Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nieoficjalnie: Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2021 roku Getty Images / Stanislav Kogiku/SOPA Images/LightRocket / Nieoficjalnie: Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2021 roku

Koronawirus. Nieoficjalnie: igrzyska olimpijskie w Tokio zostaną przełożone na 2021 rok!

Michał Fabian
Michał Fabian
- Igrzyska nie rozpoczną się 24 lipca - podkreślił Dick Pound, jeden z najbardziej wpływowych członków Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Impreza - w związku z pandemią koronawirusa - zostanie przeniesiona prawdopodobnie na 2021 r.

- Na podstawie informacji, które posiada MKOl, decyzja o przełożeniu igrzysk została już podjęta. Parametry na przyszłość nie zostały ustalone, ale igrzyska nie rozpoczną się 24 lipca tego roku. Tyle wiem - powiedział Dick Pound, członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w rozmowie z "USA Today".

Jak informuje amerykański dziennik, igrzyska olimpijskie w Tokio prawdopodobnie odbędą się w 2021 roku, a szczegóły przełożenia zawodów zostaną wypracowane w najbliższych czterech tygodniach.

- To będzie się odbywać etapami. Przełożymy igrzyska, a potem zaczniemy sobie radzić ze wszystkimi konsekwencjami, które są ogromne - dodał Pound.

78-letni Kanadyjczyk to jeden z najbardziej wpływowych działaczy. Jest członkiem MKOl od 1978 r.

Przypomnijmy, że w niedzielę Międzynarodowy Komitet Olimpijski wydał komunikat, w którym poinformował, że decyzja dotycząca terminu przeprowadzenia igrzysk olimpijskich w Tokio 2020 zapadnie w ciągu najbliższych czterech tygodni (więcej TUTAJ>>).

Z kolei w poniedziałek oświadczenie opublikował Komitet Organizacyjny igrzysk olimpijskich w Tokio.

"Choć obecnie w Japonii w żadnym z regionów choroba COVID-19 nie rozpowszechniła się, to zakłócony został przebieg turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich, rozgrywanych w wielu krajach. Wielu sportowców twierdzi, że nie są w stanie kontynuować treningów. Ta bezprecedensowa sytuacja jest dla nas powodem do zmartwień" - czytamy w oświadczeniu.

Organizatorzy igrzysk w niedzielny wieczór odbyli wideokonferencję z szefem MKOl Thomasem Bachem. "Uzgodniliśmy podczas niej, że będziemy nadal prowadzić szczegółowe dyskusje na temat różnych scenariuszy, w tym przełożenia igrzysk, w pełnej koordynacji z władzami Tokio, Japonii, innymi japońskimi władzami, a także międzynarodowymi federacjami sportowymi oraz narodowymi komitetami olimpijskimi".

Także w poniedziałek władze komitetów olimpijskich Kanady i Australii ogłosiły, że nie wyślą sportowców do Tokio, jeśli igrzyska odbędą się w pierwotnym terminie, czyli w dniach 24 lipca - 9 sierpnia 2020 r. (więcej TUTAJ>>).

Czytaj także: Koronawirus. Organizatorzy igrzysk olimpijskich w Tokio wydali oświadczenie

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Co z igrzyskami w Tokio? "Niektórzy cały czas żyją nadzieją, że odbędą się w terminie"

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL