Najnowsze Wyniki/Kalendarz
mecz Podhale Nowy Targ - GKS Katowice Newspix / Rafal Rusek / Na zdjęciu: mecz Podhale Nowy Targ - GKS Katowice

Koronawirus. Zakażenie w Podhalu Nowy Targ. Drużyna zawiesiła treningi

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Koronawirus wciąż uderza w polski sport. Okazuje się, że zakażenie wykryto w kolejnej drużynie. Tym razem pozytywny wynik testu na COVID-19 uzyskał zawodnik Podhala Nowy Targ.

Końca epidemii koronawirusa w naszym kraju nie widać. Codziennie wzrasta liczba potwierdzonych przypadków, jak i zgonów. Niestety, zakażenia pojawiają się też wśród sportowców, co paraliżuje plany klubów. 

We wtorek dowiedzieliśmy się o zakażeniu w Podhalu Nowy Targ. Informację o tym, że jeden z zawodników uzyskał pozytywny wynik testu podał klub. Tożsamość zakażonego została utrzymana w tajemnicy.

"W związku z wykryciem wirusa COVID-19 u jednego z naszych zawodników, w trosce o nich oraz o zdrowie ich bliskich podjęliśmy decyzję o czasowym zawieszeniu treningów. Jesteśmy teraz zmuszeni odbyć przymusową kwarantannę, po której - mamy nadzieję - wznowimy treningi i wszystko wróci do normy. Zawodnik, który posiada dodatni wynik, czuje się bardzo dobrze" - tak brzmi komunikat Podhala Nowy Targ.

W związku z tym zagrożone są mecze sparingowe tego zespołu. Pierwszy z nich Podhale miało rozegrać już 18 sierpnia z Unią Oświęcim. Następnie zespół z Nowego Targu zamierza jeszcze uczestniczyć w pięciu spotkaniach kontrolnych.

Polska Hokej Liga ma ruszyć natomiast 8 września. Czas jednak pokaże, czy koronawirus nie stanie na przeszkodzie.

Czytaj także:
> Pozytywne wieści nt. Fabio Jakobsena. Holender opuści szpital w Sosnowcu
Kamil Wilczek nazwany "Kamilem wypłatą". Skandaliczna postawa duńskiego ministra

ZOBACZ WIDEO: Lotos PZT Polish Tour. Paula Kania-Choduń: Tenis w końcu sprawia mi przyjemnośćZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL