Najnowsze Wyniki/Kalendarz
flaga olimpijskaGetty Images / Joe Scarnici / Stringer / Na zdjęciu: flaga olimpijska

Program igrzysk olimpijskich zostanie poszerzony. Breakdance może zadebiutować w Paryżu

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Cztery dyscypliny mogą zostać włączone do programu igrzysk olimpijskich, które w 2024 roku odbędą się w Paryżu. W gronie tym znalazły się breakdance, wspinaczka sportowa, surfing i skateboard.

W środę podczas spotkania Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) poparty został wniosek komisji programowej, która wyraziła zgodę na to, by program igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku poszerzyć o cztery konkurencje. Są to wspinaczka sportowa, surfing, skateboard oraz breakdance.

To jednak nie oznacza, że konkurencje te na sto procent znajdą się w programie igrzysk. Decyzję komitetu wykonawczego muszą jeszcze poprzeć członkowie MKOl podczas czerwcowej sesji. Program ma zostać ostatecznie zatwierdzony w grudniu 2020 roku, czyli kilka miesięcy po igrzyskach w Tokio, gdzie zadebiutują wspinaczka sportowa, surfing i skateboard.

Zobacz także: Makabryczny widok na zboczach Mount Everest. Lodowce odsłaniają zwłoki

- Wszystkie cztery proponowane dyscypliny sportowe są wyraźnie zgodne z olimpijską agendą. Przyczyniają się do tego, aby program igrzysk olimpijskich był bardziej zrównoważony pod względem płci, bardziej skierowany do młodzieży i bardziej miejski. To oferuje możliwość nawiązania kontaktu z młodym pokoleniem - powiedział prezes MKOl, Thomas Bach.

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" (highlights): najlepsze akcje z gali KSW 47

- Rozważając nowe dyscypliny sportowe na igrzyskach w Paryżu kierowaliśmy się trzema zasadami: zrównoważonym rozwojem, sportami popularnymi wśród młodzieży i tym, by odzwierciedlały one tożsamość naszej kandydatury. Chcieliśmy wybrać popularne sporty, które są ogólnie dostępnie i promują kreatywność. Wierzymy, że te cztery konkurencje będą okazją do przyciągnięcia nowych widzów do igrzysk - powiedział Tony Estanguet z komitetu organizacyjnego.

Zobacz także: Wisła Kraków wycofała pozew przeciwko Szymonowi Jadczakowi

Zaskoczeniem wśród nowych dyscyplin olimpijskich jest breakdance. Jak mówi Bach, to artystyczne wyrażenie tańca i jest on fanem tej dyscypliny, która w 2018 roku zadebiutowała w programie młodzieżowych igrzysk olimpijskich, których gospodarzem było argentyńskie Buenos Aires.

Czy breakdance powinien zostać dołączony do programu igrzysk olimpijskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • Przemek Zyskowski Zgłoś
  really BreakDance ? tylko taką metode używa Sonic z SEGA a Bach chce ją wprowadzić do IO?
  • Katon el Gordo Zgłoś
   Artykuł o breakdance na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu wrzucony do działu LA. Obok artykuł o patologii w Polskim Związku Kolarskim i transparentnym finansowaniu sportu też do LA.. Kilka
   Czytaj całość
   dni temu seria artykułów o Agacie Wróbel (podnoszenie ciężarów) i też wciśnięta do działu LA. I tak ciągle. O CO TU CHODZI ??? Redaktorzy pracujący w SF to analfabeci, którzy nie rozróżniają dyscyplin sportowych ???

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL