WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
AFP / YELIM LEE / Pjongczang 2018

Organizatorzy igrzysk zabrali głos ws. kary dla Rosji. Apelują do sportowców

Karol Borawski
Karol Borawski
Reprezentacja Rosji została wykluczona z udziału w igrzyskach olimpijskich. Przedstawiciele organizatora imprezy nie kryją rozczarowania i apelują do zawodników o startowanie pod neutralną flagą.

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

W latach 2012-2016 w Rosji funkcjonował system dopingowy wspierany przez państwo. Manipulowano próbkami sportowców i tuszowano stosowanie niedozwolonych środków.
MKOl podjął decyzję o wykluczeniu reprezentacji Rosji z igrzysk w Pjongczangu.

Zawodnicy z tego kraju, którzy nigdy nie zostali złapani na dopingu oraz którzy przejdą pełną kontrolę, będą mogli wystąpić w Korei Południowej pod neutralną flagą.
Ministerstwo Sportu Korei Południowej wyraziło smutek z powodu sankcji. Zaapelowano do zawodników o start. "Udział zawodników z całego świata, w tym z Rosji, jest kluczem do sukcesu igrzysk olimpijskich w Pjongczangu" - czytamy w komunikacie.

Dodano, że udział rosyjskich zawodników, "którzy zaprezentowali niezwykłe występy na wielu poprzednich igrzyskach, mógłby się przyczynić do sukcesu nadchodzących igrzysk".

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin zapowiedział, że Moskwa nie zamierza zbojkotować imprezy.

Brak na igrzyskach zawodników z Rosji, która jest potęgą w sportach zimowych, byłby poważnym ciosem dla Korei Południowej. Organizatorzy podkreślili, że woleliby, aby Rosjanie startowali pod swoją flagą, ale w ostateczności mogą zaakceptować decyzję ich występów pod neutralną flagą.

ZOBACZ WIDEO: Dziennikarze WP SportoweFakty: Rosjanie absolutnie zasłużyli na wyrzucenie z igrzysk


Czy Rosjanie powinni się zdecydować na występy pod neutralną flagą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):