Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Przemysław Babiarz Newspix / Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu: Przemysław Babiarz

Przemysław Babiarz zaatakowany za komentowanie defilady. "W sporcie zapowie, w Opolu zaśpiewa"

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Przemysław Babiarz w Telewizji Polskiej komentował defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego. I mocno mu się za to oberwało.

Wydarzenie było relacjonowane na żywo m.in w TVP Info. Przed mikrofonem zasiadł Przemysław Babiarz, żywa legenda legenda redakcji sportowej TVP.  I nie wszystkim się to spodobało, a zaczęło się od wpisu Pawła Wrońskiego z "Gazety Wyborczej".

Pojawiło się mnóstwo komentarzy, wpis Wrońskiego "polubiło" blisko tysiąc osób. Do dyskusji włączyły się znane nazwiska. I też Babiarza nie oszczędzały. Były wicepremier i minister finansów Leszek Balcerowicz nie przebierał w słowach i komentatora nazwał "pisowskim przyjemniaczkiem." Dla przeciwwagi dziennikarz sportowy "GW" Radosław Nawrot odpowiedział, że "nikt poza dziennikarzami sportowymi nie jest przygotowany do komentarza na żywo przez długi czas". Natomiast Krzysztof Ziemiec z TVP wziął w obronę swojego kolegę.

Przemysław Babiarz jako dziennikarz sportowy pracuje od początku lat 90. Wcześniej był m.in aktorem teatralnym. Na ostatnim festiwalu piosenki w Opolu zadebiutował na scenie w konkursie piosenki literackiej (o to chodziło Wrońskiemu). W sporcie specjalizuje się w lekkiej atletyce, pływaniu, niedawno zaczął komentować skoki narciarskie. Na koncie ma wiele imprez mistrzowskich oraz igrzysk olimpijskich.

I cieszy się dużą sympatią widzów. Szczególnie w duecie z Włodzimierzem Szaranowiczem w niezapomniany sposób relacjonował wiele pięknych chwil polskiego sportu. Widzowie cenią u niego dużą wiedzę, a także barwne słownictwo.

Burza z komentatorem TVP nie jest jedyną, jaka ostatnio miała miejsce w sieci. W trakcie mundialu z atakami spotkał się Dariusz Szpakowski po komentarzu w meczu Rosja - Chorwacja podczas MŚ 2018. Niektórzy obserwatorzy zarzucali mu, że sprzyjał Rosjanom. Więcej o tej aferze przeczytasz TUTAJ.

ZOBACZ WIDEO Witold Bańka: Jesteśmy prawdziwą potęgą. Mamy złotą reprezentację

Czy lubisz styl komentowania Babiarza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (40):

 • JasnePełne Zgłoś
  Od kilku lat Babiarz komentuje w TVP uroczystości dnia 15 sierpnia, dopeiro teraz to red. z GW zauważył? Do reszty ich na tej Czerskiej powaliło...
  • ggdd Zgłoś
   Babiarz-erudyta tę wiedzę prezentował na defiladzie?Jakoś nie zauważyłem...Może na defiladzie na otwarcie Igrzysk, bo teraz na widok mostów rozkładanych bredził coś o mostach
   Czytaj całość
   pontonowych zbudowanych na... pustych beczkach.Może, bidula, za długo na słońcu siedział?
   • bebłok Zgłoś
    no nie dziwie się ze lewicowa strona opisuje defiladę, którą komentował Babiarz i "że źle bo tvpis i dupa Kaczor kupa Konstytucja ! " tyle że podczas relacji Babiarz pokazał że ma
    Czytaj całość
    naprawdę ogromną wiedzę na temat militariów oraz struktur obronnych Polski . Naprawdę nie jestem za pis bo to uważam za mniejszą kupę jak po i te kody wszystkie petru swetru ale dalej kupę . Jednak ten artykuł i te komentarze na portalach społecznościowych pokazują że no nie ma opozycji po za kukiz 15 bo lewaki w Polsce nie potrafią być w opozycji
    Wszystkie komentarze (40)

    Komentarze (40)

    ×
     Wszystkie komentarze (40)
     PRZEJDŹ NA WP.PL