Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Carl Court

Koronawirus. Organizatorzy igrzysk olimpijskich w Tokio wydali oświadczenie

Michał Fabian
Michał Fabian
"Bezprecedensowa sytuacja jest dla nas powodem do zmartwień" - piszą organizatorzy igrzysk w Tokio, którzy odbyli wideokonferencję z szefem MKOl Thomasem Bachem. Potwierdzili, że ostateczna decyzja zapadnie do czterech tygodni.

W niedzielę Międzynarodowy Komitet Olimpijski opublikował komunikat, w którym poinformował, że decyzja dotycząca terminu przeprowadzenia igrzysk olimpijskich w Tokio 2020 zapadnie w ciągu najbliższych czterech tygodni (więcej TUTAJ>>).

Przypomnijmy, że zawody mają się odbyć w dniach 24 lipca - 9 sierpnia, jednak z uwagi na pandemię koronawirusa termin ten wydaje się mocno zagrożony. Kanada i Australia już zapowiedziały, że jeśli igrzyska nie zostaną przeniesione, to nie wyślą swoich sportowców do Japonii (więcej TUTAJ>>).

W poniedziałek oświadczenie wydał Komitet Organizacyjny igrzysk olimpijskich w Tokio.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

"Choć obecnie w Japonii w żadnym z regionów choroba COVID-19 nie rozpowszechniła się, to zakłócony został przebieg turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich, rozgrywanych w wielu krajach. Wielu sportowców twierdzi, że nie są w stanie kontynuować treningów. Ta bezprecedensowa sytuacja jest dla nas powodem do zmartwień" - czytamy.

Organizatorzy igrzysk w niedzielny wieczór odbyli pilną wideokonferencję z szefem MKOl Thomas Bachem. "Uzgodniliśmy podczas niej, że będziemy nadal prowadzić szczegółowe dyskusje na temat różnych scenariuszy, w tym przełożenia igrzysk, w pełnej koordynacji z władzami Tokio, Japonii, innymi japońskimi władzami, a także międzynarodowymi federacjami sportowymi oraz narodowymi komitetami olimpijskimi" - to kolejny fragment oświadczenia.

Japończycy przypomnieli, że ostateczna decyzja w sprawie terminu igrzysk zapadnie do czterech tygodni. "Odwołanie Tokio 2020 nie jest planowane" - zaznaczyli.

"Musimy być teraz zjednoczeni bardziej niż kiedykolwiek. Ważne, by świat się zjednoczył, by przezwyciężyć ten kryzys" - czytamy w oświadczeniu organizatorów igrzysk w Tokio.

Czytaj także: Tokio 2020. Marcin Lewandowski: To niemożliwe, by igrzyska odbyły się w terminie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy igrzyska olimpijskie w Tokio powinny się odbyć zgodnie z planem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • kert Zgłoś
  Japończycy zdają sobie sprawę z problemu . Chociaż oni s wirusem praktycznie się uporali to wszystko zależy od sytuacji w innych krajach . Szanse oceniam na 40 procent że świat zdąży
  Czytaj całość
  jeszcze w tym roku . a to dlatego że poziom lecznictwa i cywilizacyjny Europy i innych kontynenyów jest niższy niż w Chinach czy w Japonii . Poza tym brak nam dyscypliny i sumienności Azjatów .

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL