Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Anna Lewandowska Newspix / Michał Nowak / Na zdjęciu: Anna Lewandowska

"Tylko miłością można wygrać ze złem". Przejmujący wpis Anny Lewandowskiej

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
- Tylko miłością można wygrać ze złem - napisała w mediach społecznościowych Anna Lewandowska. Żona Roberta Lewandowskiego jest jedną z osób, które zaangażowały się w akcję przeciwko hejterom.

Śmierć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, sprawiła, że coraz więcej osób angażuje się w różne akcje przeciwko mowie nienawiści w internecie. Jedną z nich jest Anna Lewandowska. Żona Roberta Lewandowskiego często na swoich profilach w mediach społecznościowych musi mierzyć się z hejtem w komentarzach. - Zacznijmy mówić o tym co DOBRE, a nie o tym co złe - napisała w swoim najnowszym wpisie (pisownia oryginalna - dop. red.).

- Słowa Świętego Augustyna są dzisiaj bardzo aktualne: Mówi się "złe czasy mamy, czasy trudne". Ale usiłujmy żyć dobrze, a czasy będą dobre. Czasy to my. Tacy, jacy jesteśmy, takie są i czasy”. Zmiany SĄ możliwe jeśli zaczniemy je od zmian w NAS samych - dodała była mistrzyni karate.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Słowa Świętego Augustyna są dzisiaj bardzo aktualne: „Mówi się »złe czasy mamy, czasy trudne«. Ale usiłujmy żyć dobrze, a czasy będą dobre. Czasy to my. Tacy, jacy jesteśmy, takie są i czasy”. Zmiany SĄ możliwe jeśli zaczniemy je od zmian w NAS samych. Zacznijmy mówić o tym co DOBRE, a nie o tym co złe. Budujmy siłę MIŁOŚCI, a nie nienawiści. Dobry uczynek każdego dnia to już 365 w ciągu roku, to bardzo dużo jak na początek. Dlatego warto zacząć od dziś, nie przegapmy tego momentu. Od dziś nie mówmy już złych słów, bo tylko te dobre budują relację między ludźmi, szacunek do drugiego człowieka, życzliwość... Dobrym słowem można wiele... I o tym powinniśmy pamiętać. Jedyną słuszna odpowiedzią na nienawiść jest miłość #STOPnienawiści

Post udostępniony przez Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba)

Lewandowska namawia swoich fanów do tego, by budowali siłę miłości, a nie nienawiści. Jej zdaniem to jedyna słuszna odpowiedź na zjawisko hejtu. - Dobry uczynek każdego dnia to już 365 w ciągu roku, to bardzo dużo jak na początek. Dlatego warto zacząć od dziś, nie przegapmy tego momentu. Od dziś nie mówmy już złych słów, bo tylko te dobre budują relację między ludźmi, szacunek do drugiego człowieka, życzliwość... Dobrym słowem można wiele... I o tym powinniśmy pamiętać - napisała żona napastnika Bayernu Monachium.

To kolejny wpis Lewandowskiej po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. Znów poruszyła zjawisko hejtu w internecie. - Dajmy stanowczy, wyraźny sprzeciw mowie nienawiści. Pokażmy, że nie ma naszej zgody na nienawiść wobec drugiego Człowieka - pisała w poniedziałek.

Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia. Dzień wcześniej, podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na scenie w Gdańsku został ugodzony nożem przez Stefana W., który w grudniu wyszedł z więzienia. W nocy z niedzieli na poniedziałek Adamowicz przeszedł operację trwającą ponad 5 godzin, ale lekarze nie zdołali go uratować.

ZOBACZ WIDEO Sławomir Peszko nie rusza się z Gdańska. "Ma umowę na sześć i pół roku"

PRZEJDŹ NA WP.PL