Najnowsze Wyniki/Kalendarz
John Coates Getty Images / Mark Runnacles / Na zdjęciu: John Coates

Koronawirus. Tokio 2020. Członek MKOl: Igrzyska zgodnie z planem

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Japońskie władze zapewniają, że rozpoczęcie igrzysk 24 lipca jest niezagrożone. Międzynarodowy Komitet Olimpijski póki co nie zdecydował się na zmianę terminu. Australijski członek tej organizacji jest zdania, że IO odbędą się zgodnie z planem.

Rozprzestrzeniająca się na całym świecie epidemia koronawirusa sprawia, że przygotowania sportowców do igrzysk olimpijskich są mocno utrudnione. Sport zeszedł na dalszy plan. Najważniejsza jest walka z chorobą. W tym celu zawieszono rozgrywki sportowe w wielu krajach na całym świecie.

Organizatorzy igrzysk olimpijskich w Tokio zapewniają, że impreza odbędzie się zgodnie z planem. Premier Japonii mówił, że do tego czasu kraj pokona koronawirusa. Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) nie podjął oficjalnej decyzji o przełożeniu igrzysk, choć takie głosy pojawiają się coraz częściej ze strony sportowców.

John Coates, przewodniczący Australijskiego Komitetu Olimpijskiego i członek MKOl, jest zdania, że igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczną się zgodnie z planem. - Wszystko wskazuje na to, że 24 lipca igrzyska zostaną otwarte. Pozostały jeszcze cztery miesiące - cytuje go "L'Equipe". 

Przewodniczący MKOl, Thomas Bach wielokrotnie powtarzał, że przygotowania do igrzysk powinny być kontynuowane i to nawet w sytuacji, gdy na świecie jest coraz więcej informacji o liczbie zakażonych koronawirusem, który wywołuje chorobę COVID-19. 

Igrzyska olimpijskie w Tokio zaplanowane są w dniach 24 lipca - 9 sierpnia.

Czytaj także:
Koronawirus. Nowe informacje ws. Bartosza Bereszyńskiego i Wojciecha Szczęsnego
Żona prosiła polskiego pięściarza, by uciekał przed koronawirusem. "Rzuć to wszystko"

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL