Hokejowe 'El Clasico'.

autor: Marek.B | 2018-12-20, 15:06 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Hokejowe 'El Clasico', mecz gigantów, starcie dwóch hokejowych gwiazd na miarę pojedynku Messi-Ronaldo. Minionej nocy doszło właśnie do takiego starcia. Pittsburgh Penguins, których do zwycięstwa poprowadził Sidney Crosby (strzelec jednego z goli), zmierzyli się z Washington Capitals Alexa Owieczkina.

Pingwiny wygrały we własnej hali 2:1 mimo tego, że musiały odrabiać straty po golu Larsa Ellera. Udało się to za sprawą wspomnianego Crosby'ego i Bryana Rusta, który w zamieszaniu podbramkowym ustalił wynik meczu.

Gole są zapisane formacjom ofensywnym, jednak wczoraj Penguins byli silni jako cały zespół, również jeśli chodzi o grę obronną. Swoje pięć minut w końcu miał Matt Murray, który obronił 31 strzałów. Do historii przejdzie natomiast interwencja szwedzkiego obrońcy Pingwinów Marcusa Petterssona, który w trzeciej tercji ofiarnie interwenując wybił krążek z linii bramkowej.

Świetna gra defensywy gospodarzy dowodzi temu, że również ekipa że stolicy zagrała dobry mecz. Mimo to Capitals czegoś zabrakło do osiągnięcia korzystnego wyniku. Należą im się jednak brawa za stworzenie pasjonującego widowiska, a kto wie czy gdyby Jewgienij Kuzniecow w trzeciej tercji lepiej przymierzył i zamiast w poprzeczkę trafił do bramki, być może losy meczu potoczyłyby się zgoła inaczej.

Jednak to Pingwiny wygrały i wydaje się, że na przekór problemom. Słyszy się bowiem o konflikcie na linii Mike Sullivan (trener) - Phil Kessel (jeden z czołowych zawodników). Wczoraj hokeiści z Pittsburgha grali tak jakby wszystkie problemy były za nimi. Na lodzie stanowili prawdziwą drużynę.

Mecz z Capitals być może będzie punktem zwrotnym dla spisujących się w kratkę Pingwinów. Liczą na to i Sullivan i fani Crosby'ego i spółki. Szansę na kolejny dobry krok Penguins mają już tej nocy, kiedy to podejmują Minnesota Wild.

|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.