Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Natsidk lubi Komentarz

  Zdegustowani to mogą być zawodnicy, trenerzy i kibice poziomem sędziowania w naszym kraju. "Nikt nie jest bezbłędny" - pełna zgoda. Sęk w tym, że ilość błędów popełnianych przez sędziów na polskich parkietach już dawno przekroczyła granice rozsądku. Pan Baum zamiast się ośmieszać słowami: "ja bym się zastanowił czy nie założyć sprawy cywilnej o pomówienie i zniesławienie" powinien głęboko przemyśleć system szkolenia sędziów w Polsce, a jeżeli nie potrafi tego zrobić, to powinien po prostu ustąpić ze stanowiska. Niejednokrotnie już pisałem - dopóki nie będzie profesjonalnych sędziów, dopóty poziom sędziowania w Polsce się nie podniesie. Sędziowanie hobbystyczne, "po godzinach", po kursokonferencjach, które bardziej niż szkolenia wyglądają jak wyjazdy integracyjne - tak to niestety wygląda obecnie. Odpowiedzialność - praktycznie żadna. Kluby powinny mieć wgląd w ocenę sędziów nie jedynie na żądanie, ale cały czas. Zapewne podniesie się głos, że to "wewnętrzny system ewaluacji sędziów w związku piłki ręcznej". Bzdura. To powinien być system ewaluacji, do którego "środowisko" powinno mieć wgląd. Wtedy byłoby wiadomo nie tylko jaką ocenę dostali sędziowie, ale również jak swoją pracę wykonał delegat. Żeby jednak nie wrzucać wszystkich do jednego worka, to napiszę, że np. ostatnia Święta Wojna, wg mnie była sędziowana na wysokim poziomie i to przez jedną z młodszych par w Superlidze. Prawda też jest taka, że jak mecz jest posędziowany słabo, to wszędzie o tym głośno, a jak dobrze, to panuje cisza i zaledwie promil oglądających zwróci uwagę na solidne sędziowanie. Podsumowując, niestety, poziom sędziowania jest odbiciem sytuacji w całym ZPRP, które już dawno powinno przestać funkcjonować w tym składzie osobowym.

 • Natsidk napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Montpellier HB wciąż z patentem na PGE VIVE. Kielczanie z drugą porażką z rzędu

  Absolutnie nie dziwi mnie dzisiejszy wynik, byłam praktycznie pewna, że przegramy i się nie pomyliłam. Tak naprawdę mogłabym skopiować komentarz po meczu z Płockiem, bo nic się nie zmieniło. Gramy brzydko, chaotycznie, nieciekawie dla oka. Akcje są przeważnie indywidualne, bo gry zespołowej jest tyle co nic.

  Alex powinien dostać trochę wytchnienia, bo chłop ma ewidentny dołek, a i tak tatuś go ciągle na tym parkiecie trzyma. Szczególnie, że o dziwo z Lijkiem gra wyglądała trochę lepiej.

  Bramka to firanki, którym czasem coś wyjdzie. to też niesamowite, że obaj nadal są bardzo dobrymi grajkami, którzy jeszcze niedawno umieli bronić, a tu mamy co mamy. Oczywiście obrona też idealna nie jest, chociaż na początku wydawało się, że w końcu będzie fajnie wyglądać.

  Karne to nadal jedna wielka komedia. To jest aż nieprawdopodobne, żeby praktycznie nikt nie był w stanie ich rzucić oprócz Julena, który nie ma 100% skuteczności, ale jednak coś strzela. Nie wiem, może Talant jakąś presje wywiera na nich i na przykładzie takiego Arka to zostaje w głowie, bo przecież chłopak nie wiadomo jak wielkich problemów z karnymi wcześniej nie miał.

  No i brawa dla Angela. W końcu coś strzelił w Lm! Jestem niesamowicie dumna…

  Strasznie, ale to strasznie wyczekuje momentu, gdy Bert w końcu powie dość, bo ile można oglądać tę mizerię.

 • Natsidk napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Wisła - VIVE. Dzień przełomu! Złoty dotyk Mindegii

  Pewnie zostanę zminusowana potwornie, ale trudno.
  Przede wszystkim BRAWA dla Płocka za wygraną, z przebiegu całego meczu zasłużyli. Strasznie mnie cieszy ta wygrana.
  Teraz co do Kielc. Po kiego Talant trzymał całą połowę Korneckiego, kiedy ten był totalną firanką. Wolff zrobił co miał zrobić, mógł lepiej, ale nie jest źle.
  Angel to jest totalne nieporozumienie, już Jurkiewicz lepiej się prezentuje, ba! Surgiel pewnie by lepiej zagrał. Podziękować, wysłać do Hiszpanii i zapomnieć.
  Szczerze, z całego serca życzę, żeby MP i PP w tym sezonie poszło do Płocka. W LM też chciałabym żebyśmy ponieśli sromotną porażkę. Dlaczego? Bo wtedy może w końcu Bert przejrzy na oczy. Lubię Talanta, szanuję, ale od 3 sezonów coś się wypala coraz bardziej. Gra jest brzydka, szarpana, zero pomysłu na rozegranie akcji, zawodnicy wyglądają jakby się uwsteczniali lub totalnie stanęli w rozwoju. Ratują nas praktycznie tylko indywidualne zrywy. Na tak grające Kielce kompletnie nie chce się patrzeć, a mecz w Porto to nie był jak widać wypadek przy pracy. Tu potrzeba wietrzenia szatni i świeżego spojrzenia, bo co z tego że zdobywamy to MP, PP, czy idziemy do F4, kiedy gra wygląda ciągle tak samo. Nie chce żebyśmy ciągle żyli pojedynczymi zrywami i często furą szczęścia.
  Tak, tak wiem. Do maja daleko i forma przyjdzie, tylko (powtarzając się) co z wygranych, kiedy na to patrzeć się nie da.

 • Natsidk lubi Komentarz

  Zacznę od spraw technicznych. Najpierw "ginęły" komentarze, teraz dodanie ich w wersji mobilnej graniczy z cudem. Po drugie, Maxi jesteś nudny jak flaki z olejem, zmienny jak chorągiewka na wietrze. Szczrze nie wiem kto stoi za tym kontem ale podziwiam za wytrwałość ;) takie klepanie bzdur dzień w dzień może doprowadzić do raka mózgu :)

 • Natsidk lubi Komentarz

  Veszprem , dziękujemy Ci za namówienie Cupary na transfer na Was ;)

 • Natsidk lubi Komentarz

  Veszprem jeszcze nic nie przegrało jednak nie widzę ich na koniec sezonu jako zwycięzców LM. Moim zdaniem ten zespół to przerost formy nad treścią. Tam nie ma team spirit. Istna mieszanka kulturowa, masa różnych temperamentów. Tak samo w PSG. Jest wszystko oprócz chemii która w krytycznych momentach wzniesie zespół na szczyt możliwości. Szczerze mówiąc oddali bez żalu Miklera, Węgra - swojego chłopa który zawsze trzymał pewien poziom kosztem Cupary który w Kielcach nie zachwycał.

 • Natsidk lubi Komentarz

  Takie zestawienia to tylko zabawa, ale mam wrażenie, że autorzy chyba niespecjalnie się przyłożyli. No bo niby dlaczego Kiel jest tak wysoko, skoro niespecjalnie się wzmocniło (Quenstedt, młody Kristijansson i Horak w zamian za Wolffa i Vujina), a na samym początku sezonu przegrało z Flensburgiem, który w zestawieniu jest dopiero 8...?! Swoją drogą w czwartek o 19 znów ze sobą grają w Kiel i to Zebry będą miały okazję potwierdzić swoje aspiracje.
  I dlaczego Cuparę wymienia się jako takie wielkie wzmocnienie Veszprem, skoro w ubiegłym sezonie w Kielcach bronił tak fatalnie? Czy mecz z PSG aż tak bardzo zafałszował obraz jego słabej postawy w ubiegłym roku?

 • Natsidk lubi Komentarz

  Szczerze już wtedy gdy wyszła informacja o kontrakcie na 7 lat byłem zdziwiony decyzją zawodnika. Miał potencjał i trafił do silnej drużyny w skali krajowej piłki ręcznej. Być może prezes Witaszek przedstawił plan detronizacji Wisły i walki z Vive i chłopak uwierzył. A prawda jest taka że Puławy nie potrafią przeskoczyć poziomu na który weszły już jakiś czas temu. A Jarosirwicz musi nirdługo gdzieś odejść jeśli chce wejść na wyższy poziom. Jeśli nie do Kielc to za granicę. Teraz wszystko w rękach Witaszka. Wiadomo, z niewolnika nie ma pracownika jednak wysokie odstępne może odstraszyć potencjalnych kupców.

 • Natsidk lubi Komentarz

  Nie zgodzę się z wyborem gwiazdy i zawodnika na którego warto zwrócić uwagę. Największą gwiazda w Kielcach jest Alex. Po pierwsze jest to nazwisko które zna każdy kto się interesuje piłka ręczną, ale Alex udowodnił, że nie zamierza jechać na renomie ojca, tylko buduje swoją markę. Bez niego bylibyśmy w głębokiej czarnej dziurze w poprzednim sezonie. Ma na swoim koncie mnóstwo wyróżnień indywidualnych jak i zespołowych.
  Jako zawodnika na którego warto zwrócić uwagę dałbym Wolffa. To jest fakt, że on w 2016 roku miał najlepszy sezon życia i w 2017 każdy go chciał, ale od tamtej pory trochę przepadł. W klubie był w cieniu Landina, kadra niemiecka sukcesów nie powtórzyła. THW wypadło z LM. Teraz Wolff ma okazję wyjścia z cienia i zostania wielką gwiazdą, ma szansę udowodnienia swojej wartości w lidze mistrzów, czego do tej pory zbytnio nie zrobił. No i 4/8 w meczu przeciwko stali Mielec mnie na kolana nie rzuca.

 • Natsidk lubi Komentarz

  Nie rozumiem tylko dlaczego tak młody i perspektywiczny gracz podpisuje kontrakt aż na 7 lat. To szmat czasu, a za długoterminowe kontrakty w sportach drużynowych z reguły uznaje się te w przedziale 3-5 lat. Przymknął sobie trochę drogę do transferów, a szkoda.

 • Natsidk lubi Komentarz

  Nie wiem czy użytkownik Maxi to prawdziwy użytkownik czy sztuczny twór WP SF. Ale jest jak nowotwór, bardzo złośliwy nowotwór. Poziom zerowy, ale kogo to obchodzi. Liczą się kliknięcia. Nie ważne że komentarze bez sensu, nie na temat i spam szambem. Cyferki się zgadzają. Gdzie są SF z przed 6 czy 7 lat...

 • Natsidk napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Adam Morawski zamurował bramkę. Azoty Puławy nie zatrzymały Wisły Płock

  Ogólnie mecz bardzo usypiający, nawet pojedyncze "zrywy" go nie ożywiły.
  Największy zarzut jest do Azotów. Wiadomo pierwszy mecz pierwszym meczem, ale co oni robią na treningach jeśli w ich "grze" nie widać było nawet pół pomysłu na rozgrywanie akcji? Wszystko potwornie chaotyczne.
  W Wiśle nowe nabytki całkiem fajnie się pokazały i nie mogę się doczekać, żeby móc ich zobaczyć na tle chociaż trochę wymagających przeciwników (Azotów w gronie wymagających jak na razie nie liczę).

 • Natsidk lubi Komentarz

  Ludzie, przestańcie podniecać się SPARINGIEM. Formę zweryfikujemy jak zacznie się granie w LM (a nawet tutaj pierwsze mecze o niczym jeszcze nie świadczą), do tego czasu wszystkie wyniki są kompletnie nieważne. Istotny jest brak kontuzji i dochodzenie do siebie po ciężkich treningach. Ja na miejscu Wiślaków martwiłbym się Igropulo (bo z docierających informacji wynika, że to może byc nowy Oneto lub Madsen) i modlił się o szybką rekonwalescencję Daszka.

 • Natsidk lubi Komentarz

  Bo tu NORMALNYCH wpisów nie toleruje się.
  Liczy się tylko ilość łapek w górę lub w dół, a nie merytoryczne wypowiedzi.
  Co do artykułu to jakiś dramat, że nasze dwa kluby, od lat występujące w CL muszą opłacać transmisje z własnych kieszeni. To nieudolność związku, rządzonego od lat prze tzw beton.
  Amen

 • Natsidk napisał/a komentarz do Polskie telewizje bez Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych? To prawdopodobne

  Z mojej perspektywy oby C+ nie wykupiło mimo, że bardzo lubiłam ich komentarz i studio to o wiele bardziej bym wolała możliwość oglądania na stronie ehf, bo i tak większość spotkań przez pracę byłam zmuszona oglądać w internecie.

