Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • bart82gkm napisał/a komentarz do Żużel. Niby bracia, a tacy różni. Artiom stał się lepszym zawodnikiem od Grigorija

  @Only Retro Speedway: z większością się zgodzę ale porównywanie Warda czy tym bardziej Griszy do Golloba który jest TOP 15 all time to lekka przesada.

 • bart82gkm napisał/a komentarz do Żużel. Niby bracia, a tacy różni. Artiom stał się lepszym zawodnikiem od Grigorija

  Panie "redaktorku" nie poszedł do Torunia z prostego powodu znalazło się 200-300 tyś więcej od członka rady nadzorczej . W GKM ma niepodważalną pozycję kasę na czas i to bardzo dużą . Na sezon 2020 spokojnie z bonusami wyciągnie ponad 2 mln.

 • bart82gkm napisał/a komentarz do Żużel. Zimowy paradoks zawodnika. Nie zarabia, a ponosi ogromne wydatki

  @Z oddali: tyle że rolnik płaci KRUS raz na kwartał nie ZUS co miesiąc .
  Im więcej kosztów tym lepiej dla zawodnika który jest płatnikiem VAT . Dzięki temu płaci mniejszy VAT oraz podatek dochodowy.

 • bart82gkm lubi Komentarz

  Bidny Bartus a jak to sie ma do zawodnikow drugoligowych? Wymagania takie same a o kasie szkoda wspominac, Stawki i wynagrodzenia GLODOWE. Moze tutaj nalezy sie wsparcie i zrozumienie.

 • bart82gkm napisał/a komentarz do Żużel. Zimowy paradoks zawodnika. Nie zarabia, a ponosi ogromne wydatki

  @Marek Tronowski: wiesz jakim rocznym budżetem taki topowy zawodnik jak Bartek czy Tajski dysponuje? Kwoty sięgają 3 mln za sezon.
  Nawet jak ponosi takie koszty ten czy inny zawodnik odpisuje to od podatku min. paliwo oraz odlicza VAT.
  ZUS na poziomie 1.5 tyś płaci każdy który ma DG dłużej niż 2 lata niezależnie czy przychód firmy będzie powiedzmy 150 tyś czy nawet 1,5-3,0 mln .
  Artykuł jak to w przypadku tego pana Kuczery który próbuje błysnąć w F1 jest również tutaj kolejny raz nierzetelny .
  Kwestii busa nawet nie wiem czy warto komentować gdzie zawodnik dostaje na to kasę z klubu czy od sponsora .

 • bart82gkm napisał/a komentarz do F1: testy w Abu Zabi. Valtteri Bottas najszybszy, kompromitacja Roya Nissany'ego i Williamsa

  Kuczera kompromitacja to są twoje wypociny skopiowane z innych portali oraz gazet .
  Nie zadałeś sobie trudu aby napisać kto na jakich oponach testował ? Ciężko wstawić czasy stintów? Najważniejsze krzykliwy nagłówek .
  Zresztą co ja wymagam od gościa który jedyny wywiad jaki przeprowadził to rozmowa z rzecznikiem prasowym Orlenu .

 • bart82gkm napisał/a komentarz do Żużel. Play-off za osiem milionów złotych? GKM może wydać więcej niż w tym roku

  Budżet GKM SA w sezonie 2019 osiągnął kwotę prawie 8 mln brutto to jaki rekord panie redaktorze?
  Znowu nie ta sprzątaczka klubowa udzieliła informacji ?
  Za ciężko widzę posprawdzać pewne informacje ale co tam nic na tym pseudo portalu się nie zmieniło .

 • bart82gkm napisał/a komentarz do Co się stało z forum SF

  Konradzie co czekujesz od portalu który stał się takim SE lub FAKTEM?
  Moje konto zostało ale jak czytam niektóre artykuły nomen baaardzo
  sporadycznie to ręce opadają o komentarzach pod nimi nie wspomnę .
  Miłego wieczoru .

 • bart82gkm napisał komentarz na tablicy użytkownik usunął konto

  Gratulacje za brąz DMP .

 • bart82gkm napisał komentarz na tablicy HDZapora

  Gratulacje za DMP Konrad .

