Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Agnieszka Roszkiewicz PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Agnieszka Roszkiewicz.

Rzeczniczka Ministerstwa Sportu zwolniona. Powód? Zła komunikacja po rocznicy katastrofy smoleńskiej

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Ze stanowiskiem rzeczniczki prasowej Ministerstwa Sportu pożegnała się Agnieszka Roszkiewicz. Jak relacjonuje, chodzi m.in. o komunikację podczas rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Agnieszka Roszkiewicz pracowała w Ministerstwie Sportu tylko trzy miesiące. W tym czasie pełniła funkcję rzeczniczki prasowej, a ponadto jako dyrektorka biura komunikacji była odpowiedzialna za obsługę medialną resortu, kreowanie polityki informacyjnej i współpracę z innymi komórkami organizacyjnymi. 

W rozmowie z wirtualnemedia.pl wyjaśnia, że wypowiedzenie otrzymała nagle.

- To nie była moja decyzja. Nie spodziewałam się tego, wcześniej nie było żadnych skarg czy zażaleń na mój sposób pracy czy sposobu realizacji zadań, podejścia. Zostałam zaproszona na spotkanie i usłyszałam absurdalne tłumaczenia, np. że nie podobało się to jak komunikowaliśmy się po rocznicy katastrofy smoleńskiej - mówi. 

Na czym polegały nieprawidłowości w komunikacji po obchodach z okazji 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej? - Mieliśmy opublikować informację, że pani minister wzięła udział w obchodach i po złożeniu wieńca opublikować w mediach społecznościowych post. To był jeden z bezsensownych argumentów - nie mogę tego inaczej nazwać - zaznacza Roszkiewicz.

Była już przedstawicielka Ministerstwa Sportu nie szczędzi mocnych słów. Podkreśla, że pierwszy raz w życiu spotyka się "z takim brakiem profesjonalizmu". To stwierdzenie doskonale świadczy o tym, jak mocno jest rozgoryczona z tytułu utraty stanowiska. 

Agnieszka Roszkiewicz przed uzyskaniem posady w ministerstwie przez wiele lat była związana ze sportem. Do resortu trafiła z Polskiego Związku Zapaśniczego, gdzie pełniła funkcję sekretarza generalnego. W latach 2008-12 pracowała w Polskim Związku Piłki Nożnej. Tam działała chociażby jako rzecznik prasowy.

Na tym CV Roszkiewicz się nie kończy. W przeszłości współtworzyła też komitet ds. mediów UEFA. Ponadto pracowała przy organizacji EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie. Była również zatrudniona przez władze Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów i Polskiego Związku Koszykówki.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy zabraknie pieniędzy na polski sport? "Liczę na to, że budżet ministerstwa sportu będzie wyglądał tak samo"

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

×
    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL