Najnowsze Wyniki/Kalendarz
mecz siatkarskiej reprezentacji Polski Newspix / Martyna Szydlowska / Na zdjęciu: mecz siatkarskiej reprezentacji Polski

Są nowe wytyczne rządu ws. obiektów sportowych. Kibice muszą poczekać

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Kibice wciąż będą musieli poczekać na oglądanie z trybun imprez sportowych rozgrywanych w halach. Rząd ogłosił nowe wytyczne dotyczące obiektów sportowych, ale dla fanów nic się nie zmieniło.

Rządowe rozporządzenie zawiera nowe wytyczne dotyczące otwarcia obiektów sportowych, ale dotyczy ono głównie koncertów, recitali, występów artystycznych i innych imprez kulturalnych. Zgodnie z zasadami, podczas takiej imprezy na PGE Narodowym będzie mogło być obecnych nawet 14,5 tysiąca osób. Oczywiście przy zastosowaniu reguł dystansu społecznego. Obowiązkowe jest także zasłanianie ust i nosa. 

"14 500 osób może wziąć udział w wydarzeniach na PGE Narodowy w Warszawie, 13 500 - na Stadionie Śląskim w Chorzowie, po ok. 5000 osób w Ergo Arenie i Atlas Arenie, ponad 2500 uczestników może się pojawić w kieleckim amfiteatrze na Kadzielni" - przekazało za pośrednictwem rządowej strony gov.pl Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przepisy te wejdą w życie 17 lipca.

Nie zmieniają się za to reguły dotyczące imprez sportowych. Nadal na meczach piłkarskich czy żużlowych, czyli rozgrywanych w otwartej przestrzeni, pojemność trybun została ograniczona do 25 proc. Fanom udostępniono co czwarte miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie.

Rządowe rozporządzenie nie zmieniło obecnie obowiązujących zasad dotyczących obecności kibiców podczas imprez sportowych rozgrywanych w halach. Zawody w nich mają odbywać się bez udziału publiczności. Podobnie jest w przypadku imprez sportowych rozgrywanych na otwartym powietrzu poza obiektami sportowymi.

Przypomnijmy, że w połowie marca odwołano wszystkie imprezy sportowe z powodu pandemii koronawirusa. W maju rozpoczęło się rozmrażanie sportu, ale przy pustych trybunach. Podobnie było z wydarzeniami kulturalnymi, pozamykano kina czy teatry, odwołano wszelkie imprezy masowe.

Dopiero pod koniec maja podczas wspólnej konferencji z udziałem m.in. Zbigniewa Bońka i premiera Mateusza Morawieckiego ogłoszono, że trybuny podczas meczów piłkarskich oraz żużlowych będą mogły być wypełnione w 25 procentach. Od 19 czerwca faktycznie kibice mogą uczestniczyć w wydarzeniach sportowych.

Nadal jednak nie mogą wypełniać hal. We wtorek odbył się pierwszy oficjalny mecz, w którym reprezentacja Polski siatkarek zmierzyła się z Czeszkami. Trybuny były jednak puste, bowiem nadal nie ma zgody na udział fanów sportu w wydarzeniach w obiektach zamkniętych.

Czytaj także:
Tekturowi kibice, zamaskowani dziennikarze. Tak wyglądał pierwszy mecz kadry Polski od początku pandemii
Bundesliga. Leroy Sane w Bayernie Monachium, czyli spełnione życzenie Roberta Lewandowskiego. "Ten transfer to manifest"

ZOBACZ WIDEO: Piłka nożna. Ekspert ocenia zachowanie kibiców na trybunach. "Nie chcę nikogo bronić, ale ryzyko zarażenia jest minimalne"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (6):

 • Observator Zgłoś
  Czy jakiś Klub rozwiązał już ( choćby honorowo) sprawę abonamentów z niedokończonego sezonu ( MKS Perła - jeszcze nie ) ???Wiem, że to "siła wyższa" ale - umowa
  Czytaj całość
  zobowiązuje - zapłacone za cały sezon a obejrzane niecała połowa ! Jak to jest w innych Klubach ?Pomysły na nowy sezon - osobiście wierzę, że do września limity widzów zostaną zwiększone - oby !?
  • Celowo wywołali tą medialną epidemię, żeby nas ograbić i zarobić na wirusie. Teraz dalej sieją panikę a przecież każdy rozgarnięty człowiek widzi, że epidemii nie ma.
   • Daryl Dixon Zgłoś
    W USrAelu wzrost zachorowań. A podobno protestujących w ramach #niggalivesmatter wirus miał oszczędzać....
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL