Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • art-e napisał/a komentarz do Szwajcaria - Polska

  Nie rozgrywać już ostatniego meczu, pakować tobołki i do domu.

 • art-e napisał/a komentarz do Serie A. Piotr Zieliński chce odejść z Napoli. Poprosił agenta o wstrzymanie negocjacji

  Charakterystyka Piotra Zielińskiego, pomimo różnic wynikających z pozycji na boisku i roli jaką ma spełniać dla drużyny jest bardzo podobna do Krzysztofa Warzychy, kiedyś strzelca wyborowego Panathinaikosu, który się sprawdzał i w lidze i w pucharach europejskich, ale nigdy nie był "prawdziwym" reprezentantem, bo w kadrze nie pamiętam meczu w którym by był kiedykolwiek zawodnikiem na którego można liczyć jak teraz Lewandowski czy Glik, wcześniej czy Boniek czy Deyna czy dalej Pol, Cieślik, Brychczy etc. Świetny ligowiec, ale w kadrze się nie sprawdza, niech idzie sobie do dobrej ligi lub pozostanie w Neapolu ale na reżysera i serce reprezentacji brakuje mu tego czegoś, czego też brakowało Krzysztofowi Warzysze, pomimo, że to dobrzy piłkarze.

 • art-e napisał/a komentarz do Siatkówka: bunt w kadrze. Były selekcjoner uważa, że "dziewczyny zostały kopnięte w d..."

  G wili przypomnienia tym co chcieliby zapomnieć albo udają, że już nie pamiętają. Ostatni żeński medal na ME W 2009 r., to głównie zasługa trenera Piotra Makowskiego, który prowadził dziewczyny w najważniejszych meczach, dopóki prowadzącym trenerem drużyny był J. Matlak, gra drużyny to był przysłowiowy piach i żenada i dopiero jak trener Matlak się wycofał z prowadzenia dziewczyn w tym turnieju, to zaczęły one dużo lepiej grać i pojawiła się wówczas dużo lepsza atmosfera w drużynie, co widać było nawet w telewizji, oglądając wtedy te mecze na żywo i reakcję dziewczyn. Uspakajający i zdroworozsądkowy tryb prowadzenia drużyny przez trenera Makowskiego był powodem tego sukcesu, to tyle odnoście ostatniego medalu z imprezy mistrzowskiej naszej reprezentacji kobiecej. Natomiast co do trenera Nawrockiego, powinien zrezygnować z prowadzenia tej drużyny, bo gołym okiem widać, że on ją dusi swoją osobą i podcina jej skrzydła ( być może swoją niekompetencją, tego nie wiem lub swoim trybem postępowaniu albo charakterem, ale to widać gołym okiem). Trener Nawrocki jest bardzo podobny do trenera Matlaka, chociaż mniej impulsywny, ale zarówno przy jednym jak i drugim nie ma szans na jakikolwiek dobry wynik drużyny, to poziom ligi a nie rozgrywek międzynarodowych, pomimo, że zapewne swój warsztat obaj posiadają. To zawsze będzie niepowodzenia mając nawet najlepsze zawodniczki do dyspozycji.

 • art-e napisał/a komentarz do Eliminacje Euro 2020. Polska - Macedonia Północna. Jerzy Brzęczek: Krytyka Glika świadczy o dojrzałości

  Tu nie coś nie gra, ale wszystko nie gra, łącznie z drużyną, która mając dużo większy potencjał gra na poziomie III koszyka Ligi Europy. Wczoraj Czesi będący w kryzysie wygrali z Anglią. w Naszej drużynie pomimo większego potencjału, sama myśl o zwycięstwie z Anglią wywołałaby szok emocjonalny, połączony z niemocą i niedowierzaniem, że coś takiego można zrobić. Bez wątpienia problemem tej drużyny jest też jej trener, celowo nie używam słowa selekcjoner, bo to wyższy stopień trenerskiego rzemiosła dla pana Jerzego jeszcze póki co niedostępny, pomimo, że to sympatyczny człowiek na selekcjonera kadry narodowej jeszcze się nie nadaje a uczyć się tego winien najpierw w klubach, bo póki co wrzucono go na głęboką wodę, tak jak mniej więcej gdyby lekarzowi stażyście kazano przeprowadzić skomplikowana operację serca, chociaż to porównanie jest nie na miejscu, bo piłka nożna w porównaniu z operacją to bzdura, ale mniej więcej taki byłby sam poziom rozumienia problemu.

 • art-e napisał/a komentarz do Maraton. Eliud Kipchoge zachwycił Marię Andrejczyk. "Jestem we łzach"

  Maria Andrejczyk też nas wzruszy, jak zbliży się chociaż trochę poziomem sportowym do wyników E. Kipchoge w swojej konkurencji, bo sama uroda, to ogromny kapitał osobisty, ale za nią samą laurów w sporcie się nie zyskuje, a że w życiu pomaga, na pewno, ale czy samo to daje zawodniczce samozadowolenie, raczej chyba nie, także czas najwyższy równać sportowo do Eliuda, a jest to możliwe, tylko trzeba nabrać troszkę pokory, jaką prezentowała dawna Marysia.

 • art-e napisał/a komentarz do Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: medale Polek przy pustych trybunach

  Dla autora artykułu Jamajka leży w Afryce, zatem tego pana dziennikarzem nijak nazwać nie można a nawet aplikantem dziennikarstwa.

 • art-e napisał/a komentarz do Żużel. Bartosz Zmarzlik nowym mistrzem świata. Dołączył do Jerzego Szczakiela i Tomasza Golloba

  Chyba jeden z najskromniejszych mistrzów świata w historii żużla i nie tylko. Ma wielki talent i bardzo dużo pokory oraz jest bardzo dobrze ułożonym młodym człowiekiem za co należny pochwalić rodziców a Bartoszowi Zmarzlikowi życzyć jeszcze wiele sukcesów i pogratulować postawy na torze a także poza nim, co często słychać w przeprowadzanych z nim wywiadach. Tak trzymać Bartoszu, powidzenia i dużo zdrowia.

 • art-e napisał/a komentarz do Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Polki pędzą, a trenera boli głowa

  Byle sztab szkoleniowy nie popełnił znowu karygodnego błędu, tak jak miało to miejsce w przypadku sztafety mieszanej, gdzie to na ostatniej zmianie - zawsze najszybszej - z mężczyznami rywalizowała kobieta, co taktycznie było bardzo słabe i skazane z góry na niepowodzenie. Dziewczyny, jako sztafeta mają ogromną szansę na medal, oby tylko nie popełniono znowu błędu ( i być może błędem tym byłoby akurat wystawienie zmęczonych zawodniczek na eliminację a nie na potencjalny finał) uznając, że pewny finał jest więcej wart aniżeli ewentualny potem medal w finale z nimi dwoma, ale wszystko zależny też na ile czują się potencjalne zmienniczki. Trenerzy powinni wiedzieć, jeżeli tego nie wiedzą, to, to te wszystkie sztaby są do niczego nie potrzebne i szkoda w nie inwestować jakiekolwiek środki finansowe a lepiej je przeznaczyć dla prawdziwych fachowców, pracujących z zawodnikami i zawodniczkami na codzień a nie podtrzymywać sztuczna i fikcyjną nadbudowę szkoleniową.

 • art-e napisał/a komentarz do Eliminacje Euro 2020. Dominik Furman: Nie jestem głupi, znam hierarchię

  Mając sympatię do Jerzego Brzęczka, zwłaszcza jako byłego reprezentanta, jego decyzje w tym powołania do kadry świadczą tylko o tym, że nie ma on żadnego planu, nie przyświeca mu żadna myśl szkoleniowa, nie ma tu też żadnej konsekwencji, tylko panika i mówiąc kolokwialnie '' Co Bóg da, może się uda". Prezesowi Bonkowi kończy się niedługo kadencja i ostatnim zadaniem dla niego jako prezesa przed jej zakończeniem, winno być znalezienie prawdziwego selekcjonera dla reprezentacji Polski z perspektywą na dłuższy czas i osiągnięcie jakiegoś zadowalającego wyniku, bo inaczej pomimo bardzo wielu jego sukcesów w czasie prezesury, niestety zostanie mu zapamiętane, że gdy odchodził pozostawił reprezentację kraju w całkowitej rozsypce, pomimo posiadania kilku graczy co najmniej europejskiego a jednego na pewno światowego formatu.

 • art-e napisał/a komentarz do Lekkoatletyka. MŚ 2019 Doha: Paweł Fajdek: Gdybym spotkał szefa IAAF, powiedziałbym mu, żeby nie odp***

  Szef IAAF Sebastian Coe był wybitnym sportowcem, ale po karierze sportowej zapałał nową pasją, ta pasja, to kariera na razie w IAAF. Wiadać, że ma ogromną ochotę na zostanie Szefem MKOL a potem, kto wie może marzy mu się nawet kariera polityczna w Wielkiej Brytanii i to na tych najwyższych stanowiskach, chyba, że został "ustawiony" na tym miejscu w sporcie i tam ma pozostać. Ten MKOL, to na 100% jego następny cel, dlatego słowa Pawła Fajdka, czy innych wielokrotnych mistrzów sportu zbyt go nie zainteresują, bo on gra o co innego i w zupełnie innej konkurencji.

 • art-e napisał/a komentarz do Lekkoatletyka. MŚ 2019 Doha: mieszana sztafeta dla USA. Sensacyjna taktyka Polaków dała 5. miejsce

  Taktyka wyjątkowo błędna, skazana z góry na niepowodzenie. Po biegach eliminacyjnych, każdy rozsądnie myślący trener musiał wystawić na ostatnią zmianę mężczyznę. Tym ruchem pozbawiono zawodników i zawodniczki szans na walkę o medal, bo efekt tego eksperymentu można było przewidzieć już przed startem. Wszelkie tłumaczenia w stylu zawracania kijem Wisły są i będą tylko wymówką tego wielkiego taktycznego błędu sztabu trenerskiego.

 • art-e napisał/a komentarz do Lekkoatletyka. MŚ 2019 Doha: Polacy zmęczeni i sfrustrowani. "Szkoda pieniędzy podatników"

  Należy żywić nadzieję, że już wikt więcej nie wpadnie na ''pomysł" (magia pieniądza), ażeby organizować zawody lekkoatletyczne, tak wysokiej rangi w kraju, gdzie nikogo zmagania lekkoatletów nie interesują w ogóle, czym zabija się piękno lekkoatletycznych zmagań, bo bez kibiców żadna impreza sportowa, nawet odbywająca się w pałacu ze złota jest bez sensu a i zawodnikom przynosi chyba dużo mniej satysfakcji, szum trybun, emocje etc. Mistrzostwa w piłce nożnej też będą klęską i nieporozumieniem, chyba, że gospodarze zapłacą i ściągną po 100 tys. kibiców z każdego kraju przyszłych finalistów, że to chore i nienormalne, jak najbardziej, ale ktoś się na to zgodził i zapewne nie bezinteresownie, bo tłumaczenia, że to wszystko dla popularyzowania danego sportu jest nawet zbyt naiwne dla przedszkolnych dzieci. Takimi machinacjami szefów światowych federacji bardzo łatwo zniszczyć prestiż i dany sport, tylko dla swojego własnego sukcesu finansowego. Takie są fakty, ale mimo to warto pogratulować naszej Joannie Fiodorow medalu, bo zapewne wysiłek jaki włożyła w przygotowania był bardzo duży a i w związku z tym medal zasłużony, co nie zmienia faktu, że te mistrzostwa w tej opracie i klimacie (pomimo klimatyzacji) sa bardzo grubym nieporozumieniem.

 • art-e napisał/a komentarz do Mistrzostwa Europy siatkarzy. Vital Heynen zagra ze "swoimi" Niemcami. "Łączą mnie z nimi wspaniałe wspomnienia"

  Fajni są kibice, fajny jest trener i przede wszystkim fajna jest drużyna, natomiast co jest niefajnego. Nasza reprezentacja będzie rozgrywać mecz w trzecim miejscu podczas tych mistrzostw, w trzeciej hali, zakładając, że wygra z reprezentacją Niemiec, czeka ją wtedy eskapada na Słowenię i mecz z Rosją, która gra na tej samej hali od 7 spotkań i pomijając, że ma opanowana halę. nie musi przemieszczać się z miejsca na miejsce a zatem zawodnicy się nie męczą, zmiana warunków pogodowych, zmiana hoteli, problemy ze spaniem na nowym miejscu przynajmniej 1-2 dni, etc., potem po ewentualnym zwycięstwie nad Rosją, wycieczka do Paryża, znowu te same problemy, hotel, hala, sen etc., Francuzi i Włosi przemieszczają się tylko po terenie Francji, my z potencjalnym finałem, trzy różne państwa, pięć rożnych hal, piec różnych hoteli, przeloty i wymienione wcześniej problemy. Mówiąc w dużym skrócie, rządzący siatkówką kopią reprezentację mistrzów świata w cztery litery, by nie pisać bardziej patetycznie, że znowu kopią Polskę. Dziwi brak reakcji krajowego związku, może panaceum byłoby nie organizowanie na tak wysokim poziomie (najwyższym na świecie) i w takiej ilości, wszelkiego rodzaju imprez międzynarodowych, gdzie ogromne zyski czerpią światowe i europejskie federacje. Jak tyle nie zarobią a gdzie indziej nawet stracą finansowo na organizacji, to może otworzą im się oczy, bo inaczej raczej trudno będzie odwrócić tę endecję z kopniakami , wymierzanymi mistrzom świata a zarazem naszej jedynej reprezentacji w sportach zespołowych na najwyższym światowym poziomie.

 • art-e napisał/a komentarz do Eliminacje Euro 2020. Jerzy Brzęczek: Łukasz Fabiański numerem jeden, decyzja w sprawie Kamila Glika po treningu

  Reprezentacji Słowenii jest na podobnym poziomie do reprezentacji Macedonii, a w ostatnich latach, chyba nawet Macedonia osiągała lepsze wyniki w eliminacjach, także nie powinna, to być bariera nie do przeskoczenia, chociaż, nie będzie to spacerek i chodzenie po boisku, bo Słoweńcom ambicji na pewno nie zabraknie, ale jeżeli kadra chce się liczyć na poziomie europejskim, taki mecz powinna wygrać a co najmniej zremisować.

 • art-e napisał/a komentarz do Robert Karaś rekordzistą i mistrzem świata w ultratriathlonie

  Można tylko pozazdrościć zdrowia, pogratulować sukcesów i życzyć kolejnych, powodzenia panie Robercie.

 • art-e napisał/a komentarz do Śmierć na trasie Tour de Pologne. Bjorg Lambrecht zmarł na stole operacyjnym

  Przed Tobą Bjorg najdłuższy niebiański etap na którym kiedyś do Ciebie wszyscy dołączymy. Wyrazy współczucia dla Bliskich.

 • art-e napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Pora przestać udawać, że w tym kraju jest jakikolwiek inny sport zespołowy poza męską siatkówką.

 • art-e napisał/a komentarz do Liga Narodów Kobiet. Korea Płd. - Polska. To nie był nasz dzień. Oceniliśmy występ Biało-Czerwonych

  Dla większości reprezentacji ta edycja Ligi Narodów, to poligon doświadczalny przed kwalifikacjami i ewentualnie występem olimpijskim. Ta drużyna nie ma na to szans obiektywie żadnych, bo jest bardzo słaba i eliminacje olimpijskie to dobitnie wykażą.

 • art-e napisał/a komentarz do El. ME 2020. Macedonia Północna - Polska. Robert Lewandowski nie jest już taką maszyną do strzelania goli jak wcześniej

  Kadra J. Brzęczka jest taka, jaką była gdy on jeszcze sam w niej grał. Uczy piłkarzy tego czego się sam nauczył od trenerów kadry gdy prowadzili kadrę w czasach jego gry i na tamten czas, to wystarczyło, ale minęło 20 lat a pan trener nic więcej nie umie i nie potrafi niż to czego nauczył się od trenera Apostela, Wójcika czy Piechniczka, tylko, że to inna epoka piłkarska. Więcej spodziewać się nie można a i samego J. Brzęczka nie można za to winić, pewnego poziomu nie udźwignie, pomimo, że zapewne jako człowiek jest fajnym gościem, ale to o jeden most za daleko. Nawet Lewandowski przy takim systemie gry i ustawieniu nie jest w stanie strzelić bramki a jak już to z niezmiernym trudem.

 • art-e napisał/a komentarz do Eliminacje Euro 2020. Macedonia Północna - Polska. Robert Lewandowski: Męczyliśmy się sami ze sobą

  Prawda jest taka, że po Lewandowskim widać, że on chce i mu się chce grać, nawet jak mu jakiś mecz nie wyjdzie, stara się chłopak jak tylko może i można ze złości pisać, że jest drewniakiem i słabym piłkarzem, ale serce do gry dla kadry zawsze miał i ma, natomiast gracze typu Zieliński czy Krychowiak całkowicie nie są zaangażowani w grę, gdzie te sławetne podania ponoć tak wspaniałego rozgrywającego, gwiazdę Włoch, gdzie to panowanie nad przedpolem bramki ponoć genialnego piłkarza z Sevilli, PSG a obecnie z Lokomotivu Moskwa, to już Świerczewski jak jeszcze grał, to miał więcej lepszych podać a nie był takim gwiazdorem jak Zieliński o Kupcewiczu i Deynie nawet nie wspominam, bo to byłaby dla nich obraza.

 • art-e napisał/a komentarz do Jest decyzja Wydziału Dyscypliny PZPS. Michał Kubiak zawieszony na sześć spotkań

  Jakoś trzeba uchronić Michała Kubiaka od turnieju w Teheranie i wyjść jeszcze z tego z twarzą, Wydział Dyscypliny się w tym wypadku sprawdził i wilk syty i owca cała, tylko po co było potrzebne to całe zamieszanie. Niech pan Michał przyjmie karę z godnością i z duma nas reprezentuje w następnych zawodach. Powodzenia a politykę pozostawmy MSZ.

 • art-e napisał/a komentarz do Mistrzostwa świata U-20. Jacek Magiera: Zabrakło cwaniactwa, jakości i wykończenia

  Wszyscy komentatorzy w telewizji autorytatywnie stwierdzili, że tak, że karny jak najbardziej oczywisty, a ja widziałem już nie raz na rożnych meczach piłki nożnej i to seniorskiej a nie młodzieżowej, że po takich interwencjach sędzia karnego nie dyktował, bo to było zagranie typu bark-przedramię i trudno je też uznać za celowe, przynajmniej powtórka w telewizji tego aż tak nie udowadniały a wyglądało to raczej na nastrzelenie piłką zawodnika, ale eksperci to eksperci i wszystko widzą i wiedza lepiej, także porażkę należny przyjąć i stwierdzić, że jeden wygrany mecz w Tahiti, to trochę słabo jak na gospodarza.

 • art-e napisał/a komentarz do Liga Narodów. Brazylia - Polska: pretendent pokonał mistrza. Pierwsza porażka Biało-Czerwonych

  Wiadomo, że jeszcze nie czas na najwyższa formę, ale nawet to uwzględniając, bez Kurka w formie po kontuzji i Leona nie mamy co szukać na Igrzyskach a wcześniej trzeba jeszcze przejść Francję w eliminacjach. Bez nich nie ma o czym mówić, dwa razy nic się nie zdarza i drugi raz się nie uda, tak jak rok temu we Włoszech, bo to mistrzostwo acz wywalczone też było bardzo udane. Nie umniejszając w żaden sposób naszego sukcesu na mistrzostwach świata na Igrzyska poziom drużnym będzie dużo wyższy jak się na nie zakwalifikujemy ale z ta wymieniona dwójka w formie, raczej tak, oczywiście reszta drużyny też musi być w dużym gazie i trener Heynen na to bardzo liczy, bo to widać, na razie eksperymentuje, ale z tej drużyny nie liczy na więcej niż 5-6 zawodników do naprawdę poważnej gry.

 • art-e napisał/a komentarz do Anthony Joshua - Andy Ruiz Jr: sensacja w Nowym Jorku! Meksykanin nowym mistrzem wagi ciężkiej

  Za mało koksu przed walką, liczył, że z Ruizem, tyle co zawsze nie będzie potrzebne. Wielkie pieniądze a coraz mniej sportu, szlachetna szermierka na pieści już tylko dostępna na archiwalnych filmach i walkach młodzików, bo nawet już nie w juniorach.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.