Najnowsze Wyniki/Kalendarz
World GamesGetty Images / Wang HE / Na zdjęciu: World Games

World Games, Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich przełożone na 2022 rok

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Pandemia koronawirusa wpłynęła także na organizację World Games. Nie w 2021, a w 2022 roku mają odbyć się Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich, tym razem zaplanowane w angielskim Birmingham.

Organizatorzy World Games 2021 nie mieli innego wyjścia, jak przełożyć swoje zawody o rok. Wstępnie kolejna edycja Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich miała odbyć się od 15 do 25 lipca 2021 roku. 

Tym samym pokrywałaby się minimalnie z nową datą letnich igrzysk olimpijskich w Tokio. Przypomnijmy, że niedawno MKOL, w porozumieniu z japońskim rządem przesunął termin igrzysk z 2021 na 2022 rok. Najważniejsze zawody czterolecia w Tokio odbędą się od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 roku. 

Dlatego organizatorzy World Games musieli także przesunąć swoje zmagania. I tak Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich odbędą się w Birmingham dopiero od 7 do 17 lipca 2022 roku. 

Wszystkie te decyzje związane są z pandemią koronawirusa. Przypomnijmy, że poprzednia edycja World Games odbyła się w 2017 roku we Wrocławiu. 

Czytaj także:
Wstrząsająca historia Mateusza Polskiego. Olimpijski medal chce zadedykować bratu i ojcu
Mistrz olimpijski na ratunek. Saul Craviotto dołączył do policji

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL