Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ilja Litwinow został mocno pobity przez białoruskich milicjantów Facebook / Fot. hockey.by / Ilja Litwinow został mocno pobity przez białoruskich milicjantów.

Białoruś. Milicjanci dotkliwie pobili hokeistę. Brał udział w proteście przeciw Łukaszence?

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Od kilku dni na Białorusi trwają zamieszki wywołane falą niezadowolenia wobec wyniku wyborów prezydenckich. Ludzie nie wierzą, że wygrał je Aleksandr Łukaszenka. Sytuacja jest bardzo napięta.

Ilja Litwinow - hokeista Dynama Mołodeczno - pokazał w sieci obrażenia, jakich doznał po starciu z białoruską milicją. W tym kraju od ostatniej niedzieli (9 sierpnia) trwają manifestacje, które tłumią służby bezpieczeństwa: milicja, wojsko i oddziały OMON-u (specjalna jednostka milicji). 

Litwinow, który obecnie występuje w Mołodecznie, ma dość bogatą przeszłość sportową. Występował m.in. w barwach Dynama Mińsk i reprezentacji Białorusi. Ma na koncie również spotkania w lidze KHL, drugiej (po NHL) najsilniejszej ligi hokejowej na świecie. Trzeba w tym miejscu podkreślić, że hokej to ulubiona dyscyplina sportowa Alaksandra Łukaszenki. Prezydenta kraju, który wedle wielu obserwatorów przegrał ostatnie wybory, ale siłą próbuje utrzymać władzę.

Hokeista został pobity w Mołodecznie. Pobity i aresztowany.

Nie jest do końca pewne czy Litwinow brał czynny udział w protestach, czy znalazł się po prostu w złym miejscu i w złym czasie. Część dziennikarzy twierdzi, że wracał z treningu i spotkał grupę funkcjonariuszy, która go zaatakowała. Po kilkunastu godzinach został zwolniony z aresztu.

Litwinow to nie jedyny białoruski sportowiec, który wpadł w tarapaty. Serwis pressball.by poinformował, że Anton Saroka - piłkarz BATE Borysów i reprezentacji kraju - został skazany na 7 dni aresztu. Aresztowano go we wtorek, 11 sierpnia. Oskarżono go za czynny udział w zamieszkach. O tym, że "zaginął" pisaliśmy TUTAJ >>.

W związku z napiętą sytuacją na Białorusi nie wiadomo czy dojdzie do spotkania Dinamo Mińsk z Piastem Gliwice w ramach eliminacji do Ligi Europy

Czytaj także: Białoruś. Protesty nie ustają, mecze odwołane. "Jest obawa o bezpieczeństwo" >>

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: skandaliczne zachowanie koszykarza! Potraktował rywala brutalnie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL