Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Bartosz Bednorz: Decyzja Vitala Heynena to był dla mnie cios w serce

  @Waldi73: A może by tak było, że jak byłby Bednorz za Śliwkę czy Szalpuka, to nie byłoby nawet brązowego medalu. Może by przegrali z Niemcami a może z Francuzami. Gdybaniem jeszcze nikt niczego nigdy nie wygrał, a Bednorz swoimi wypowiedziami potwierdza jedynie słuszny wybór trenera Heynena. Jakby był na zgrupowaniu, to może miałby pretensję, że trener lansuje Kubiaka, czy Leona, zamiast niego.

 • jerzyk. lubi Komentarz

  Mamy szeroką kadrę i wielu dobrych siatkarzy ale nie mamy wybitnych by wygrywać mecze z najlepszymi...tylko Leon sie na dzien dzisiejszy do takich zalicza...

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Mistrzostwa Europy siatkarek. Turcja - Polska. Giovanni Guidetti: Wciąż nie jesteśmy topowym zespołem

  Wiesiek - dlaczego na parkiecie ma nie być jednej z najlepszych rozgrywających na świecie. W czym to ma niby pomóc naszej drużynie. Wołosz tylko w tym roku wygrała Mistrzostwo Włoch i pokonała w LM dwa najsilniejsze zespoły tureckie e tym zespół samego Guidettiego. Wszyscy trenerzy na świecie bardzo cenią Wołosz jako rozgrywającą.
  Dlaczego to brak takiej zawodniczki ma pomóc naszej drużynie w odniesieniu zwycięstwa. ?

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Mistrzostwa Europy siatkarek. Turcja - Polska. Jacek Kasprzyk: Turczynki zagrywały niesamowicie

  Jakby to Guidetti był trenerem Polek, a nie Turczynek (a była taka szansa, bo w przeszłości Guidetti zgłaszał taką gotowość, o czym wspomina Gosia Glinka) to wczoraj wszyscy łącznie z prezesem bylibyśmy zachwyceni grą Polek a nie Turczynek.

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Mistrzostwa Europy siatkarek. Turcja - Polska. Magdalena Stysiak: Jeszcze niczego nie przegrałyśmy

  Magda - właśnie przegrałyście finał ME. To dla ciebie kompletnie nic nie znaczy, wobec walki o medal brązowy ???

 • jerzyk. lubi Komentarz

  Dobrego trenera można poznać po tym, że daje "wartość dodaną" drużynie. To znaczy drużyna przez niego prowadzona gra lepiej niż można byłoby się po niej spodziewać. Taka np. Kanada za Antigi, Niemcy za Heynena czy Trefl za Anastasiego (i oczywiście Polska jak byli ich trenerami). Słaby trener bierze drużynę ze świetnym składem i ona gra poniżej spodziewanego poziomu. Np. Resovia za Kowala czy Skra za Nawrockiego (5 miejsce w lidze z Atanasijevicem i 6 późniejszymi mistrzami świata!).
  Nie mam w związku z tym do Nawrockiego jakiegoś większego sentymentu - bo on tak naprawdę zupełnie nic jeszcze nie osiągnął i nie rozumiem dlaczego ma tak dobre notowania w PZPS. Jednak z drugiej strony gdy czytam wypowiedzi dwóch trenerów przeciwników na ME, że Polska zaskoczyła ich taktyką, to zaczynam się zastanawiać, czy jednak nie jestem wobec niego niesprawiedliwy...

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Mistrzostwa Europy siatkarek. Dominika Pawlik: Trener jednym z autorów sukcesu, ale kibic wie lepiej

  Pani Dominiko, huraoptymizm w PZPS i mediach na temat Nawrockiego trwa nieprzerwanie od początku jak tylko objął kadrę. To już piąty rok z rzędu. Widzę, że teraz pani przejęła pałeczkę układania hymnów pochwalnych na temat tego pana po panu Kaczmarczyku, który odszedł ze SF.
  Zajrzymy zatem lekko do historii i zobaczymy jakież to sukcesy odniósł w tym czasie pan trener Nawrocki a nikt z kibiców nie potrafił tego docenić.
  1, Przegrane kwalifikacje do olimpiady w Brazylii
  2. ósme miejsce na ME 2015
  3. Przegrane kwalifikacje do MŚ
  4. miejsce 9-12 na ME 2017
  5. prawie przegrane kwalifikacje do olimpiady w Japonii
  6. ME 2019 ? zobaczymy ?
  To którego z tych sukcesów pani zdaniem nie doceniają kibice. Bo ja przyznaję szczerze, że za żadne pana Nawrockiego nie cenię.
  Oczywiście też się cieszę, że Polki zagrały dobry mecz i wygrały z Włoszkami, zapewne pan trener Nawrocki jako trener drużyny miał w tym swój udział. Czy jednak gdyby polską kadrę prowadził jakiś inny uznany trener te dobre mecze nie zdarzałyby się częściej, sądzę że jednak zdarzałyby się częściej, a nasza reprezentacja grałaby jeszcze lepiej - ot i w tym jest problem. Pan trener Nawrocki najczęściej nie dostrzega swoich błędów, choć jak twierdzą media jest "oazą skromności". Po meczu z Belgijkami zapytany dlaczego nie dokonał zmiany Malwiny Smarzek choć ta w końcówce 2 seta nie skończyła żadnej piłki i wiadomo, że grała po chorobie i bez snu ostatniej nocy, stwierdził że Malwina cały czas grała dobrze i nie widział konieczności żadnej zmiany. Ot i jak tu nie wierzyć panu trenerowi.
  Pan trener Nawrocki zbudował dziewczyny mentalnie przed meczem z Włoszkami??? A może zbudowała je mentalnie najstarsza koleżanka w drużynie Paulina Maj, bo to ona przed meczem zebrała wszystkie dziewczyny i wygłosiła do nich mowę motywacyjną, a nie pan trener Nawrocki.

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Vital Heynen wybrał zaskakujący terminarz

  Dla mnie nie ma w tym nic niezwykłego, gdybym miał sam wybierać zrobiłbym podobnie do trenera.
  My gramy pierwszy mecz z najsłabszym rywalem, zapewne w nieco zmienionym ustawieniu, tak więc ekipa Francji niewiele będzie mogła powiedzieć o taktyce naszego zespołu na turniej Gdański.
  Francja gra ze Słowenią, to groźny przeciwnik, aby go pokonać musi zagrać w najsilniejszym ustawieniu i pokazać wszystkie swoje atuty. Być może stracą seta lub dwa zatem będą też bardziej podmęczeni. Ale najważniejsze że nasz sztab będzie mógł obejrzeć Francuzów w najsilniejszym ustawieniu i przygotować odpowiednią taktykę gry.
  Być może to są drobiazgi, ale gdy przeciwnicy są na wyrównanym poziomie to często drobiazgi decydują o zwycięstwie.

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Michał Kaczmarczyk: Bycie Jackiem Nawrockim, najtrudniejszy zawód świata (felieton)

  Michał Kaczmarek daje przewrotny tytuł o Nawrockim, że niby jest taki niedoceniany i tak ma ciężko w pracy.
  Rzeczywistość jest jednak diametralnie odmienna - Jacek Nawrocki ma w swojej pracy jak u przysłowiowego Pana Boga za piecem. Przełożeni nic od niego nie wymagają i tylko ciągle chwalą (sam słyszałem na początku sezonu jak prezes Kasprzyk przed kamerami mówił, że Jackowi nie stawiane są żadne cele w tym roku). Dodatkowo już zjednał sobie grono kilku dziennikarzy, którzy mu święcie wierzą, że to co robi, to nikt inny nie zrobiłby lepiej. To jest max jaki obecnie można z tej reprezentacji wyciągnąć. A kibicami to jak sam Nawrocki twierdzi się nie przejmuje i głupich komentarzy nie czyta.
  To jaki trener może mieć tak dobrze jak Nawrocki ?
  Można by tylko zacytować klasyka - trenera Górskiego - panowie, skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle ?

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Mocne słowa Andrzeja Grzyba na temat systemu licencyjnego. "Po Szczecinie nie wyciągnięto żadnych wniosków"

  Z tej gadaniny i tak nic nie będzie. Sam Grzyb ma pretensje do PZPS i PLS o niekonsekwencje, a sam to przyznaje jawnie, że również postępuje niekonsekwentnie. Bo jak rozumieć jego stwierdzenie, że sam pożyczał klubom zadłużonym pieniądze, aby tę licencję mogły uzyskać. Jak rozumieć nawoływania Grzyba aby najbardziej zadłużony klub w LSK - Piłę jednak potraktować ulgowo - bo podpisała ugody ze swoimi wierzycielami.
  To w takim razie jakie kluby należy karać i nie dawać im licencji ???

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Malwina Smarzek ma dobre przeczucie przed sezonem kadrowym. "Przeskoczyć samą siebie"

  No mógłby się w końcu ktoś sprężyć i napisać, kto tak naprawdę trenuje obecnie w szczyrku obok Malwiny Smarzek, bo ciągłe odgrzewanie nieśmiertelnej strofy "uczestniczyła w nich grupa zawodniczek, które zakończyły klubowy sezon" robi się naprawdę nudna.

 • jerzyk. napisał/a komentarz do LSK. Błażej Krzyształowicz przed trzecim meczem finałowym: Musimy grać tym, co mamy

  Najwyraźniej Kryształowicz już się pogodził z przegraną i teraz pragnie wszystkim wcisnąć kit, że inaczej się po prostu nie dało.

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Co trzeba uzdrowić w Lidze Siatkówki Kobiet? Podpowiadamy prezesowi Pawłowi Zagumnemu

  Ja jako stary kibic siatkówki kobiecej, zgadzam się z panem Michałem w pełni. Wszystkie proponowane przez pana posunięcia uważam za rozsądne i racjonalne. Jedynie w punkcie 7 wolałbym, aby możliwość awansu była jednak nie automatyczna, ale tak jak jest obecnie nieco trudniejsza. Pamiętam bowiem dobrze różne kwiatki z okresu kiedy to awanse były powszechne. Dostawały się wówczas do LSK takie kluby jak Rumia czy Żukowo, które potem nie potrafiły wygraj ani jednego meczu w lidze, albo trafiali się prezesi klubów, co sprzedawali miejsce w lidze za przysłowiową czapkę gruszek. Właśnie dlatego chyba narodził się pomysł ligi zamkniętej aby tym zjawiskom się przeciwstawić. Dlatego też obecną formę awansu uważam za wypośrodkowaną.
  Chciałbym też zwrócić uwagę na jeszcze jeden element do poprawy czy przypilnowania. - ilość transmisji z LSK w TV. Podobno były wynegocjowane dwie transmisje z kolejki. Tylko w tym sezonie ta ilość transmisji jest dotrzymana w poprzednich trzech sezonach wahała się na poziomie 1,5 transmisji z kolejki.

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Odważna teza prezesa PZPS. "Po dołączeniu Leona do kadry Polski powinniśmy panować przez kilka lat"

  Niby prezes ma kłopoty ze zdrowiem, czego życzę mu jak najmniej, ale pompka do pompowania balona działa bez zarzutu. :)

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Magdalena Stysiak odeszła z Chemika Police. Klub obwinia jej agenta

  Jeszcze nikt nie poznał co ma do powiedzenia jej agent ani sama zawodniczka, a już wszyscy posłali by ją na szafot. A Chemik to Chemik, coś tam musi być na rzeczy, bo to już druga zawodniczka, która opuszcza ten klub w trakcie sezonu w podobnych okolicznościach. Dwa lata temu była to Maret Balkenstein. Niby racje klubu były wówczas niepodważalne, straszenie sądem a Maret gra nadal i zaraz po odejściu z klubu dograła sezon w innym.

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Liga Mistrzyń: Chemik Police zmieciony z boiska przez Fenerbahce Stambuł

  Mistrz goni Mistrza. Wczoraj Skra dzisiaj Chemik dają plamę w LM. Zamiast zaprezentować się na miarę swoich siatkarskich możliwości, jest siatkówka na stojąco i kpina z siatkówki i z kibiców.

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Stocznia Szczecin postara się dokończyć sezon. Warunkiem koniecznym ugody z byłymi gwiazdami

  Czego się można spodziewać po leśnych dziadkach z PZPS ?
  Ostatecznie to ich wina, że dopuścili Szczecin do rozgrywek i mocno nadszarpnęli wizerunek Plus Ligi, a teraz zamiast ratować prestiż ligi i szybko zakończyć temat, brną w to bagno dalej. Niech się cały świat dowie, że nieuczciwość i kombinatorstwo, jak najbardziej w Plus Lidzie popłaca, bo karę poniosą - ci uczciwi, a tym kombinatorom może jeszcze ujdzie wszystko na sucho.
  Ponadto te bajdurzenia Markiewicza, że będzie się teraz sądził ze Stocznią Szczecin - no kto takie bajki bierze na poważnie i kto sądzi, że z tego coś jeszcze będzie, to jest jawna kpina z każdego myślącego nawet kibica. Panowie z PZPS i PLS troszkę powagi i trochę profesjonalizmu jak to w nazwie deklarujecie.

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Liga Mistrzyń: lekcja od debiutantek. Chemik Police zaliczył falstart

  No, niestety pan redaktor systematycznie usuwa ten mój komentarz?
  Chyba się boi, że wychodzi na głupka. Zatem jeszcze raz.

  TASHIRO Kanami
  HASHIMOTO Naoko i libero,
  INOUE Kotoe
  To razem trzy Japonki z drużyny narodowej Japonii w w drużynie C.S.M. BUCURESTI, ponadto dwie reprezentacyjne Holenderki i trener, który terminował u samego Guidettiego, dwa lata prowadził drużynę narodową Turcji, a teraz jest drugim trenerem w drużynie narodowej Japonii. C.S.M. BUCURESTI, to wcale nie jest słaby zespół, jak się panu redaktorowi i kilku innym wydaje.
  Czym niby taki Chemik miał postraszyć C.S.M. BUCURESTI ???

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Afera w polskiej siatkówce. Trzy osoby opuściły areszt

  ''Zdaniem śledczych członkowie władz PZPS zawierali w związku z organizacją mistrzostw świata w 2014 r. umowy z przedsiębiorcami, którzy zawyżali ceny usług. ''
  - szczerze się przyznaję, nie potrafię zrozumieć tego zarzutu. Zawsze sądziłem, że ceny towarów i usług ustala rynek i jest to dobrowolna umowa pomiędzy usługodawcą a klientem. Jak można zarzucić zawyżanie ceny? Przecież każdy ma prawo do zysku z transakcji, zysk jest opodatkowany i wszystko jest legalne. Gdzie tu przestępstwo? Niedługo się okaże, że jak rolnik przywiezie na rynek swoje ziemniaki, to będzie je musiał sprzedawać po cenie hurtowej, bo inaczej zarzucą mu zawyżanie ceny i CBA wsadzi go za kratki. Takich czasów dożyliśmy!

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Grot Budowlani - Developres SkyRes: pięciosetowy hit pełen dramatów. Dwa punkty zostają w Łodzi

  Mecz zacięty i ciekawy, można się było tego spodziewać już przed spotkaniem, bo ostatecznie grały ze sobą drużyny które w ubiegłym sezonie zajęły 3 i 4 miejsce w lidze, a teraz zajmują 1 i 2 miejsce w tabeli.
  Polsat jednak nie jest zainteresowany pokazywaniem najlepszych mecz LSK, ciekawe dlaczego ???

 • jerzyk. napisał/a komentarz do "Prawo Leona obowiązuje też w Serie A". Przyszły reprezentant Polski już rządzi we Włoszech

  Dla mnie dewiacją natomiast są tego typu poglądy i wpisy. Dlaczego to, tacy ludzie jak ty mają ustalać, co jest normą, a co nią nie jest? Uważasz się za jakiegoś guru, czy może masz przesłanie z wysoka ?
  Leon, ma polskie obywatelstwo uzyskane legalnie. Zatem jest polakiem i może nasz kraj reprezentować. O czy mówi prawo polskie, a także międzynarodowe przepisy regulujące te kwestie. Koniec kropka.
  Ponadto ten jak twierdzisz Kubańczyk ma żonę Polkę, mieszka w Warszawie i ma córkę, która się wychowuje w naszym kraju.

 • jerzyk. napisał/a komentarz do Problemy finansowe w Stoczni Szczecin? Zarząd klubu wydał oświadczenie

  W całym tym podniosłym oświadczeniu, nie ma w zasadzie mowy o płynności finansowej klubu, ani o tym, że kontrakty z zawodnikami są realizowane na bieżąco. Można zatem wysnuć wniosek, że dla władz klubu jest najważniejsze, czy zawodnicy zgodzili się na fakt, że pierwszą wypłatę otrzymają za np. sześć miesięcy. Najwyraźniej z zawodnikami doszli do takiego porozumienia, zatem pisanie o zaległościach jest w ich opinii, zwykłym sprzysiężeniem się ciemnych mocy w polskiej siatkówce.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.