Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Logo Juniorskich Mistrzostw Europy w ultimate frisbee we Wrocławiu

Dyski polecą na Dolnym Śląsku. We Wrocławiu startują Juniorskie Mistrzostwa Europy w ultimate frisbee

 Redakcja
Redakcja
W sobotę 10 sierpnia o 14:30 oczy fanów ultimate frisbee z całej Europy skierują się na Stadion Olimpijski we Wrocławiu, gdzie odbędzie się inauguracja Juniorskich Mistrzostw Europy. Po nim mecz otwarcia, w którym zagra reprezentacja Polski U-20.

Wrocław gościł już wcześniej WJUC (World Junior Ultimate Championships) w 2015, ale tegoroczna impreza będzie rekordowo duża. Do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie prawie 1300 zawodników i członków sztabów oraz 70 wolontariuszy. Zapowiada się prawdziwe święto młodzieżowego sportu.

Rywalizacja na EYUC 2019 będzie toczyć się aż w 5 kategoriach: U-20 kobiet, U-20 mężczyzn, U-20 mixed, U-17 kobiet i U-17 mężczyzn. 

Zmagania potrwają cały tydzień - od 10 do 17 sierpnia. We wszystkich kategoriach wystąpi w sumie 60 drużyn z 21 krajów. Wszystkie mecze turnieju rozegrają się na terenie Pól Marsowych we Wrocławiu na 15 boiskach (najbliższe wejście od Alei Paderewskiego 35) oraz na Stadionie Olimpijskim.

ZOBACZ WIDEO Kwalifikacje do igrzysk. Klaudia Alagierska: Naładowałyśmy się emocjonalnie

Czytaj więcej: Syn Emila Siewiorka potrzebuje kosztownej operacji. Trwa zbiórka pieniędzy

Polscy kibice mogą cieszyć się na moc emocji. We Wrocławiu wystąpią 3 drużyny w naszych barwach narodowych. We wspomnianym wcześniej meczu otwarcia zobaczymy kadrę U-20 prowadzoną przez trenerów Mateusza Dydę i Stanisława Grzywalskiego, kadrę żeńską U-20 trenuje Maurycy Szpak, a męską kadrę U-17 Tomasz Zatoń.

- Mieliśmy 6 zgrupowań w ciągu ostatnich 12 miesięcy, w tym gra przeciw seniorom na Strongholdzie, sparingi z Mojrą, Dyskopolotem i Juchą. Przeprowadziliśmy też cykl zajęć z psychologiem - Julianną Czapską. Przed turniejem spotkaliśmy się wcześniej. żeby spędzić ze sobą razem kilka dni przed turniejem, lepiej się poznać i wszystko dograć. Chcemy walczyć. Kadra jest młoda, grająca pierwszy turniej mistrzowski ze sobą - oparta w dużej części na graczach, którzy wywalczyli srebrny medal U-17 na EYUC Cup w Debreczynie - mówi Mateusz Dyda, trener męskiej reprezentacji Polski U-20.

W meczu otwarcia mistrzostw Polska U-20 zagra na Stadionie Olimpijskim z Czechami. Początek o godzinie 15:00. Wcześniej, od 14:30, ceremonia otwarcia.

Co za zdjęcie zrobione dronem w Jakuszycach! Polak z nagrodą za fotografię roku

Czy słyszałeś o ultimate frisbee?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL