Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • krzysiugumisiu lubi Komentarz

  Tak, obrońcy Maksyma wykorzystują przysługujące środki prawne, to fakt. Pytanie tylko kto na tym skorzysta? Na 100% skorzysta Sparta Wrocław, której udało się cały sezon przejechać z Maksymem, czy skorzysta sam zawodnik? Prawdopodobnie nie, choć jakaś szansa na zmianę wyroku i na przyznanie wstecznego TUE istnieje to bardziej jednak spodziewam się podtrzymania odmowy. Trzeba też zauważyć, że Maksym bardzo obniżył poziom i wydaje mi się że to jest związane z wiszącą nad jego głową karą. Zawodnicy nie raz podkreślali jak ważny jest spokój, że nawet rezerwowy czyhający na potknięcie, potrafi usztywnić zawodnika i wpłynąć negatywnie na formę, a co dopiero wizja nawet dwuletniego zawieszenia. Tak więc w tym sezonie zarobił mniej kasy więc również na tym polu jest w plecy. Dalej patrząc, to jeśli podtrzymana zostanie decyzja o odmowie wstecznego TUE to całe to wykorzystywanie zostanie poczytane jako brak skruchy i Maksym dostanie wyższą karę zawieszenia niż dostałby bez wykorzystywania, na pewno jednak nie skróci to zawieszenia więc tu też nie skorzysta.
  Reasumując, Maksym może skorzystać na tym tylko wtedy gdy jednak dostanie wsteczne TUE (co jest raczej mało prawdopodobne), jeśli nie dostanie to na tym korzystaniu nic nie skorzysta a wręcz straci. Zyskuje tylko Sparta Wrocław, nikt jej nie odbierze punktów jak odebrano Rybnikowi, Maksym nawet w słabszej formie jest większą korzyścią niż jego strata. Można powiedzieć, że stracą Drabika w przyszłym sezonie, ale na to mogą się przygotować.
  Tak więc jasno widać w czyim interesie działają obrońcy Maksyma.

 • krzysiugumisiu napisał/a komentarz do Żużel. Komunikat ws. Maksyma Drabika. "Korzysta jedynie z przysługujących mu środków ochrony prawnej"

  Ok. W niektórych sprawach POLADA dała ciała, ale po pierwsze o wsteczne TUE występuje się NIEZWŁOCZNIE po zaistnieniu takiej sytuacji. 22 września 2019 r. Drabik się przyznał, 21 stycznia 2020 r. składany jest wniosek o wsteczne TUE. Czy 4 miesiące to jest NIEZWŁOCZNIE? Po drugie dlaczego nie został później opisany ze szczegółami sposób prowadzenia sprawy przez samą kancelarię. Dlaczego nie podano jakie są wyznaczone terminy składania pism i kiedy kancelaria je wysyłała?

 • krzysiugumisiu lubi Komentarz

  Szkoda mi Drabika jako zawodnika. Popełnił błędy życiowe jako młody chłopak odcinając się od ojca. Wyniki dobre i sodówka uderzyła. Głupkowate zachowanie wobec dziennikarzy, kibiców, czy sponsorów reprezentacji. Mam nadzieję, że ktoś się zajmie tym młodym człowiekiem i pomoże w wsparciu prawnym i psychologicznym. WTS raczej w tym nie pomoże. Tam wynik się liczy. Max trzymaj się i wracaj na tor, bez względu na wyrok. Za błędy się płaci, ale to nie koniec świata. Całe życie przed Tobą.

 • krzysiugumisiu lubi Komentarz

  Kombinator i walarz , Pan Rusko. Niby pomaga bronic chłopaka , a tak naprawde to juz dla własnych dóbr nie jednemmu kariere połozył. Teraz najwazniejsze było aby Drabik sezon przejeechał bo za rok można już transfery robic. A to ze chłopak psychicznie siada zamiast pójśc na wspłóprace i miec z bani to bedzie miał z bani ale duzo gorsza kare.
  Kombinator Rusko walarz we spół z Klockowa i tyle w temacie

 • krzysiugumisiu napisał/a komentarz do Żużel. Komunikat ws. Maksyma Drabika. "Korzysta jedynie z przysługujących mu środków ochrony prawnej"

  Oczywiście, że korzysta z takich możliwości. Tylko jaki będzie tego efekt? Dla Sparty idealny. W sezonie 2020 mieli zawodnika, awansowali do play-off i mają szansę na medal. W 2021 r. niestety Drabik będzie ich już mało obchodził, bo wezmą sobie innych zawodników.
  Podobna sytuacja jest z przestępcami. Jeśli przyznają się, współpracują z Policją to kara jest mniejsza. Kiedy stawiają się, przeciągają sprawę to przeważnie ich sytuacja w momencie ogłaszania wyroku jest dużo gorsza. Niestety tak będzie w tej sprawie. Chłopak współpracowałby, to w grudniu 2019 r. dostałby maksymalnie 6 miesięcy i już dawno byłoby po sprawie. Teraz dostanie 2 lata, a co najmniej 1,5 roku (żeby posiedział sobie jeszcze w na początku sezonu 2022 r.).
  Chłopaka szkoda, bo talent ma niesamowity, ale jego postawa jak i samej Sparty musi zostać przykładnie ukarana.

 • krzysiugumisiu napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Wreszcie kibice Legii zobaczą jak traktowane są przez sędziów inne drużyny podczas meczów z Legią. Poza tym poziom gry Omonii jest dużo lepszy niż Warszawiaków.

 • krzysiugumisiu napisał/a komentarz do Żużel. Nie pomógł nawet walec. Sędzia Michał Sasień o kulisach odwołania meczu Włókniarz - Stal

  @KS ApatorToruń: To był ten mecz 5 lat temu co wygraliście z nami 56:33? To był mój jedyny wyjazd do Torunia. O ile dobrze pamiętam to mocno zalało wtedy pierwszy łuk, bo inne miejsca fajnie osłonił dach stadionu. Jeszcze później chyba był problem z prądem. Więc można powiedzieć, że wtedy skumulowały się u Was problemy z tegorocznego dwumeczu Stal - Włókniarz :)

 • krzysiugumisiu napisał/a komentarz do Żużel. Marek Grzyb: Jaki walkower? Przez pożar zostaliśmy bez stadionu. Straty mogą sięgnąć pół miliona [WYWIAD]

  @Kibic 78: Rozdzielnia elektryczna to jest taka skrzynka. Mniejsza lub większa w zależności od potrzeb. Tutaj rozdzielnia umieszczona była w pomieszczeniu gospodarczym, w którym znajdowały się również inne rzeczy. Taką rozdzielnię można zabezpieczyć siatką przed dostępem osób nieupoważnionych. Rozcięcie siatki o tym informuje. Skoro siatka była nienaruszona to znaczy, że było ok

 • krzysiugumisiu napisał/a komentarz do Żużel. Sparta w sprawie Maksyma Drabika gra pod siebie. Później problem może mieć zawodnik

  @krynston: Mógł wysłać pocztą

 • krzysiugumisiu napisał/a komentarz do Żużel. Sparta w sprawie Maksyma Drabika gra pod siebie. Później problem może mieć zawodnik

  @Endorfinka: Masz rację, tylko że w przypadku decyzji/wyroków itp. przysługują najczęściej odwołania, które trzeba złożyć w określonym terminie. Tutaj było 14 dni od odebrania decyzji. I właśnie w tym 14 dniu mecenas wysłał odwołanie. Trybunał otrzyma pismo w poniedziałek lub wtorek, przeanalizuje sprawę w 1-2 dni, wyśle znowu pismo o uiszczenie jakieś opłaty. Za pierwszym razem kancelaria pewnie pisma nie odbierze, dopiero po tygodniu po drugim awizo. Na wpłatę będzie 7 dni, więc Trybunał będzie musiał czekać. Najpierw na zwrotkę z poczty, później na wpłatę. Później będą jakieś kolejne pisma i znowu wszystko się przeciągnie.

 • krzysiugumisiu napisał/a komentarz do Żużel. Sparta w sprawie Maksyma Drabika gra pod siebie. Później problem może mieć zawodnik

  Sorki, że w swoim komentarzu nawiążę trochę do polityki, ale tak mimowolnie nasuwają mi się pewne skojarzenia. Wszyscy interesujący się żużlem wiedzą, że Spartą rządzą ludzie związani z PIS. M. in. dzięki tym układom w super szybkim czasie załatwili mocno wątpliwe obywatelstwo Czugunova. Jak ustawa dot. wyborów prezydenckich trafiła do senatu i tam była przeciągana na maxa to ludzie PIS krzyczeli jacy Ci rządzący senatem są źli. Faktycznie robili tym z PIS-u na złość, ale wszystkie terminy dotrzymali, więc nikt nie może się czepiać, bo takie jest prawo.
  Teraz wracamy do żużla, Sparty i Drabika. Najbardziej szkoda mi w tej całej sytuacji chłopaka. Jest utalentowany, gdyby miał trochę więcej rozumu w głowie i wsparcie najbliższych takie jak Bartek to niedługo właśnie on mógłby być czwartym polskim indywidualnym mistrzem świata. Sparta tak naprawdę Maksyma ma gdzieś. Dla nich to kolejny zawodnik, który jeździ w ich barwach. Teraz chodzi tylko o to, żeby pojechał w tym sezonie w jak największej ilości meczów. Na przyszły sezon polskich seniorów już mają - Janowskiego i Czugunova (nie wiem czy mają podpisane kontrakty na 2021 r., ale nie sądzę żeby zmienili barwy). W tej chwili wina Maksa (klubu, który nakłonił go na przyjęcie wlewki) jest ewidentna i kara mu się należy. Gdyby zgłosili to od razu, dostarczyli szybko papiery to wsteczne TUE dostaliby bez problemów. Takie jest nasze życie, że na prawie wszystko potrzebny jest papier - tutaj też. Nie może być samowolki. Początkowo Maks i Sparta sprawę zlekceważyli i mają tego efekt. O TUE starać się trzeba od razu po wykonaniu danej czynności. Nie zrobili tego, więc wstecznego TUE nie dostaną. Jedyne co to teraz pozostało im robić to przeciąganie sprawy - wszystko będzie zgodnie z prawej ale składamy, uzupełniamy dokumenty w ostatni dzień. Pan mecenas dokumenty do odwołania miał gotowe prawie od ręki, ale wysłał je w ostatni dzień i to pocztą, żeby dotarły jak najpóźniej. Tak samo będzie robił z wpłatami - wniesie w ostatni możliwy dzień i sprawa będzie się ciągła. Jeśli nie popełni gdzieś błędu (o co go nie podejrzewam) to Sparta może mieć Drabika nawet do września. Tutaj przeciąganie sprawy przez ludzi PIS, będzie OK. Po prostu punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W całej sytuacji tak jak już napisałem najbardziej szkoda mi Maksa. Całym tym postępowaniem wkurzają ludzi z POLADA i jak przyjdzie do orzekania okresu karencji zamiast minimalnego okresu kary np. 6 miesięcy, dostanie 2 lata - jako nauczkę dla następnych kombinatorów - w domyśle chcesz mieć mniejszą karę lepiej nie podskakuj, współpraca zawsze popłaca.

 • krzysiugumisiu napisał/a komentarz do Żużel. Zagraniczne federacje dały swoim zawodnikom szlaban. Duńska czołówka o Polsce może zapomnieć

  Czy Pan Redaktor jest pewien Nielsa Kristiana Iversena? Jeśli nie, to może Pan przeedytować jeszcze ten artykuł. Prezes Grzyb twierdzi, że Niels w Danii kontraktu nie ma i w najbliższym czasie z całą rodziną przyjeżdża do Polski. Zobaczymy wtedy czyje słowa są wiarygodne. Co do Andersa Thomsena - tutaj wszystko się zgadza, ale rozmowy trwają.

 • krzysiugumisiu napisał/a komentarz do Żużel. Łukasz Kuczera. Szpila tygodnia: Zmarzlik nie powinien mieć sentymentów. Jak przed laty Gollob (komentarz)

  Panie Kuczera. Jako zadeklarowany kibic Sparty Wrocław po pierwsze niech Pan się martwi o Maksia Drabika i Macieja Janowskiego. Po drugie jeżeli Pan o czymś nie wie to lepiej niech Pan o tym nie pisze. Wymyśla Pan jakieś historie i wrzuca na ten portal obniżając jego i tak już niski poziom. Jeszcze kilku takich redaktorków to ludzie zaczną rezygnować z czytania tutaj wiadomości. Ja i kilku moich znajomych jesteśmy już blisko rezygnacji

 • krzysiugumisiu lubi Komentarz

  Żeby zapobiec tej patologii wystawiania "kewlaru" do składu należy zastosować jedna zmiane. Rezerwowy do 23 lat jeśli jest Polakiem może jechać za wszystkich a rezerwowy zagraniczny może zmienić tylko zagranicznych kolegów. Zacznijmy promować Naszych chłopaków.

 • krzysiugumisiu napisał/a komentarz do Żużel. Betard Sparta wcale nie przepadnie bez Drabika? Niektórzy mają krótką pamięć

  Niech się Pan Maślanka trochę zastanowi zanim coś powie. Wystarczy popatrzeć na skład Sparty z meczu finałowego z Unią i ewentualny skład bez Drabika na kwiecień 2020 r. i każdy średnio interesujący się żużlem kibic będzie wiedział, że nowa Sparta będzie co najmniej o klasę gorsza. W finale skład Sparty był taki: 1. Woffinden, 2. Jamróg, 3. Milik, 4. Fricke, 5. Janowski, 6. Liszka, 7. Drabik, 8 Czugunov. W roku 2020 skład będzie taki 1. Woffinden, 2. BEWLEY, 3. PANICZ, 4. Fricke, 5. Janowski, 6. Liszka, 7. WOJDYŁO, 8. Czugunov. Oczywiście Panicz jest na sztukę, bo za niego będzie jeździł Czugunov, ale od razu widać, że wymiana Jamróg - Bewley oraz Drabik - Wojdyło to jest strata nawet 8-10 pkt w meczu, które można ewentualnie trochę nadrobić rezerwami taktycznymi, ale za dużo to im i tak nie da. Więc Sparta może zdobędzie maksymalnie 1 pkt bonusowy i wygra 3-4 mecze u siebie.

 • krzysiugumisiu napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  żeby Tai miał jakąkolwiek szansę na półfinał to w 19 biegu Pedersen i Łaguta nie mogą dojechać do mety

 • krzysiugumisiu napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  4:2 na 3 okrążeniu

 • krzysiugumisiu napisał/a komentarz do Jan Krzystyniak: Na pełnym gazie: Widzę wygraną Unii we Wrocławiu. Stali falstart nie grozi (felieton)

  Nie ma co gdybać. My też możemy powiedzieć, że PUK nie jeździł teraz w play-off i przez to nie zdobyliśmy złota. A co miała powiedzieć w 2014 r. Unia Tarnów? Przez cały sezon wszystkich lali aż miło, na play off-y kontuzje i Leszno ich wyeliminowało w półfinale.

 • krzysiugumisiu napisał/a komentarz do Władysław Komarnicki: Niech Falubaz cieszy się, że ma remis

  Faktycznie popatrzyłem na tabelę i przeczytałem artykuł na sf, a nie popatrzyłem, kto z kim jedzie w ostatniej kolejce. Nie wierzę, że Unia podłoży się Rybnikowi, a my przegramy z Czewą. Pewnie Falubaz przegra we Wrocławiu i tak jaki piszesz trafimy na Unię.

 • krzysiugumisiu napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Bardzo dobrze, że dostał. Komentatorzy też są chyba ślepi. Po co unosił Ronaldo ręce jak przewrócił się w polu karnym?

 • krzysiugumisiu napisał/a komentarz do Władysław Komarnicki: Niech Falubaz cieszy się, że ma remis

  Dzięki za mecz. Cieszę się, że prawdopodobnie znowu spotkamy się w play-off-ach. Szkoda, że nie będzie to finał, ale mówi się trudno. Klubowi skarbnicy będą zacierać ręce :) Co prawda porażka w takim meczu bardzo boli (o ile pamiętam, w play off przegrywaliśmy w latach 2009 - 2011, a wygraliśmy w 2012 i 2014), za to zwycięstwo smakuje wyjątkowo. Mam nadzieję, że w tym roku to my wygramy, a jak będzie czas pokaże. Pozdrawiam kibiców z obu stron. A słów Władka lepiej nie komentujcie, bo to najczęściej jest jakiś bełkot i tyle ... :-)

 • krzysiugumisiu otrzymał brązowy medal w kategorii Mistrzowski Komentarz

 • krzysiugumisiu napisał/a komentarz do MŚ Londyn 2017: Zakrwawiony Michał Rozmys. "Rozłożyła mnie grypa, ale biegam!"

  Ten gość co przeprowadza wywiady to jest chyba skończonym idiotą. Najpierw widzi, że dziewczyna płacze, a mimo to bezsensownie zadaje kolejne pytania. Później przechodzi samego siebie. Michałowi leci krew z nosa, a on zamiast skierować go do lekarza lub w miejsce gdzie mógłby sobie odpocząć to też gada jakieś farmazony.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.