WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Challenge Indywidualnych Mistrzostw Świata na lodzie odwołany

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Jak informuje witryna speedway.org, jedyne zawody eliminacyjne do cyklu finałowego FIM Ice Speedway Gladiators World Championship nie odbędą się.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
W turnieju, zaplanowanym na 19 stycznia w St. Johann, miał wystartować jeden reprezentant Polski - Paweł Strugała lub Mirosław Daniszewski (lider kadry, Grzegorz Knapp, w uznaniu zeszłorocznych wyników nie będzie musiał się przedzierać przez sito kwalifikacji).

Powodem takiej decyzji organizatorów mają być niekorzystne warunki atmosferyczne, czyli wysoka temperatura i opady deszczu. Wśród możliwych rozwiązań kryzysowej sytuacji (przed pierwszą odsłoną finałów w rosyjskim Krasnogorsku nie ma wolnych terminów w weekendy) spekuluje się o przeniesieniu turnieju Challenge na jeden z torów w Szwecji lub w Rosji.

Kierownictwo reprezentacji Polski, zajęte przygotowaniami do Finału DMŚ, czeka na oficjalny komunikat ze strony FIM. Nie wydaje się natomiast być zagrożony niedzielny start Grzegorza Knappa i Pawła Strugały w austriackim Weissenbach, gdzie przez ostatnie dni były odnotowywane ujemne temperatury. W stawce turnieju w tyrolskim miasteczku widnieją oprócz nich najlepsi zawodnicy z Austrii (m.in. Franz Zorn i Harald Simon), Niemiec (m.in. nominowani do startu w Sanoku Stefan Pletschacher i Gunther Bauer), Czech (bracia Jan i Antonin Klatovscy), a także Szwajcarzy i Rene Stellingwerf z Holandii.

na Facebooku.

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL