Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Serce jeszcze boli...
Ten dzień miał być z tych, po których kładąc się każdy kibic Królewskich będzie mógł powiedzieć sobie "Jest dobrze, będziemy walczyć". Tak się jednak nie stało...
Choć derby te nie miały, aż takiego znaczenia pod kontem ligi, gdyż Barcelony już nikt nie zatrzyma, miały one znaczenie znaczeni inny. Był to mecz o honor, motywacje, wiarę, o lepsze jutro.
Niestety zawiedliśmy się, boli to jeszcze bardziej, gdy uświadomimy sobie, że przegraliśmy walkę o "MIASTO" na własnym terenie. W miejscu, w którym żadna drużyna nie powinna mieć nic do powiedzenia. Królewscy przegrali przed własną publicznością, która była i miała prawo być rozczarowana. Nie tego spodziewaliśmy się po tylu dobrych występach u siebie. Brak stylu, skuteczności, wiary. W pewnym momencie, a dokładnie w tym, w którym Ronaldo nie wykorzystał "setki" na strzelenie bramki pomyślałem, że jeśli Real Madryt przegra będzie to jego wina. To samo poczułem po meczy z Malaga, w którym nie zamknął meczy nie trafiając karnego, a mecz zakończył się remisem. Jednak po chwili zdałem sobie sprawę, że tak naprawdę w tym momencie Ronaldo jest osamotniony i oprócz niego nikt nie zagraża bramce przeciwników. Isco bardziej ma zadania defensywne i nie zauważamy go pod bramką przeciwnika, a jeśli już jest to stara się podać. James jest innym zawodnikiem, którego widzieliśmy w ostatnim sezonu, który potrafił wziąć odpowiedzialność za mecz na swoje barki. Bale, w momencie, w którym powróciła wiara, że może stać się jednym z liderów i pomóc CR7 w ataku odgrywając fundamentalną rolę w drużynie doznał kontuzji... kolejnej. Benzema...kontuzjowany, dzisiaj zagrał 45 minut, w których nie pokazał niczego co mogłoby chociaż dać nadzieję kibicom. Ostatnimi czasy niezawodny w ataku, teraz uwaga...Marcelo kontuzjowany. Dlaczego tak trudno Realowi? Może problem tkwi w defensywnym pomocniku. W kadrze Realu Madryt (poza Casemiro, na którego nie stawia Zidane) nie ma osoby z natury pracującego nad destrukcją. Przez to Isco, Kroos i Modric, którzy z natury są ofensywnymi zawodnikami, którzy dzięki swojej znakomitej technice dostali zadania, do których nie byli wcześniej przystosowanie. Defensywny pomocnik wniósłby wystarczająco dużo, by nad typową destrukcją pracowałoby dwóch, a nie trzech zawodników. Kolejnym wnioskiem z ostatnich meczów jest zbyt ofensywni boczni obrońcy. Wiadomo, że przy stylu jaki widzimy w tych czasach, boczni ofensywni obrońcy to podstawa. Jednak musimy pamiętać, że obrońca powinien na pierwszym miejscu stawiać na obronę. U Marcelo można zauważyć, że spędza on więcej czasu na połowie przeciwnika niż na swojej. Choć wnosi wiele do ataku, a jego powroty są na wysokim poziomie to drużyna prawie w każdym meczu (nie zawsze traci bramkę..) cierpi. Jest to spowodowane tym, że w momencie przejęcia piłki przez drużynę przeciwną w czasie powrotu Marcelo jego obowiązki musi przejąć jeden ze środkowych obrońców tworząc kolejną lukę. Przy szybkich kontrach jest to bardzo łatwo wykorzystać, gdyż najczęściej przeciwnik atakuje większą ilością piłkarzy niż Królewscy się bronią.
Wracamy do meczu...
W pierwszej połowie można było odnieść wrażenie, że Królewscy stajają się strzelić bramkę, często dominując na boisku, a Atletico cieszyło się z wyniku 0:0 i konsekwentnie realizowało swój plan.
53' minuta Griezmann trafia do bramki Królewskich. Koniec. Oprócz kartek w doliczonym czasie Carvajal'a i Sergio Ramos'a, które wykluczają ich w kolejnym meczy nic ciekawego się nie działo.
Możliwe, że wejście w 46 minucie Mayoral'a za kontuzjowanego Benzema okaże się kiedyś historyczne. Młodych zawodnik Królewskich, który w ostatnim czasie stał się gwiazdą Castilli ma przed sobą świetlaną przyszłość, oby nie raz doprowadził kibiców Królewskich do łez szczęścia, a przynajmniej do zwycięstw w derbach.

Źródło: sportowemaniaki.blogspot.com
Idealne miejsce dla każdego kibica Realu Madryt.

|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.