Pierwszy mecz dla Vegas.

autor: Marek.B | 2018-05-29, 21:07 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Na takie mecze jak ten minionej nocy wszyscy czekamy. Ogromna intensywność od samego początku, zwroty akcji i grad goli. Golden Knights wygrali z Capitals 6:4, mimo tego że przegrywali dwukrotnie w tym spotkaniu.

"Wierzę, że każdego wieczoru możemy wrócić do gry, bez względu na wynik. I dziś wieczorem to zrobiliśmy", powiedział bramkarz Vegas Marc-Andre Fleury, który obronił 24 strzały. "Kiedy gra toczy się nie po naszej myśli, potrafimy szybko do niej powrócić", wtórował Kanadyjczykowi jego rodak Ryan Reaves, który zdobył wyrównującego gola na 4:4.

Reaves wraz ze swoim kolegą z czwartej formacji Tomaszem Noskiem zostali bohaterami trzeciej tercji i całego meczu. To oni bowiem zdobyli trzy decydujące gole dla gospodarzy. Kanadyjczyk wyrównał stan gry, a Czech wyprowadził swój zespół na prowadzenie ( po cudownej asyście, którą wykonał Shea Theodore), a także ustalił wynik meczu na 6:4, trafiając do pustej bramki, kiedy to z lodu zjechał Braden Holtby (28 interwencji).

Okazało się, że w kluczowym momencie meczu ci najbardziej niedoceniani zawodnicy okazali się bezcenni. "To świetna sprawa, widzieć tych chłopaków docenionych. Są ważną częścią naszej grupy", nie ukrywał zadowolenia z postawy czwartej formacji trener Gallant.

Wcześniej bramki dla Vegas strzelili Collin Miller, William Karlsson i Reilly Smith.

Jeśli chodzi o gości to na listę strzelców nie wpisał się Aleksander Owieczkin. Wyręczyli go Brett Connolly, Nicklas Backstrom, John Carlson i Tom Wilson.
Gracze ze Stolicy, zresztą podobnie jak Rycerze, przeżyli prawdziwy rollercoaster. Zdobyli cztery bramki, grali niezłe zawody na trudnym terenie, a mimo to musieli uznać wyższość rywali.

Pomimo tej porażki gracze z Waszyngtonu nie tracą jednak pewności siebie. "Nie można skupiać się tylko na jednym meczu. To będzie długa i ciężka seria spotkań, na którą będziemy przygotowani".

Kolejny mecz i kolejne emocje tej serii już w najbliższą środę.

|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.