Najnowsze Wyniki/Kalendarz
logo IO Getty Images / Stanislav Kogiku/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: logo IO

Igrzyska olimpijskie. PKOl jako jeden z pierwszych chciał decyzji o przełożeniu IO

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzej Kraśnicki, w pełni popiera przesunięcie terminu IO Tokio 2020 na przyszły rok. - Sport musi dostosować się do zarządzeń władz państwowych - przekonuje.

IO Tokio 2020 (impreza miała się odbyć w dniach 24 lipca - 9 sierpnia) z powodu pandemii koronawirusa COVID-19 zostały przełożone na przyszły rok (nowy termin nie jest jeszcze znany). Decyzję MKOl we wtorek przekazali Thomas Bach i premier Japonii Shinzo Abe.

- Zaapelowaliśmy do MKOl o zmianę terminu igrzysk. Zrobiliśmy to jako jedni z pierwszych w absolutnej trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników. Widzieliśmy też coraz większe problemy z przebiegiem kwalifikacji olimpijskich - zdradził w rozmowie z polsatsport.pl Andrzej Kraśnicki, prezes PKOl.

Kraśnicki podkreślił, że MKOl podjął jedyną słuszną decyzję. Nie była ona łatwa, ale priorytetem władz olimpijskich oraz organizatorów IO Tokio 2020 zawsze było zdrowie zawodników i kibiców.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"

Prezes PKOl dodał, że nie wszyscy chcieli zmiany terminu igrzysk. - Np. federacja siatkarska, która ma już zakończone kwalifikacje, chciała grać - przyznał. Kraśnicki zwrócił też uwagę na to, że decyzja MKOl spowoduje ogromne straty finansowe. Federacje miały już bowiem podpisane umowy na przeloty, hotele czy sprzęt.

- Sport musi dostosować się do zarządzeń władz państwowych. Wierzę, że nasi sponsorzy podejdą ze zrozumieniem do sytuacji. (...) To sytuacja absolutnie nadzwyczajna i niezależna od nas - podsumował Kraśnicki.

Zobacz:
Tokio 2020. Vital Heynen komentuje przełożenie igrzysk na przyszły rok. "Dostosujemy się"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL