Najnowsze Wyniki/Kalendarz
ceremonia wzniecenia ognia olimpijskiego Materiały prasowe / źródło: Forum / ceremonia wzniecenia ognia olimpijskiego

Tokio 2020. Ceremonia wzniecenia ognia olimpijskiego bez widowni

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W czwartek podczas specjalnej ceremonii w starożytnej Olimpii wzniecono ogień olimpijski, który dzięki specjalnej sztafecie ma dotrzeć do Tokio. Wydarzenie wyjątkowo odbyło się bez udziału widowni.

Tradycyjna ceremonia wzniecenia ognia olimpijskiego za każdym razem cieszy się dużym zainteresowaniem w greckiej Olimpii. Tym razem zdecydowano, że będzie ona zamknięta dla widowni. Wszystko w obawie przed rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa.

W rolę kapłanki, która wykorzystała paraboliczne lustro do rozpalenia ognia, wcieliła się aktorka Xanthi Georgiou. Pochodnia z ogniem olimpijskim zostanie przekazana organizatorom 19 marca. Teraz sztafetą ma dotrzeć do Aten.

Ogień olimpijski został wzniecony promieniami słońca w starożytnej Olimpii. To ostatni krok w olimpijskiej tradycji. Teraz sztafeta ma dotrzeć z Grecji do Tokio, gdzie mają odbyć się igrzyska. Ich początek zaplanowano na 24 lipca, a koniec na 9 sierpnia. 

Rozegranie IO stoi jednak pod znakiem zapytania. Wszystko z obawy przed epidemią koronawirusa. Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji dotyczącej tego, czy igrzyska odbędą się zgodnie z planem.

Czytaj także:
Koronawirus storpedował przygotowania Anity Włodarczyk. Nie może wyjechać z Polski
Tokio 2020. Odwołanie igrzysk nie wchodzi w grę. Możliwe przełożenie imprezy

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL