sportu będzie wyglądał tak samo"

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś
  "...wywalczył złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Sarajewie w 1984 roku. Turniej zakończył z dwoma bramkami i trzema asystami".Dam polski wątek. W Sarajewie pierwszy mecz
  Czytaj całość
  Polacy zagrali przeciw ZSRR, przegrali 1:12. Ostatecznie właśnie ZSRR został mistrzem olimpijskim, a Polacy zajęli 8. miejsce.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL