Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Bowling powraca do Warszawy

Tomasz Wiliński
Tomasz Wiliński
Po trzech latach przerwy do stolicy wraca bowling w najlepszym wydaniu. W dniach 14-20 listopada rozegrane zostaną IX Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Bowlingu. Ponad 100 najlepszych zawodników i zawodniczek z naszego kraju stanie do rywalizacji o zwycięstwo w kręgielni Atomica Bowling Center w Galerii Mokotów.

- Turniej będzie doskonałą okazją do integracji środowiska i wymiany doświadczeń zarówno dla zawodników biorących w nim udział, jak też dla wszystkich fanów tego sportu. Mam nadzieję, że przyczyni się do promocji i rozwoju bowlingu w naszym kraju. Zapowiada się rywalizacja na najwyższym poziomie, zachęcam więc wszystkich do przybycia i kibicowania uczestnikom - mówi Mariusz Musialik, wiceprezes Polskiego Związku Kręglarstwa.

Eliminacje do części finałowej zawodów potrwają od 14 do 19 listopada i wyłonią 16 najlepszych zawodników, którzy 20 listopada zmierzą się w finale i będą walczyli o tytuł mistrza Warszawy. Tego samego dnia odbędzie się również specjalny turniej dla niesłyszących, w którym wystartuje niemal 50 zawodników.

IX Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Bowlingu posiadają najwyższą rangę Platinium w cyklu Grand Prix Polski. Zawody rozgrywane są od 2001 roku, co czyni je najstarszym oraz najbardziej prestiżowym turniejem bowlingowym w Polsce.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL