Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Justyna Iskrzycka i Paulina PaszekPAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek

Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek mistrzyniami Europy w K2 na 1000 metrów

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek zdobyły w Belgradzie złoty medal mistrzostw Europy 2018 w kajakarstwie w konkurencji K2 na 1000 metrów.

Na półmetku brązowe medalistki mistrzostw świata 2017 zajmowały trzecią lokatę. Prowadziły wówczas Irina Lauric i Florentina Caminescu. Druga część wyścigu nie była już dla Rumunek tak udana i ostatecznie zostały one sklasyfikowane tuż za podium. Po 750 metrach na czele znajdowały się Sarah Bruessler oraz Melanie Gebhardt, a Justyna Iskrzycka i Paulina Paszek były drugie.

20-letnie Polki do końca rywalizowały z Niemkami o zwycięstwo. Ostatecznie Biało-Czerwone triumfowały z czasem 3:31.645 i przewagą 270 tysięcznych sekundy. Trzecie miejsce zajęły Węgierki Noemi Pupp i Tamara Csipes (+4.626). 

W rywalizacji czwórek kanadyjkarzy na 500 metrów brązowe medale zdobyli Polacy, którzy wystąpili w składzie: Wiktor Głazunow, Arsen Śliwiński, Michał Łubniewski oraz Marcin Grzybowski.

ZOBACZ WIDEO Polska - Chile. Największe gwiazdy kadry Adama Nawałki chwalą Jana Bednarka. "Godnie zastąpił Kamila Glika"

Czy w niedzielę reprezentacja Polski również zdobędzie złoty medal mistrzostw Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL