Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dorota BanaszczykInstagram / Dorota Banaszczyk / Na zdjęciu: Dorota Banaszczyk

Witold Bańka przyznał Dorocie Banaszczyk nagrodę za mistrzostwo świata

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Dorota Banaszczyk może odetchnąć z ulgą. Minister sportu podjął decyzję o przyznaniu specjalnej nagrody finansowej zawodniczce karate.

W ostatnich dniach Dorota Banaszczyk zyskała rozgłos w całym kraju. Okazało się, że mistrzyni świata w karate wszystko musiała finansować z własnej kieszeni. Nawet za międzynarodowy sukces nie otrzymała żadnej nagrody.

Koniec problemów Doroty Banaszczyk. Ministerstwo i energetyczna spółka pomogą polskiej mistrzyni >>

Na szczęście szybko pojawiło się światełko w tunelu. Grupa Energa S.A. objęła patronatem utalentowaną sportsmenkę. Była także deklaracja pomocy ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki. Witold Bańka właśnie ogłosił, że postanowił nagrodzić 22-latkę.

Banaszczyk na własnej skórze odczuwa skutki konfliktu w polskim środowisku karate. Istnieją obecnie dwie federacje - Polski Związek Karate oraz Polska Unia Karate. Pierwsza w ubiegłym roku została wykluczona ze struktur światowej federacji, ale to ona ma prawo finansowania kadry narodowej ze środków MSiT.

Dorota Banaszczyk zaatakowała Annę Lewandowską. "Ona nie jest prawdziwą mistrzynią" >>

Polka zalicza się do światowej czołówki w kumite w kategorii do 55 kilogramów. Jej głównym celem są igrzyska olimpijskie 2020 w Tokio, gdzie chce powalczyć o medal.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 101. Spięcia z Adamem Małyszem? Rafał Marton miał na nie sposób

Czy Banaszczyk zdobędzie medal na IO 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • --iki-- Zgłoś
  W końcu mamy ministra sportu który rozumie to co znaczy być gospodarzem swojego resortu - jak gówniarze w kimonach nie mogą się dogadać trzeba działać ponad ich głowami(aby nie wylać
  Czytaj całość
  dziecka z kąpielą) tak aby najważniejsi w tym wszystkim ludzie czyli zawodnicy a szczególnie ci zawodnicy osiągający sukcesy międzynarodowe powinni czuć ze polska jest z nich dumna i przejawem tego powinny być takie własnie nagrody oraz wsparcie w okrasach przygotowawczych do największych imprez. A nie obstrukcja urzędnicza i wręczanie książek o Łodzi .Jeden urzedas cos tam gadal o tym ze nasz gwiazda jest nie fair - chciałbym zobaczyć jak ludzie z ratusza w Łodzi zamiast premii dostana wynagrodzenie w albumach o Łodzi chciałbym zobaczyć ich minę !
  • Mariusz Sala Zgłoś
   Niech wyślą jakiegoś praktykanta, żeby równolegle podążał swoją karierą.
   • Mariusz Sala Zgłoś
    Może jakimś ludziom będzie opłaciło się ją kiedyś sprzedać. Zenkowi może...

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL