Kibice, dla których piłka to życie.

autor: RM Daryl | 2016-03-02, 12:26 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Są osoby, które piłce nożnej oddały swoje serce. Przyjrzyjmy się dwóm kibicom, którzy pokazali światu jak ważny może być ten sport.

Clovis Fernandes. Jest to starszy Pan, który został zauważony na trybunach podczas jednego z meczów reprezentacji Brazylii trzymając Puchar Świata, o którym marzy. Nie jest to zwykły kibic. Ten "starszy pan" bowiem jeździ po całym świecie za "Canarinhos". Swoją przygodę rozpoczął w roku 1990, a trwa ona do teraz. Udało mu się już zwiedzić około 60 krajów. Wielkie imprezy, na których był "Gaucho Da Copa" to Mistrzostwa Świata x7, Mistrzostwa Ameryki Południowej x6, Puchar Konfederacji x4 oraz Igrzyska Olimpijskie.
Jego znakiem rozpoznawczym jest już wcześniej wspomniana replika pucharu mistrzostw świata, którą Clovis Fernandes zawsze zabiera ze sobą. Jest coś co jest warte szczególnego podkreślania, choć "starszy pan" bezgranicznie kocha swoich "Canarinhos" potrafi docenić przeciwnika. Przykładem takiego zachowania było przekazanie swojej repliki kibicom niemieckim po przegranym półfinale mówiąc "Weście go na wielki finał".

Delneri Martins Viana to wielki fan Botafogo. Ten Brazylijczyk oddał się swojemu ukochanemu klubowi. Na swoim ciele ma wiele tatuaży związanych z Botafogo, wszystkich jest 83. Znajomi nazywają go "Botafoguense". Sam twierdzi, że nie wie, dlaczego jest fanem tego klubu, tak mówi mu serce. Nie wszystko można wytłumaczyć, a miłość do Botafogo jest jednym z tych rzeczy. Określa siebie fanatykiem. Jego pierwszym tatuażem był wizerunek Garrinchy, jednak najważniejszy tłumacząc na język polski brzmi "Jestem hetero". Choć jest Brazylijczykiem twierdzi, że jego kraj miał już lepsze reprezentacje niż aktualna i nie wierzy w odniesienie przez nią sukcesu.

Źródło: sportowemaniaki.blogspot.com

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.