Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dagmara Gerasimuk PAP / Dominik Gajda / Na zdjęciu: Dagmara Gerasimuk

Nagły zwrot! Dagmara Gerasimuk nie obejmie funkcji ministra sportu. Jest już nowy kandydat

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Dagmara Gerasimuk, prezes Polskiego Związku Biathlonu, publicznie poinformowała, że odmówiła zostania ministrem sportu w rządzie Mateusza Morawieckiego. Pojawiło się nowe nazwisko na liście potencjalnych kandydatów.

W poniedziałek poinformowaliśmy, że w walce o tekę ministra sportu pozostały Dagmara Gerasimuk i Paulina Malinowska-Kowalczyk. Z tej dwójki faworytką była prezes Polskiego Związku Biathlonu (więcej TUTAJ). 

Nieoczekiwanie Dagmara Gerasimuk odmówiła jednak objęcia fotela szefowej ministerstwa sportu. Oficjalnie poinformowała o tym opinię publiczną na swoim profilu na Twitterze. Poniżej wpis prezes Polskiego Związku Biathlonu.

Po rezygnacji Gerasimuk jest już nowe nazwisko na liście potencjalnych kandydatów. To Jacek Osuch, poseł Prawa i Sprawiedliwości, od 2019 roku pełniący funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu. O jego kandydaturze poinformował Rafał Musioł, dziennikarz "Dziennika Zachodniego". 

Wciąż w grze o fotel ministra jest Paulina Malinowska-Kowalczyk, była dziennikarka TVP w latach 2002-2017, która zajmowała się sportem niepełnosprawnych. Ostatnio była rzeczniczką Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, jest również w gronie doradców prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Do czasu wyboru nowego ministra sportu resortem kieruje sam premier RP Mateusz Morawiecki. W ubiegłej kadencji Ministerstwu Sportu szefował Witold Bańka. Były lekkoatleta został jednak wybrany nowym szefem WADA (Światowa Agencja Antydopingowa) i dlatego, mimo zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych wyborach parlamentarnych, nie może dalej rządzić polskim sportem. 

ZOBACZ WIDEO: Polska - Słowenia. Sebastian Szymański z pierwszym golem w reprezentacji. "Robię małe kroczki"

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL