Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kalaber PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Robert Kalaber

Hokej. Robert Kalaber trenerem reprezentacji Polski

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Władze Polskiego Związku Hokeja na Lodzie poinformowały, że nowym trenerem reprezentacji Polski będzie Robert Kalaber. Słowacki szkoleniowiec od kilku lat jest związany z naszym krajem.

- Trener Kalaber bardzo dobrze zna realia Polskiej Hokej Ligi. Znakomicie współpracuje z młodymi zawodnikami, co będzie miało duże znaczenie w budowie silnej reprezentacji Polski - powiedział prezes PZHL Mirosław Minkina.

Pochodzący z Bratysławy Robert Kalaber w październiku skończy 51 lat. Trenerską karierę rozpoczynał w słowackiej drugiej lidze prowadząc HC Dukla Senica. Następnie przeniósł się do Trenczyna, skąd w 2014 roku trafił do JKH GKS Jastrzębie.

"W polskim klubie wypracował sobie opinię szkoleniowca, który potrafi znakomicie pracować z młodzieżą, którą bez obaw wprowadzał do pierwszej drużyny. Pod jego wodzą jastrzębianie zdobyli srebrny i dwa brązowe medale mistrzostw Polski, a także dwukrotnie sięgnęli po krajowy puchar. W minionym sezonie JKH GKS Jastrzębie okazał się także najlepszy w rozgrywkach o Puchar Wyszehradzki" - napisano w oświadczeniu PZHL do mediów.

Robert Kalaber ma również doświadczenie w pracy selekcjonera. W 2017 roku został pierwszym trenerem reprezentacji Bułgarii.

Przypomnijmy, że w 2021 roku reprezentacja Polski zagra na przełomie kwietnia i maja w mistrzostwach świata dywizji 1B w Katowicach. Następnie pod koniec sierpnia wystąpi na Słowacji, gdzie powalczy o miejsce w zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie, które odbędą się 2022 roku.

Robert Kalaber (ur. 8.10.1969. r. w Bratysławie)
Kariera trenerska:
2006 - 2008 HC Dukla Senica
2011 - 2014 HC Dukla Trenczyn
2014 - nadal JKH GKS Jastrzębie
2017 - 2020 selekcjoner reprezentacji Bułgarii
Prywatnie: żonaty (Slavka), ma dwie córki (Katarina i Kristina)

Tomasz Valtonen nie jest już trenerem reprezentacji Polski
Tomasz Valtonen o ofercie PZHL: Szkoda gadać!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pokaz siły Lindsey Vonn. "Maszyna!"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL