Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Świat sportu w szoku po zamachu w Barcelonie. "Dzisiaj nie możemy mówić o sporcie"

Maciej Kmita
Maciej Kmita
"Nie poddamy się. Chcemy żyć w świecie pokoju, bez nienawiści, gdzie szacunek i tolerancja są podstawami koegzystencji" - tak zamach na La Rambli skomentował współczesny symbol Barcelony, Leo Messi. Świat sportu jest w szoku po czwartkowym ataku.

"Marca": Dziś nie możemy mówić o sporcie

W czwartek po południu ciężarówka wjechała w tłum ludzi spacerujących po La Rambli. W wyniku ataku terrorystycznego, do przeprowadzenia którego przyznało się tzw. Państwo Islamskie, zginęło trzynaście osób, a około stu zostało rannych.

W takich okolicznościach sport zszedł na drugi plan, co widać w hiszpańskich mediach sportowych. Okładka piątkowego wydania największego sportowego dziennika w Hiszpanii mówi sama za siebie. "Dziś nie możemy mówić o sporcie" - brzmi tytuł wydania, a na pierwszej stronie redakcja "Marki" zamieściła okładki innych gazet.

"Barcelona zaczęła żyć jak w najgorszym możliwym koszmarze i dołączyła do Nicei, Paryża i Londynu na liście miast wziętych na celownik przez terrorystów z Państwa Islamskiego. Trzynaście lat po atakach w Madrycie, w których zginęło prawie dwieście osób, które są największymi zamachami w historii Europy, terroryzm znów uderzył w Hiszpanię" - czytamy.

Komentarze (4):

 • ersatz s. Zgłoś
  Jestem w szoku, że "świat sportu jest w szoku" o czym zapewne bez szoku donosi pan redaktor Kmita. Pan Kmita nie jest bynajmniej w szoku a może i jest? Bo może on też zalicza się do
  Czytaj całość
  "świata sportu"? A "świat sportu" okazuje się być tak oderwany od rzeczywistości że szok! Zachowają się przy tym jakby nigdy nie słyszeli o serii podobnych zamachów w innej części Europy. Nasuwa się wniosek, że jeśli ci sportowcy mają jakieś pojęcie o otaczającej ich rzeczywistości, to zapewne kształtują je wyłącznie na podstawie haseł o tolerancji i antyrasizmie, które FiFA i UEFA nakazuje rozwieszać na stadionach podczas meczów. Czcząc przy tym jakiegoś bojownika tolerancji i otwartości. Myślą zatem, że na świecie jest pięknie i wspaniale, , a tu masz!! Zamach w Barcelonie, tam gdzie uliczka w którą wchodzi Boniek! W głowie się nie mieści taka profanacja sławnego miejsca! Ale jak się zapytać sportowca o poglądy polityczne, których on oczywiście nie posiada, to mówi jak nakręcony, że tylko miłość, tolerancja, czerwony krzyż, otwieranie granic, multi kulti, srele duperele to są te wartości, które musimy nieść obcym. A gdy obcy przychodzi, nie wpada w nasze otwarte ramiona tylko odpala pas szahida, albo rozjeżdża nas samochodem ciężarowym. Jak to, my go kochamy a on nas nie? Szok!!!
  • MArian0s Zgłoś
   Właśnie dzięki waszej "tolerancji" są te zamachy... te barany nie zrozumieją tego nawet jak zostaną okaleczeni w zamachu.
   • ławken Zgłoś
    Jak sama ciężarówka mogła wjechać w ludzi?
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    PRZEJDŹ NA WP.PL