 • bart82gkm napisał/a komentarz do 10 Years Challange: Motoarena chce zobaczyć złoto. Dekada oczekiwania i prób

  1. Nie od 1949 tylko "w" 1949 to jest różnica.
  2. Olimpia-Unia Grudziądz to jeden klub nie ma tu mowy w 1950 roku o Unii Leszno temat pojawił się po reformie .
  3. Klub nie upadł nie został zlikwidowany tylko przeniesiono sekcję żużlową która istniała od 1924roku w efekcie krajowej reformy rozgrywek ligowych od sezonu 1951 .
  4.Klub Olimpia jest do dnia dzisiejszego od 1923 roku . Sekcja żużlowa Olimpia/Olimpia -Unia oraz finalnie Unia Grudziądz została po sezonie 1950 w efekcie wspomnianej reformy wraz ze sprzętem, zapleczem oraz zawodnikami bodajże 3 na czele ze Sp. Malinowskim przeniesiona do Leszna .
  5.Nie interesują mnie lata późniejsze ponieważ już 1952 roku Malinowskiego nie było w Lesznie gdyż przeniósł się do Gwardii Bydgoszcz . Finalnie wylądował w Rzeszowie gdzie znają jego historię.
  6.Związek Grudziądza i Leszna dotyczy lat 1950-51 nie lat kolejnych .
  8.Nie było czegoś takiego że szukali pracy zespół przed reformą stanowiło 6 zawodników z czego 4 w sezonie 1951 reprezentowało Unię Leszno. Czemu 4 wybrało odległe Leszno 2 bodajże zakończyło karierę ? Mogli wybrać inny klub ? Nie nie mogli .

 • bart82gkm lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • bart82gkm lubi Komentarz

  Uważam, że ani Piotr Fijas, ani tym bardziej - Adam Małysz, nie nadają się na trenera polskich skoczków. Ludzie, myślcie trochę. Po Horngacherze, który ma i autorytet i wiedzę, miałby przyjść gość, który nie zna się na nowoczesnych technologiach i trenowaniu? Nie zamierzam nikomu ubliżać, ale choć Małysz był świetny zawodnikiem, to nie ma żadnego przygotowania, by ad hoc stać się trenerem pierwszej reprezentacji. Litości. Można być w polskich skokach dyrektorem bez kompetencji i kwalifikacji, bo tutaj trudno coś sknocić, ale trenerem? Trochę logiki. Jeśli chodzi o Piotra Fijasa, to także nie sądzę, by był on przygotowany do tej roli. Uważam, że żaden Polak na obecną chwilę nie jest. Może poza Kruczkiem, ale on już powiedział, że go to nie interesuje. Dla Maciusiaka raczej za wcześnie., choć za parę lat powinien już być gotowy. Szukałbym trenera w B kadrze niemieckiej. W końcu stamtąd przyszedł Horngacher.

 • bart82gkm napisał/a komentarz do 10 Years Challange: Motoarena chce zobaczyć złoto. Dekada oczekiwania i prób

  Kluby nie zawsze upadły ze względu na koszty.
  Kto ma startować w zreformowanej lidze od 1951 już napisałem wcześniej . Dochodziło do fuzji klubów nie tylko upadku np. tak było w Warszawie bodajże z Ogniwem ?
  Reformie uległa punktacja gdzie wprowadzono obecną do dziś 3-2-1-0 i tabelę biegowa z 11 wyścigami 6 zawodników +2 rezerwowych przed 1951 wyglądało to inaczej .
  Klubu w Grudziądzu nie rozwiązano bo istniał dalej i istnieje do dziś tyle że bez sekcji żużlowej .

 • bart82gkm lubi Komentarz

  Plotkami to zajmują sie w Faktach , albo w innym super expressie. Propagande masz w telewizji w zaleznosci od sympatii kierujacych danymi stacjami.
  Robimy coś, szukamy źródeł, dokumentow i człowiekowi, który napisał o takowych rzeczach gdzie przeczytało o tym sporo osob na stadionie, nie mam prawa nie wierzyć, bowiem opierał sie o odpowiednie źródla informacji,tak jak nizej masz napisane, wikipedia o tym nie pisze. Torunianie wiedza z jakiej strony pochodzi np. ten cytat ich ówczesnego prezesa o reaktywacji zuzla w Grudziadzu, a no strony traktujacej o historii torunskiego zuzla..Link pewnie zaraz skasuja. Ciekawe rzeczy na temat tego dawnego zuzla mozesz przeczytac predzej w tygodniku zuzlowym, badz w odpowiednich publikacjach, ksiazkach. Obecnie nie ma wielu dokumentów z lat przedwojennych a i tych krotko powojennych, ale warto dociekać co sie wtedy działo.
  Jezeli trudno Ci to zaakceptować,mozesz napisac do tej osoby, ktora tutaj wymieniłem, pracuje w klubie, znajdziesz go w mediach społecznosciowych-Milosz Marchlewicz. Sam niedawno byłem prostowany przez jednego z bydgoskich kolegów i równiez tę osobę na temat medalistów IMP 1935. Jesli nie, no to coz mozesz miec inne zdanie na ten temat, ale nie unoś się tutaj jak ktoś nieokrzesany,przeczytaj sobie to na spokojniei bedzie ok. , nikt nie nastaje na Unię Leszno, ani nie porownuje Grudziądza do Leszna czy mówi, ze Unia Leszno to kontynuator Olimpii/Unii
  A Barta to akurat w tym wypadku nie nazwałbym bajarzem.

 • bart82gkm napisał/a komentarz do 10 Years Challange: Motoarena chce zobaczyć złoto. Dekada oczekiwania i prób

  Ciężki temat.
  Nie ma pełnych danych jak punktowali poszczególni zawodnicy więc dokopanie się jedynie w jakiś archiwach.
  Świadków tamtych wydarzeń też już nie ma.
  Polecam publikację Witolda Gostomczyka " Olimpia Grudziądz" jest tam sporo informacji .

 • bart82gkm lubi Komentarz

  Za przypisanie Grudziądza do Kujaw można dostać u nas najwyżej w łeb.
  Chyba,ze kojarzysz nasz region z piwem Kujawiak, ale jego nie produkował jak pamietam browar Grudziądz, no moze ktoś starszy mnie poprawi. Kujawiak był tez sponsorem klubu GKM, ale to browary bydgoskie były chyba 1995-97.
  Stal Toruń owszem dała iskrę do utworzenia w 1977 klubu GSŻ Grudziądz czy defacto rezerw Stali Toruń. GKM powstał w 1979 jako samodzielny klub, ale dalej opierajacy się o zawodników min. z Torunia. Pomału jednak zaczeto i szkolic swoich zawodników. Pierwszy sukcesem na arenie krajowej był srebrny medal MIMP pochodzącego z Leszna Romana Felda. Generalnie samo przeszczepienie i odtworzenie zuzla w Grudziądzu,nie odbylo sie tak, bo ktos w Toruniu mial taki kaprys i nie wiedzieli co zrobić z niektórymi zawodnikami po awansie i cyk zrobimy klub w Grudziądzu. Owszem najwazniejsze były checi torunian,aby utworzyć swoja fillię w Grudziądzu. Jednym z głównych pomyslodawców ponownego utworzenia klubu zuzlowego w naszym mieście z pomocą Stali był Bogdan Kowalski, były zawodnik i trener toruńskiego klubu, pochodzący z Grudziądza. Generalnie on to pilotował tu na miejscu..
  Zacytuje słowa ówczesnego prezesa klubu toruńskiego Benedykta Rogalskiego:
  "najpierw musieliśmy pomyśleć o wytworzeniu zapotrzebowania społecznego na żużel,bo po prostu takie były czasy. O to zadbał nasz zawodnik i trener Bogdan Kowalski,związany z Grudziądzem. Dotarły do mnie dwie petycje w sprawie reaktywowania żużla w tym mieście. Tajemnicą Bogdana Kowalskiego było uzyskanie wyjątkowo dużej liczby podpisów pod tym dokumentem i to, że wiele z nich było do siebie nadzwyczaj podobnych. Pojechałem do Grudziądza na spotkanie z miejscową młodzieżą, które Kowalski zorganizował w dworcowej świetlicy. W efekcie władze przychylnie spojrzały na te starania i wyraziły zgodę".
  Wedle niektórych źródeł. Co do reorganizacji rozgrywek, nakazem PZM w 1951 roku powstała tzw. liga zrzeszeniowa W Grudziądzu po wycofaniu zespołu odbywały sie pojedyncze testmecze na stadionie w tym samym miejscu co teraz. Min. to jeszcze w starym miejscu - 16 października 1952 odbył sie mecz sparingowy Kolejarza Rawicz z Górnikiem Rybnik. Potem warkot motocykli zamilkł na jakiś czas.
  Sa zdjecia na FB Grudziadz - podroze w czasie i zdjecia z meczu prawdopodobnie Gdańsk-Rybnik koncowka lat 60 tych. Tu już obecny stadion w Parku Miejskim.
  Nikt nie mówi, ze obecna Unia Leszno to Olimpia/Unia Grudziądz.
  W programach na mecze GKM, jest kącik historii autorstwa Miłosza Marchlewicza, pasjonata żużla, pracownika klubu,ktory poszukiwał roznych źródeł do swojej pracy magisterskiej. NO i tak ta zmiana na ligę zrzeszniową miała polegać, ze łączono sekcje reprezentujące tę samą branżę i wyznaczano siedzibę centralnej sekcji. Żużlowa Unia miała mieć siedzibę w Lesznie. Mozna wiec przyjac wedle niektórych zrodeł, ze Unia "wchlonela" grudziadzki klub i przejela min. zawodników Olimpii/Unii a zuzel w Grudziądz ten ligowy zniknął na prawie ćwierć wieku.

 • bart82gkm napisał/a komentarz do 10 Years Challange: Motoarena chce zobaczyć złoto. Dekada oczekiwania i prób

  W twoim przypadku pasuje idealnie co napisał nasz noblista Stanisław Lem
  "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"
  Z łaski swojej wracaj do dziury z której wypełzłeś buszmenie bo wiedzą nie grzeszysz.

 • bart82gkm napisał/a komentarz do 10 Years Challange: Motoarena chce zobaczyć złoto. Dekada oczekiwania i prób

  W tym przypadku są sprzeczne informacje źródłowe. Jedne podają że zlikwidowano inne ze przeniesiono z calym dobrodziejstwem inwentarza.Wszystkiego nie ma w Internecie i trzeba trochę pokopać.
  Oczywiście tak jak piszesz Unia jako Unia nie LKM była DMP w 1950 gdzie główna postacią był min.Olejniczak.

 • bart82gkm napisał/a komentarz do 10 Years Challange: Motoarena chce zobaczyć złoto. Dekada oczekiwania i prób

  Nikt nie sugeruje ze Leszno jest klubem z Grudziądza .
  Bynajmniej nie w mojej ocenie. Nie zmienia to faktu ze klub przeniesiono do Leszna z zawodnikami i całym sprzętem.
  Tego nie znajdziesz w Wikipedii a mam wrażenie ze dużo osób traktuje to jak swego rodzaju encyklopedie.

 • bart82gkm napisał/a komentarz do 10 Years Challange: Motoarena chce zobaczyć złoto. Dekada oczekiwania i prób

  W 1948 jeszcze jako Olimpia później Olimpia-Unia i ostatecznie Unia Grudziądz.
  Stricte Olimpia była przed WW2 od 1924 jako sekcja żużlowa.

 • bart82gkm napisał/a komentarz do 10 Years Challange: Motoarena chce zobaczyć złoto. Dekada oczekiwania i prób

  Śp. Raniszewski który zginął uderzając w betonowe schody na torze.

 • bart82gkm napisał/a komentarz do 10 Years Challange: Motoarena chce zobaczyć złoto. Dekada oczekiwania i prób

  Chyba znam tą stronę tam jest opis od zawodów przedwojennych do czasów obecnych.

 • bart82gkm napisał/a komentarz do 10 Years Challange: Motoarena chce zobaczyć złoto. Dekada oczekiwania i prób

  Bez przesady ale byli to zawodnicy którzy zdobyli brąz DMP 1948 i wzmicnili skład Unii po przeniesieniu klubu z Grudziądza do Leszna.
  W kolejnych latach śp. Malinowski stanowił trzon zespołu Stali Rzeszów .W międzyczasie zaliczył epizod bodajże w Bydgoszczy.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

zsmarti

Kolorowych jajeczek,
rozczochranych owieczek,
rozkicanych króliczków,
pyszności w koszyczku,
a przede wszystkim
mokrego ubrania
w dniu wielkiego lania!Życzy Marti;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
zsmarti

Wesołych świąt Bożego Narodzenia, To do Ciebie ślę życzenia, Bo narodził się Jezusek, To błogi moment i niech się nie kończy Boże narodzenie, piękne chwile, Bo o ile Ci wiadomo, Trzeba dziś radować się wesoło, Więc dla Ciebie zdrowia, szczęścia, Sukcesów i wolnego czasu, to rzecz najważniejsza, Byś odpoczął przed sylwestrem, I się bawił przynajmniej do pierwszej;) życzy zsmarti

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Le Petit Prince

Bardzo dużo prezentów, mało w życiu zakrętów, Dużo bąbelków w szampanie, Kogoś kto zrobi śniadanie, a na każdym kroku szczęścia w Nowym Roku!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
zsmarti

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja".

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
zsmarti

Zanim fajerwerki pójdą w ruch, Zanim czuć będzie mocny trunków chuch, Pragnę Ci złożyć najlepsze życzenia. Niechaj w Nowym Roku się Ci spełniają wszystkie upragnione marzenia!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
zsmarti

Za oknem biało się zrobiło,
Na niebie gwiazdka lśni,
W domu choinka, tak ciepło i miło,
A w sercu płomyczek się tli...
W tym dniu wyjątkowym
Samych szczęśliwych chwil,
Radości bez końca,
Uśmiechu i słońca.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
adik81

Zobaczymy jak to się ułoży, dopóty nie będzie informacji 100%, nie nastawiam się...
Emil też niby był już klepnięty u nas...;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [22 komentarze tej dyskusji]

ej pany tak właściwie fajny transfer się wam szykuje ;) tzn o ile nie jest klepniety juz na 100% o tyle może byc róznie gdyż u nas z Zenem sie popierniczyło :/

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Donio
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Donio

znany również jako narcos ;) Orinoko zdaje sie przeinaczał się w Karmazynowy Przypływ :D:D yebany ma rozmach. A tyle nadworny adwokat blaszka się naprodukowal o multi czy zmienianiu nicków. Tyle Zaporze nawciskał ehhh jaka SKUCHA :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)

komentarz jest odpowiedzią na: [8 komentarzy tej dyskusji]

Diamentowy kolczyk...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.