Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tokio 2020PAP/EPA / FRANCK ROBICHON / Tokio 2020

Koronawirus. Tokio 2020. Media: jest nowa data rozpoczęcia igrzysk olimpijskich

Karol Wasiek
Karol Wasiek
23 lipca 2021 roku - to właśnie wtedy - według japońskich mediów - mają rozpocząć się igrzyska olimpijskie w Tokio. Inne źródła donoszą, że jeszcze w tym tygodniu ma zapaść ostateczna decyzja w sprawie terminu IO.

"Organizatorzy igrzysk olimpijskich w Tokio są w końcowej fazie dyskusji w sprawie nowego terminu" - podaje japońska telewizja Asahi, która informuje równocześnie, że zmagania w IO mają rozpocząć się 23 lipca 2021 roku.

W poniedziałek odbyło się posiedzenie Komitetu Organizacyjnego. Jednym z przewodnich tematów był termin rozpoczęcia przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich.

Yoshiro Mori zasugerował, że jeszcze w tym tygodniu należy spodziewać się ostatecznej decyzji w tej sprawie. Jednocześnie wykluczył możliwość zorganizowania IO w Tokio wiosną przyszłego roku, a także w 2022 roku.

- Igrzyska Olimpijskie powinny się odbyć latem przyszłego roku. Najprawdopodobniej nowy termin będzie podany jeszcze w tym tygodniu. Spodziewam się telefonu od przewodniczącego MKOl Thomasa Bacha - mówi przewodniczący Komitetu Organizacyjnego.

Przypomnijmy, że Igrzyska Olimpijskie w Tokio nie odbędą się w 2020 roku z powodu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa. Taką informację wspólnie przekazali szef MKOl Thomas Bach i premier Japonii Shinzo Abe.

"Przywódcy zgodzili się, że igrzyska olimpijskie w Tokio mogą stać się dla świata nadzieją w tych niespokojnych czasach i że płomień olimpijski może stać się światłem na końcu tunelu, w którym obecnie świat się znajduje. Dlatego uzgodniono, że płomień olimpijski pozostanie w Japonii. Ustalono także, że igrzyska zachowają nazwę Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Tokio 2020" - podano w oficjalnym komunikacie.

Zobacz także:
Koronawirus. Premier League chce dokończyć sezon. Pomysł jak w PKO Ekstraklasie
Koronawirus. Gerard Pique dołącza do wielkiej akcji gwiazd. "Musimy być zjednoczeni"

ZOBACZ WIDEO: Pozytywy i negatywy przełożonych igrzysk. Robert Korzeniowski o szansach i zagrożeniach dla polskich sportowców

Czy decyzja ws. przesunięcia IO na 2021 rok była słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL