Scott nowym generałem w BM Slam Stal!

autor: użytkownik usunięty | 2018-08-18, 17:45 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
18.08.2018 - 25-letni Mike Scott został nowym zawodnikiem BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski! Amerykański rozgrywający trafia do ,,Stalówki” z bardzo dobrymi referencjami. W poprzednim sezonie był liderem chorwackiego KK Split, z którym walczył w półfinale play off. Teraz ma być generałem w zespole Wojciecha Kamińskiego.
Nasz klub jeszcze w lipcu przedstawił Aaronowi Johnsonowi warunki nowej umowy. Dotychczasowy rozgrywający BM Slam Stal postanowił jednak nie przyjmować oferty. – Złożyliśmy Aaronowi bardzo dobrą ofertę, licząc, że dalej będzie występował w naszym zespole. To był jeszcze wyższy kontrakt, niż ten ubiegłoroczny. On jednak podjął inną decyzję i musimy to zaakceptować. Aaronowi mogę tylko podziękować za te dwa świetne sezony. Teraz stawiamy na nowego rozgrywającego. To zawodnik z dużym potencjałem – wyjaśnia prezes Paweł Matuszewski.
W tej sytuacji, po decyzji Aarona Johnsona, trener Wojciech Kamiński, postanowił pozyskać innego rozgrywającego. Kandydatów było wielu. Wybór padł na Mike’a Scotta.
Nowy nabytek naszej drużyny w 2015 roku ukończył grę i naukę na uniwersytecie Idaho. Zawodową karierę rozpoczynał od występów na Litwie. W sezonie 2015/2016 był zawodnikiem BC Siauliai. Ostatnie dwa lata rozgrywający, który mierzy 183 centymetry wzrostu spędził w Chorwacji. Najpierw, w sezonie 2016/2017, grał w zespole KK Jolly Jadranska. W minionych rozgrywkach był za to jednym z liderów czołowej drużyny ligi chorwackiej – KK Split. Z tym zespołem dotarł do półfinału play off, przegrywając w nim z faworyzowanym zespołem Cedevity Zagrzeb.
W 27 ligowych meczach na chorwackich parkietach spędzał średnio 28 minut. W tym czasie notował 14 punktów, będąc ósmym strzelcem ligi, tymczasem ze średnią asyst na poziomie 5 był szóstym najlepiej podającym. Amerykanin jest graczem, który dysponuje dobrym rzutem z dystansu. W minionych rozgrywkach trafiał za 3 punkty na poziomie 42%. Nowy sezon będzie dla Mike’a Scotta czwartym na zawodowych parkietach. Ma też doświadczenie z europejskich pucharów. Grał bowiem w Pucharze Europy FIBA oraz w Lidze Bałtyckiej.
25-latek jest zawodnikiem, który czyni stałe postępy. Przerwę wakacyjną spędził bardzo aktywnie. Pracował bowiem z Chicago Bulls. No i z tym zespołem występował w Lidze Letniej NBA. Teraz Mike Scott trafia do Ostrowa Wielkopolskiego. – Mike to bardzo wszechstronny koszykarz, który dobrze wywiązuje się z roli kreatora gry, jak i egzekutora. Zanim zdecydowaliśmy się na jego zakontraktowanie, przeprowadziliśmy dokładną analizę. To zawodnik, który stylem gry pasuje do drużyny, którą tworzymy w naszym klubie – mówi trener Wojciech Kamiński.
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj: