Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Koronawirus PAP/EPA / Koronawirus

Hokeista Pittsburgh Penguins był zakażony koronawirusem. To dziewiąty przypadek w NHL

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Władze Pittsburgh Penguins poinformowały, że zawodnik tego klubu był zakażony koronawirusem SARS-CoV-2. To dziewiąty potwierdzony przypadek w lidze NHL.

W oświadczeniu klubu nie podano żadnych danych personalnych zawodnika Pittsburgh Penguins. Przekazano jedynie, że hokeista przebywał poza Pittsburghiem i poddał się izolacji domowej już po wystąpieniu pierwszych objawów. Teraz jest wyleczony i czuje się dobrze.

W takich okolicznościach ujawniono dziewiąty przypadek zakażenia koronawirusem wśród graczy NHL. Wcześniej w najlepszej hokejowej lidze świata wykryto przypadki choroby COVID-19 u pięciu zawodników Ottawy Senators oraz u trzech z ekipy Colorado Avalanche.

Przypomnijmy, że z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 władze NHL zdecydowały się przedwcześnie zakończyć sezon zasadniczy. W planowanej fazie pucharowej mają zagrać 24 drużyny. Runda play-off odbędzie się bez udziału kibiców i tylko w wybranych lokalizacjach. Zmagania o Puchar Stanleya ruszą najprawdopodobniej dopiero w sierpniu.

12 zespołów chętnych do gry w PHL
Marcin Kolusz zagra w fińskiej ekstralidze

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Mistrz olimpijski jest strażakiem. Zbigniew Bródka opowiedział o pracy w czasach zarazyZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL