Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Danuta Dmowska-AndrzejukNewspix / Jakub Gruca / Na zdjęciu: Danuta Dmowska-Andrzejuk

Koronawirus. Czeka nas pięć etapów. Zobacz plan powrotu do nowej sportowej rzeczywistości

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
W sobotę rząd prawdopodobnie przedstawi plan odmrażania sportu, który został zatrzymany przez koronawirusa. Odbędzie się to w pięciu etapach, z których pierwszy został już wdrożony. Wkrótce otwarte zostaną m.in. boiska szkolne i korty tenisowe.

"Powrót do nowej sportowej rzeczywistości? Plan już gotowy!" - zapowiedziała na Twitterze Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.

W sobotę (25 kwietnia) rząd ma ogłosić plan odmrażania sportu w naszym kraju. Według informacji TVP Sport, projekt składa się z pięciu etapów, z których pierwszy - otwarcie parków i lasów - został już wdrożony w życie.

II etap ma obowiązywać od 8 maja. Udostępnione zostaną wtedy boiska szkolne i wielofunkcyjne (w tym Orliki), stadiony sportowe, korty tenisowe, strzelnice, tory gokartowe i łucznicze, pola golfowe oraz stadniny koni.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Zuzanna Górecka przebywa na kwarantannie. "Jeszcze nikt nie zrobił nam testów. Na razie siedzimy i czekamy"

Na obiektach będzie mogło przebywać jednocześnie do... pięciu osób (na kortach do dwóch osób). Wszyscy ćwiczący zobowiązani będą do zachowania dystansu i zasłaniania twarzy.

W kolejnym etapie otwarte zostaną sale gimnastyczne i hale sportowe (będzie obowiązywać zasada do pięciu osób). Od IV etapu będzie można korzystać m.in. z basenów, klubów fitness, siłowni, parków trampolin, ścianek wspinaczkowych i kręgielni. Ten etap - jak wcześniejsze - zakłada konieczność zasłaniania twarzy, zachowania dystansu społecznego, a także uczestnictwo ograniczonej liczby osób.

"Czwarty etap to także zniesienia zakazu organizacji imprez sportowych na świeżym powietrzu z maksymalną liczbą, 50 osób, ale bez udziału publiczności" - czytamy na sport.tvp.pl.

Ostatnim etapem nowej sportowej rzeczywistości ma być pozwolenie na organizację imprez masowych. Wydaje się, że jest to jednak bardzo odległa perspektywa.

Zobacz:
Koronawirus. Zlatan Ibrahimović strzelił gola dla Hammarby. Sparing odbył się pomimo zakazu rządowego
Koronawirus. Justyna Kowalczyk znów zabrała głos ws. działań rządu. Skomentowała zniesienie ograniczeń

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (11):

 • Katon el Gordo Zgłoś
  Kiedy Danuta Dmowska-Andrzejuk zastępowała na ministerialnym stołku Witolda Bańkę, chyba nie przypuszczała, że od razu na początku swojej pracy w resorcie trafi na tak kryzysową
  Czytaj całość
  sytuację. Zapowiadało się tak fajnie, wyjazd na Igrzyska do Tokio, Mistrzostwa Świata i Europy w kilku dyscyplinach a tu inna rzeczywistość: schody, schody i schody...
  • Katon el Gordo Zgłoś
   "... Udostępnione zostaną wtedy boiska szkolne..." - ale dla kogo, bo szkoły będą zamknięte ? Kto te boiska fizycznie otworzy, zamknie, sprzątnie, przypilnuje ilości osób ?
   • M70 Zgłoś
    Na basen wejdzie określona ilość osób, za to przed basenem będzie tłum ludzi często z dziećmi chcących wejść do obiektu. Na halę w 5 osób? To chyba zawodnicy na trening
    Czytaj całość
    indywidualny. Bo nikt nie pogra w siatkę, kosza czy w piłkę nożną na hali. Dziwaczny pomysł.
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

    ×
     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL