Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rio 2016Getty Images / Mark Kolbe / Rio 2016

Areny igrzysk w Rio przypominają ruinę. "Wyglądają apokaliptycznie"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zaledwie rok po igrzyskach w Rio de Janeiro wiele obiektów popada w ruinę. Redakcja "Business Insider" przygotowała krótki materiał dotyczący stanu budynków, które powstały z myślą o najważniejszej imprezie czterolecia.

W nagraniu przedstawiono dwie areny sportowe. Jedną z nich jest stadion Maracana, który jest nieużywany, a do tego ma odłączone zasilanie, gdyż zaległości za energię elektryczną wynoszą niemal milion dolarów. Z kolei olimpijskie baseny stoją suche i niszczeją.

Pustkami świeci wioska olimpijska, gdzie zbudowano specjalnych 31 budynków, w których mieszkali sportowcy. Po zakończeniu igrzysk miały zostać zamienione na luksusowe apartamenty, ale z planów nie wyszło nic. Także publiczny park jest zamknięty dla ludzi.

W ofercie olimpijskiej, która składana była w 2009 roku, organizatorzy obiecali oczyścić Zatokę Guanabara. Tonęła ona w śmieciach i w tym temacie nie zrobiono prawie nic. Dopiero w zeszłym roku podjęto starania, by usunąć śmieci, ale nadal dominują one w krajobrazie tego miejsca.

Przed igrzyskami i w ich trakcie wiele osób protestowało i miało zastrzeżenia czy organizacja IO w Brazylii to dobry pomysł. Po roku wydaje się, że Brazylia nie wykorzystała swojej szansy.

Czy MKOl powinien wspierać organizatorów po igrzyskach olimpijskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś
  obiekty są kłopotem - SF zwracały już na to uwagę https://sportowefakty.wp.pl/sportowybar/665092/najpierw-maracana-teraz-plywalnia-kolejny-olimpijski-obiekt-popada-w-ruine w Atlancie też
  Czytaj całość
  https://sportowefakty.wp.pl/sportowybar/zdjecia/galeria/12935/z-areny-olimpijskiej-w-1996-roku-zostaly-ruiny-zdjecia-jak-z-horroru

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL