Najnowsze Wyniki/Kalendarz
flaga olimpijskaGetty Images / Joe Scarnici / Stringer / Na zdjęciu: flaga olimpijska

Igrzyska Olimpijskie. Londyn gotowy na przejęcie imprezy. Tokio straci IO przez koronawirusa?

Dawid Borek
Dawid Borek
Jeśli trwająca epidemia koronawirusa nie pozwoli zorganizować Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio, impreza będzie mogła zostać przeniesiona do Londynu. Anglicy są gotowi na przejęcie zmagań.

Trwa epidemia koronawirusa. Według "Reutersa", zarażonych jest aż 74 tys. osób, z kolei w Chinach na śmiertelną odmianę wirusa zmarło 2 tys. osób. Epidemia uderzyła m.in. w świat sportu - odwołano wiele różnych wydarzeń.

Czy kolejnym będą Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio? Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała Międzynarodowy Komitet Olimpijski, że nie ma powodu do wdrożenia planu awaryjnego - odwołania IO lub przeniesienia imprezy w inne miejsce.

To może się jednak zmienić, jeśli epidemia będzie trwać dłużej, niż zakładają to eksperci. Może się okazać, że koronawirus zmusi MKOl do reakcji i zmiany lokalizacji IO 2020.

ZOBACZ WIDEO: Menadżer Kamila Grosickiego zdradza kulisy transferu. Potwierdził, że były dwie inne ciekawe oferty

"Londyn może być gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku. Dysponujemy infrastrukturą i doświadczeniem, a ze względu na epidemię koronawirusa świat może nas potrzebować. Jako burmistrz dopilnuję, by Londyn był gotowy pomóc i ponownie zorganizować IO" - oświadczył na Twitterze Shaun Bailey, kandydat na burmistrza Londynu.

Komitet organizacyjny Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio nie skomentował oświadczenia Shauna Baileya. Poinformował z kolei, że podejmuje wszelkie niezbędne kroki związane z panującą epidemią koronawirusa.

"Tokio 2020 nadal będzie współpracować ze wszystkim odpowiednimi organizacjami, które dokładnie monitorują występowanie chorób zakaźnych. Wdrożymy wszelkie potrzebne środki" - zapewniono.

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio mają odbyć się w dniach 24 lipca - 9 sierpnia, jednak rywalizacja sportowa rozpocznie się już 22 lipca, gdy zostaną rozegrane pierwsze mecze w turnieju piłki nożnej i softballu. Kibice będą pasjonować się rywalizacją w 37 dyscyplinach.

Zobacz też:
Tokio 2020. Mohamed Salah ma zagrać w igrzyskach olimpijskich. Dla Liverpoolu to problem
Igrzyska olimpijskie 2020. Koronawirus przeraża Japończyków. "Jesteśmy bardzo zmartwieni"

Czy chciał(a)byś, by IO 2020 zostały przeniesione do Londynu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL