jotwu - lubi

 • jotwu lubi Komentarz

  Panie Adamie, gdzie Pan był ja naszym nie szło, ano rajdowało się z marnym skutkiem a teraz wielki dyrektor od skoczków.

 • jotwu lubi Komentarz

  No tak lepiej zeby zostało trochę więcej dla prezesa zawsze to się przyda dla?

 • jotwu lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • jotwu lubi Komentarz

  To rzeczywiście dziwne panie Adamie. Aktywni zawodnicy Pucharu Kontynentalnego ledwo wiążą koniec z końcem i muszą dorabiać w innej pracy. A co dopiero juniorzy? W Austrii, Słowenii, Niemczech, wsparcie finansowe dla młodych talentów jest znacznie większe, dzięki czemu mogą skupić się na skokach. U nas środków nie ma, to i zawodnicy mają dosyć bidy, wolą rzucić narty i robić coś, co zapewni im byt. Przykre, ale po odejściu obecnych liderów możemy stoczyć się do poziomu, który panował pod koniec XX wieku.

 • jotwu lubi Komentarz

  BRAWO, GRATULACJE Panie Adamie. Ale niech Pan powie jak duża jest ta luka? Jeżeli uważa Pan, że do 2030 roku mamy skoczków, to ile oni w tej chwili mają lat? Gdzie te nazwiska? Czy kadra "Be" to muszą być zawsze "wielkie nieociosane....". Jak długo można obrabiać te "talenty"? Jak tak dalej pójdzie to z tej obróbki nic nie zostanie (i to chyba widać w PK). Kadra B to powinni być "chłopaczki 16-18 lat! Kogo „my“ mamy: Bartosz Czyż i Paweł Wąsek (kończą 21 lat), Kacper Juroszek (19), Klemens Murańka i Stękała Andrzej /kończą 25/, Aleksander Zniszczoł kończy 26. Przecież w krajach gdzie „skoki się liczą“ i są traktowane POWAZNIE w tym wieku zawodnicy mieszają w czołówce.pucharu świata! „Nasi“ nawet nie umieją dać „znaku“ - małego znaczku w Pucharze Kontynentalnym. Powiedzmy sobie szczerze, nie owijajmy w bawełnę – z trzech ostatnich wymieniony zawodników kadry B – nie czarujmy się - „z tej mąki nie upiecze się dobry chleb, jedynie zakalec. Uważam, że w systemie szkolenia - głównie młodych adeptów, powinno nastąpić zweryfikowanie planów i SYSTEMU szkolenia. ALE... nie wiem czy w pierwszej kolejności nie powinno nastąpić PRZEWIERZENIE BIUR zarządu PZN. Po latach wykonywania „tej samej roboty“ wpada się w rutynę. Wiele spraw załatwia się odruchowo, starymi metodami nie patrząc REALNIE, że coś ucieka.Wiele emocji w Zakopanem, połamania naszym skoczkom -tego życzę.

 • jotwu lubi Komentarz

  Na prawdę nie było trzech skoczków na miejscu, którzy mogliby skoczyć? Nawet jakby się nie zakwalifikowali to co z tego? Jakoś w innych krajach dają szansę kilkunastolatko i dobrze na tym wychodzą. Nykanen zaczął startować w PŚ jak miał lat 17 a zakończył karierę w wieku 27. Jakby z jego wystawieniem do PŚ czekali tak jak w Polsce to by nie zdążył przed zakończeniem kariery.

 • jotwu lubi Komentarz

  Ojciec dyrektor ma parcie na szkło i kasę to widać, słychać i czuć

 • jotwu lubi Komentarz

  Panie Małysz, przestańcie Kotowi robić darmowe wycieczki, bo on sobą nic nie reprezentuje ! chyba tak sie ślizga na nazwisku i znajomościach tatusia !!!

 • jotwu lubi Komentarz

  " Kot skacze, bo nie ma kto inny " ok rozumiem tylko ostatnio były konkursy indywidualne i zamiast wozić cztery litery po skoczniach , mógł wrócić do Polski i spokojnie trenować ale w kadrze rządzą układy .

 • jotwu lubi Komentarz

  Wielu płacze za Horngacherem, a ja wam powiem dlaczego on odszedł. Nie chodziło o kasę ani o sentyment do Niemców. On po prostu ślepy nie jest i dobrze widział co się dzieje na zapleczu polskiej kadry. Widział że nie ma następców Stocha i Kubackiego i prędzej czy później będzie wtopa, a wówczas gromy w pierwszej kolejności spadłyby na trenera.

 • jotwu lubi Komentarz

  Tajner rok temu oficjalnie zarabiał 15 tysięcy PLN miesięcznie, Małysz coś koło tego jak nie więcej, z Małyszem przyszedł Horngacher za 40 tysięcy pln na miesiąc, od pół roku jest trochę tańszy Doleżal. Do tego prezydium zarządu PZN prócz Tajnera 4 osoby, plus czterecH członków zarządu... a chłopy odchodzą ze skoków bo nie ma dla nich pieniędzy... ciekawe dlaczego? No i fakt, że z pojawieniem się Małysza od 2016 roku, kadra B i juniorzy z roku na rok przestają cokolwiek znaczyć... ale i tak pewnie nazwiecie mnie tylko hejterem...

 • jotwu lubi Komentarz

  W tym przypadku to do tanga trzeba czworga, trzema skoczkami bedzie ciezko wygrac druzynowke.

 • jotwu lubi Komentarz

  Problemem to są marni trenerzy począwszy od juniorów a skończywszy na kadrze B , ponadto za co bierze pieniądze Małysz ? za to ze się przejdzie po skoczni obklejony reklamami jak choinka , trzeba rozgonić tą bandę nieudaczników z Tajnerem i Małyszem na czele , bo innaczej za kilka lat Polskie skoki ośiągną dno .

 • jotwu lubi Komentarz

  Za to apoloniusz jak odmłodniał, drugi krzysio ibisz sie robi I jakie laski wyrywa,no I podobno tomislaw bedzie mial braciszka,oby ciut lepiej skakal od niego :-)

 • jotwu lubi Komentarz

  A Stękała to co ?? pewnie nie z waszej kliki

 • jotwu lubi Komentarz

  Dekarz i Tajner muszą odejść.

 • jotwu lubi Komentarz

  A czyja to wina? Czy to nie Małysza i Tajnera? Gdzie praca z młodzieżą i budowanie następnych pokoleń. Jak uprawia się tylko gwiazdorzenie i zbija kasę, to tak się kończy

 • jotwu lubi Komentarz

  Prawda taka że tych czterech na stałym równym wysokim poziomie nigdy nie było :) zawsze ten czwarty był wielkim ryzykiem, w stylu uda się czy nie uda, skoczy dobrze czy nie

 • jotwu lubi Komentarz

  A miało być tak super zwolnić działaczy za co kasę biorą

 • jotwu lubi Komentarz

  To juz upadek Polskich skoków ta trójka a potem długo nic .A w innych krajach pojawiło się pełno wartościowych zawodników ???