Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Trener Adamka prezesem Polskiego Związku Bokserskiego?

Damian Gapiński
Damian Gapiński
Andrzej Gmitruk to najlepszy polski trener ostatnich lat. To właśnie on prowadzi karierę Tomasza Adamka, a wcześniej współpracował z Andrzejem Gołotą i Dariuszem Michalczewskim. Teraz zamierza zostać prezesem PZB.

Dotychczasowy prezes PZB, Adam Kusior zamierza ponownie ubiegać się o stanowisko. Będzie miał jednak poważnych kandydatów w osobach Jerzego Rybickiego – złotego medalisty z 1976 roku i właśnie Andrzeja Gmitruka. Gmitruk kandyduje, bo jak powiedział dla Przeglądu Sportowego, nie może patrzeć na to, że młodzi zawodnicy nie startują w zawodach, bo kluby nie mogą pokryć kosztów ich przejazdu lub wyżywienia.

Zdaniem trenera Tomasza Adamka, w Polsce potrzebne są zmiany strukturalne, które pozwolą na nawiązanie rywalizacji z innymi Państwami w Igrzyskach Olimpijskich. To nie przypadek, że Polacy od szesnastu lat nie zdobyli żadnego medalu olimpijskiego. Gmitruk kandyduje, bo jak podkreśla, ma w środowisku poparcie ludzi, którzy wiedzą, że zmiany są potrzebne i jednocześnie mają świadomość, że właśnie on jest gwarantem tych zmian.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL