Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe

Stay&Play – nowa propozycja dla fanów ORLEN Team oraz Grupy Sportowej ORLEN

MT
Przerwa w organizacji wydarzeń sportowych sprzyja inicjatywom, które angażują kibiców i pozwalają im przeżyć prawdziwe emocje dzięki wirtualnej rzeczywistości.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom kilkudziesięciu członków ORLEN Team oraz Grupy Sportowej ORLEN weźmie w udział w esportowej rywalizacji w ramach akcji Stay&Play, która będzie trwała przez cały maj. Rozrywka będzie jednym z elementów nowego projektu – organizatorzy zapowiadają również przekazanie środków finansowych na wybrany cel charytatywny.

W ramach projektu zawodnicy zostaną zaangażowani w wirtualną rywalizację, w związku z brakiem możliwości konkurowania na torach, stadionach i boiskach Na kilka tygodni sportowcy przeniosą się do sieci, tocząc pojedynki w ramach dwóch gier – Asseto Corsa (wyścigi samochodowe) oraz Rocket League (piłkarskie rozgrywki samochodowe).

Rzeczywistość, w jakiej się obecnie znajdujemy, wymaga na nas dużego poziomu kreatywności i dostarczania fanom treści w czasach, kiedy nie mogą śledzić rywalizacji swoich ulubieńców na torach i stadionach. Wirtualne rozgrywki stają się coraz popularniejsze w naszym kraju, stąd też pomysł na zaangażowanie się w tę formę aktywizacji zawodników i kibiców. Mamy nadzieję, że spotka się to z zainteresowaniem naszych odbiorców, tym bardziej, że część z nich będzie mogła wziąć bezpośredni udział w rywalizacji – mówi Anna Ziobroń, dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN.

W rywalizację zaangażuje się łącznie kilkudziesięciu sportowców. Część z nich, która ma doświadczenie w grach wyścigowych, weźmie udział w wyścigach Asseto Corsa. Pozostała grupa, z mniejszym doświadczeniem w esporcie i gamingu, będzie rywalizować w turnieju Rocket League. W ramach akcji Stay&Play planowany jest także quiz esportowy, angażujący tych zawodników, którzy nie mają żadnego doświadczenia w grach on-line.

W ramach akcji zostanie przeprowadzonych łącznie 16 transmisji live, obejmujących zarówno sesje treningowe, jak i finały poszczególnych rozgrywek. Poza zawodnikami ORLEN Team oraz Grupy Sportowej ORLEN w Stay&Play włączą się także esportowi influencerzy, mający z jednej strony pełnić rolę mentorów, a z drugiej uzupełniać składy zespołów, a także kibice.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych etapów akcji będą komunikowane na kanałach społecznościowych ORLEN Team. Transmisje rozgrywek będą prowadzone na Facebooku, You Tube oraz platformie streamingowej Twich.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL