Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Liton napisał/a komentarz do Plaga niedyspozycji w Mielcu. Długa przerwa Pawła Wilka

  Wilk niefortunnie upadł? Chyba na innym meczu. Pan Jankowski w brutalny sposób złapał go z tyłu za rękę podczas rzutu.

 • Liton napisał/a komentarz do Transfery. Rodrigo Corrales woli Węgry nad Hiszpanię. Bramkarz zagra w Veszprem

  @EQ Iskra: Vesprem raczej MP nie straci;) Jak już to mistrzostwo Węgier, ale nie Polski;)

 • Liton napisał/a komentarz do Niesamowity wzrost oglądalności PGNiG Superligi. 1300 proc. zeszłorocznej normy!

  Polsat Sport jest stacją kodowaną. Odkąd pokazują siatkówkę PLK była kodowana. Sukces siatkówki leży w tym, że mają jednego partnera medialnego, który rozwinął dyscyplinę i zgarnął za to dużą kasę. Pamiętam jak Polsat wyłożył kasę, żeby Polska mogła grać w Lidze Światowej. To dzięki tej stacji polska siatkówka jest w tym miejscu, w którym jest i kodowanie nie ma tu nic do rzeczy, bo liga zawsze była na kodowanych kanałach. TVP ma tylko jedną wadę: "redaktor" Iwański, ale wobec wszystkich plusów transmisji w TVP jak ten znawca ma mikrofon wystarczy wyłączyć dźwięk i cieszyć oczy.

 • Liton napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Wisła - VIVE. Dzień przełomu! Złoty dotyk Mindegii

  Nie rozumiem jak można pisać o dobrej postawie sędziów, którzy w ostatniej minucie popełnili kluczowe błędy, a przez cały mecz karali oba zespoły za nieznaczne przewinienia. Nie jestem kibicem żadnego z zespołów i dobrze się stało, że Wisła wywalczyła zwycięstwo, ale ostatnia minuta to kompromotacja Rudego i jego przyjaciela. Wisła wznawia grę rzutem od bramki 58:59, do 59:19 podają w poprzek i Sabate bierze czas. Dopiero 59:36 podnoszą grę pasywną... 37 sekund podawania w poprzek bez decyji o grze pasywnej - kuriozum. 59:43 po 2 podaniach karę za niewiadomo co dostaje Gulio - chyba każdy przyzna, że nie ma takiego punktu w przepisach gry, pod który można by zakwalifikować wykluczenie dla Gulio. Kara jest o tyle brzemiana w skutkach, że Wisła ma 17 sekund na akcję i brak czasu. Tak mieli by tylko rzut wolny i cztery podania. Pewnie byliby w stanie utrzymać grę do końca, ale bez przewagi w obronie byłoby trudniej zdobyć bramkę. Tą sytuację można śmiało porównać do kroków Jureckiego. Niemniej jednak Vive same jest sobie winne, że nie wygrało tego meczu, a Wisła pokazała jaja i walczyła do końca. Panów arbitrów należy doszkolić lub nie wystawiać w tak ważnych meczech, bo wydarzenia z ostatniej minuty pokazały, że to jeszcze nie ich poziom, a swoimi decyzjami spowodowali, że między kibicami jest jakieś "ale" do słuszności wygranej Wisły.

 • Liton napisał/a komentarz do Kontrowersje po meczu w Szczecinie. PGNiG Superliga przyjrzy się sędziowaniu

  Skończy się na ukaraniu Orzecha za krytykowanie sędziów... polecam zobaczyć na kwidzyńskim FB kibiców co "arbitrzy" gwizdali... skandal!!! Teraz nich Baum pokaże jaja i zawiesi gości do końca sezonu, a nie 3 dni przed końcem ligi.

 • Liton napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Czerwono w Mielcu. Stal po dramatycznym meczu pokonała Zagłębie

  Panie Krzysztofie! Dwa wdechy i proszę odpowiedzieć na nieodpowiedziane pytanie. Dlaczego pozostawia Pan bez odpowiedzi pretensje trenera Jaszki? Może trochę odwagi dziennikarskiej? Słuszne pretensje to napisać, w której sytuacji sędziowie się pomylili, nie słusznie to również napisać. Na TVP jest mecz, jesteście ich partnerem to macie dostęp do wszystkiego. Sklejenie 2-3 akcji przeciętnie rozwiniętemu człowiekowi zajmuje 10 minut. Odrobinę pracy, a można fajnie pokazać, że sędziowie skrzywdzili gości, bądź że Jaszka nie ma racji. Swoją drogą, ciekawe w której minucie Zagłębie miało wygrany mecz? Prowadząc +2 w 50 minucie? Widać, że boli Pana wygrana Stali, ale cóż poradzić? Trudno, wygrali, Pana zdaniem przegrany mecz i być może trafiło się ślepej kurze ziarno, ale trzeba to zaakceptować. Rzetelność dziennikarska i obiektywizm na najwyższym poziomie.

 • Liton lubi Komentarz

  Jakoś wszyscy, którzy przegrywają mecz 10 bramkami raczej się wstydzą.... 15 minut gry to jednak nieco za mało jak na superligę... Takie trochę pieprz... o Chopinie :/ Tak normalnie to przy takich rezultatach daje się tytuły w stylu "Pogrom w...." albo ten i ten zdeklasował tego czy tamtego...."... Wypisywanie, że ktoś tam był dzielny i waleczny mimo wysokiej przegranej świadczy tylko o miernych umiejętnościach pokonanego

 • Liton lubi Komentarz

  w punkt. Sędziowie byli słabi, ale mylili się w obie strony. Podgrzewanie emocji w tym momencie nic nie da. I tak w sumie Gwardia może mówić o sporej tolerancji bo mogło się skonczyć karą dla trenera albo karą za dyskusję.
  Szczegolnie, że różnica 6 bramek z niczego się nie zrobila, Gwardia miała gorsze wszystkie statystyki, bramkarze Gwardii nie mieli swojego dnia a Skrzyniarz swoje odbił. W końcówce były też przechwyty. Gdzie tu wina sedziow?

 • Liton lubi Komentarz

  Zapraszasz do dyskusji a zachowujesz się prowokacyjnie. Dla kogo zdanie pana Kuptela jest wyrocznią? widziałem cały mecz, owszem ta para sędziów to słaba para, ale nikogo nie skrzywdzili. Idąc Twoim tropem to może pan Kuptel ostudziłby głowy swoich zawodników, bo były momenty w których byli agresywni do sędziów co jest niedopuszczalne. Przykładem Klimków, no język pana Kuptela na czasach to bomba sezonu... cała Handballowa młodzież patrzy i słucha.

 • Liton lubi Komentarz

  Jacy kuźwa sędziowie?! Wtopiliście jak leszcze i nie szukaj wymówek. Mecz był transmitowany i Kuptel może sobie gadać co tam chce, a na parkiecie była normalna naparzanka. Skrzyniarz wam wybił z głowy wygraną. Mieliście po prostu lipną obronę. Górnik też, ale lepiej rzucał.

 • Liton napisał/a komentarz do Powtórka a może coś więcej. Kompendium PGNiG Superligi: Gwardia Opole

  Pytanie retoryczne: czy klub istniejący od 2016 roku może zatrudniać trenera od 11.06.2014?

 • Liton lubi Komentarz

  Dalszy ciąg mojej "konwersacji" z ZPRP w sprawie licencji trenerskich.
  Odpowiedź Dyr.sportowego ZPRP Damiana Drobika na pismo działaczy USAR-u Kwidzyn w mojej sprawie;

  "Aby prowadzić zespół piłki ręcznej w rozgrywkach 1 ligi od sezonu rozgrywkowego 2019/2020 trener główny,
  w wyniku podjętej Uchwały przez Zarząd ZPRP w dniu 29.07.2019 r., będzie potrzebował licencji „B” co oznacza, iż nie jest wymagana licencja A w tym konkretnym przypadku"

  Ten konkretny przypadek to ja Krzysztof Kotwicki który ma prowadzić zespół USAR-u Kwidzyn w pierwszej lidze !!!

  Myślę że to dobra wiadomość dla wszystkich trenerów posiadających dyplom trenera 2 klasy którzy od sezonu 2019/20 mogą prowadzić zespoły 1 ligowe.

  Nadmieniam jednak że to połowa drogi ZPRP, ponieważ wyrok stanowi że trener posiadający dyplom trenera 2 klasy (czyli ja i inni w podobnej sytuacji) mogą prowadzić zespoły bez ograniczeń poziomu rozgrywek. Wyrok jest prawomocny i do momentu wyroku Sądu Najwyższego (ew.kasacja) jest wyrokiem obowiązującym ZPRP.

  Pozdrawiam wszystkich trenerów 2 klasy i życzę powodzenia w rozgrywkach...

 • Liton lubi Komentarz

  Ok. Upadł stary klub powstał nowy - tak to zostało przedstawione. Tylko, że w takim przypadku klub startuje od najniższej klasy rozgrywkowej, czyli drugiej ligi, a nie od razu od najwyższej. Niestety ale był to jeden z większych przekrętów - wzięte zostało to co "dobre" czyli miejsce w SL, tradycje itp. a odrzucone to co "złe" - w tym przypadku długi. Jednym słowem jakim cudem "nowy" klub dostał się od razu do Superligi z pominięciem drugiej i pierwszej? Kiedy w Kielcach upadł KSS Kielce (żeński) to nowy klub (Korona-Handball) zaczynał od II ligi.

 • Liton napisał/a komentarz do Na straganie w dzień targowy... Giełda transferowa w PGNiG Superlidze

  Ale miejsce po starym klubie obecny zarząd przejął bez problemu, czyli zaakceptował to, że "stara Gwardia" okradła zawodników. Ludzie z honorem spłaciliby długi poprzedników i rozpoczęli budowę, a nie umyli ręce od zobowiązań przejmując miejsce w lidze oraz historię. To skandal bez precedensu nie tylko w piłce ręcznej, ale również w sporcie.

 • Liton napisał/a komentarz do Na straganie w dzień targowy... Giełda transferowa w PGNiG Superlidze

  Filozofia Gwardii przyniosła klubowi pierwszy od ponad 50 lat medal mistrzostw Polski


  To jak to jest z tą Gwardią? Istnieje dziesiątki lat, czy powstała w 2016 w wyniku największego przekrętu w dziejach piłki ręcznej okradając zawodników z należnych jej pieniędzy? Dlaczego redaktorzy pomimo groźby ze stron władz klubu dalej utożsamiają nowy klub ze starym? Wypadałoby minimum obiektywności.

 • Liton lubi Komentarz

  Znowu wymysły przy stoliku, po co wymyślać proch? Wystarczy zostawić punkty zdobyte pomiędzy zespołami w grupie spadkowej a nie tworzyć sztuczne wymysły punktowe. Zeszły rok pokazał bezsens takich stolikiwych niewypałów. Ciekawe czy ktoś pytał uczestników rozgrywek m.in. trenerów o zdanie?

 • Liton napisał/a komentarz do Szykuje się istotna zmiana w PGNiG Superlidze. Słabsze kluby będą mogły odetchnąć

  Dla kibiców są play-off. W play-out jest walka o przetrwanie. Jak Vive nie wygra mistrza nic się nie stanie. Za rok znów będą walczyć o mistrza. Jak klub spada do I ligi to często przestaje istnieć lub zmienia funkcjonowanie z profesjonalnego.za amatorski. Kolejna rzecz. Dla Vive wygranie sezonu zasadniczego skutkuje rozstawieniem, dla Wybrzeża, czy Zagłębia otarcie się o Play off oznaczało drżenie do przed ostatniej kolejki o utrzymanie z zespołem, który w sezonie zasadniczym wygrał jeden mecz. Niewiele brakło, a w miesiąc z profesjonalnego klubu stałyby się amatorskim w I lidze, pomimo dobrego sezonu zasadniczego. Widzisz różnicę? Może zwolnić z Play-off 2 pierwsze kluby, a te z miejsc 3-14, niech grają o medale i utrzymanie? Będą emocje? Będą... Odnośnie sędziowania. Podsumuje to tak: Panu Baumowi brakło ostatnio czasu na pokazywanie i omawianie błędów arbitrów, a na spotkaniu prezesów też mocno się tłumaczył. Dowiedz się w środowisku, a nawet w samym ZPRP podejście kwesti sędziowskiej. To aktualnie największą bolączka ligi.

 • Liton napisał/a komentarz do Szykuje się istotna zmiana w PGNiG Superlidze. Słabsze kluby będą mogły odetchnąć

  Zerowanie punktów to największa głupota jaka mogła przyjść do głowy włodarzom ligi. Emocje to mają być w play-off, a nie może sytuacji, gdzie 9 zespół drży do końca o utrzymanie, bo akurat panowie w czerni ich przekręcą w dwóch meczach. Spadek do pierwszej ligi to za poważna sprawa, aby decydowało o nim 10 meczów w 5 tygodni. Nie awansowali do play-off, ale ciężko pracowali na dużą zdobycz punktową przez cały sezon to niech ją mają, bo na to zasługują.

 • Liton napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: ulga w Mielcu. Stal utrzymana

  Lekko, łatwo i na stojąco. Gdyby nie 6 nietrafionych karnych byłby pogrom. Jednak różnica między I ligą, a Superligą jest ogromna.

 • Liton napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: do ostatniej sekundy. Gwardia Opole wyrwała brąz!

  Panie Arturze Pan Mirek lubi zawieszać arbitrów do końca sezonu za rażące błędy. Zawieszenie praktycznie jest na 2-3 dni, ale do końca sezonu brzmi poważniej.

 • Liton napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: do ostatniej sekundy. Gwardia Opole wyrwała brąz!

  Jeżeli budowaniem sukcesu nazywasz olanie zawodników, którym klub (poprzedni) zalega ogromne pieniądze to gratuluję podejścia.

 • Liton napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: do ostatniej sekundy. Gwardia Opole wyrwała brąz!

  Brawo Gwardia! 3 lata temu uciekli od miliona długu likwidując klub i zostawiając zawodników bez kasy. Powołali nowy klub, który zgodnie z regulaminem przyznawania licencji nie miał prawa jej dostać, ale dostał zajmując miejsce poprzedniego. Przekręt stulecie w piłce ręcznej kwitują zasłużonym (bez aluzji) brązem. Może teraz po tym sukcesie poczują się do uregulowania kosmicznych zaległości byłego klubu? Swoją drogą ciekawe czy Pan Baum zawiesi parę Bąk-Ciesielski do końca sezonu za nie zauważenie ewidentnego błędu podwójnego kozłowania u Łangowskiego w końcówce?

 • Liton lubi Komentarz

  A czy ktoś tu wylewa żółć? Przecież to normalny komentarz, wyrażający opinię. Nie popadaj w paranoję.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.