 • Natsidk napisał/a komentarz do Ogromne zaległości Vardaru Skopje. Igor Karacić: 21 miesięcy bez wypłaty

  z największym i najmniejszym umowy podpisane, została umowa z średnią firmą do dogadania chyba jakieś szczegóły, przynajmniej tak Bert mówił jakiś czas temu, więc niewykluczone że też już podpisana i pewnie niedługo na jakiejś dużej konferencji ich ogłosi.

 • Natsidk napisał/a komentarz do W Kwidzynie już tylko kosmetyka składu. Trener Strząbała budzi zainteresowanie

  mnie ciekawi ile TVP - jeśli faktycznie to oni przejmą ligę - będzie pokazywać meczów, bo patrząc na ich ramówkę i uwielbienie do ręcznej (patrz wybór jakże wybitnych i cudownych w odbiorze komentatorów) to nie zdziwią mnie 2/3 transmisje na miesiąc i zapewne tylko Vive/Wisła i czasem Azoty/Górnik/Opole.
  Eleven by był spoko, bo jak czasem oglądam u nich LM to dosyć przyjemnie się słucha, czasem nawet przyjemniej niż w n+

 • Natsidk napisał/a komentarz do Artsiom Karalek oszczędzony. Kary nie będzie

  Niby tyle komentarzy, a ich poziom "rewelacyjny" jak zwykle i nie ma co czytać.

  Co do Karaleka, zachowanie fatalne i zasługiwało na karę - podczas meczu.
  Zachowanie Sulića także było złe i podobnie zasługiwało na karę - podczas meczu, a nie po nim i w formie zawieszenia.
  Jedynie zachowanie Kulesza było bardzo złe, a nawet bandyckie i zasługiwało na kare podczas meczu i po nim jako zawieszenie.
  Bandyckie zachowania jak najbardziej zasługują na kary i piętnowanie ich, ale nie róbmy z piłki ręcznej tak delikatnego sportu, bo zaraz będą wysyłane takie skargi masowo. Wprowadźmy VAR, który będzie analizował akcje bezpośrednio po ich zakończeniu i wyłapywał bandyckie oraz sporne sytuację i niech będą rozwiązywane na miejscu podczas sportowego widowiska, a nie wszystko w gabinetach po spotkaniach. Oczywiście doskonale zdaję sobie sprawę, że to w sferze marzeń, bo jak zwykle panie nie ma pieniędzy i chęci i po co na co, ale deszcz pada lub słońce za mocno świeci to nieee, ale pomarzyć sobie można.

 • Natsidk lubi Komentarz

  "Po zasięgnięciu opinii Kolegium Sędziów uznaliśmy, że nie ma podstaw do ukarania zawodnika PGE VIVE. Faul oczywiście był, ale w naszej ocenie na dwie minuty kary, może nawet na czerwoną kartkę. Natomiast nie na niebieską, a to byłoby podstawą do zawieszenia zawodnika" To cytat z komisarza apropos Karaleka. Zgadzam się w całej rozciągłości, bo faul był na 2 minuty, a niektórzy sędziowie mogliby ewentualnie dać czerwoną tylko widzę niekonsekwencję. Po co w takim razie kara dla Sulica? Tym komentarzem akurat komisarz sam sobie przeczy. Mam wrażenie, że chcieli uspokoić obie strony i dali zawieszenie Sulicowi i Kuleshowi, a tu nagle pojawił się problem z Karalekiem, ale żeby ukrócić tego typu analizy i sytuacje w przyszłości to musieli puścić faul Karaleka bez kary. Tylko sami narazili się na śmieszność.

 • Natsidk lubi Komentarz

  Slabe, "dziecinne" zachowanie Orlen Wisly - jeden podkresla wielkodusznosc klubu dla dobra polskej pilki recznej, inni wysylaja donosy. Trzeba bylo zglosic od razu obydwa przewinienia - ale chyba nikt sie nie spodziewal, ze ukarany zostanie rowniez Sulic. Ciekawe czy to napewno pracownicy klubu tak skrupulatnie analizowali przebieg spotkania czy skorzystali z uprzejmosci swoich kibicow, ktorzy przesciguja sie w mediach spolecznosciowych (zwlaszcza pewna pani na Facebooku) a i pan dyrektor sportowy tez sie uaktywnil medialnie "Dzialamy @ wyslany do Komisarza Ligi Piotra Lebka. Czekamy na odpowiedz".
  Slabe bardzo slabe

 • Natsidk lubi Komentarz

  wsparcie kibiców na pstrym jeździ koniu. Od momentu kiedy Kielce wygrały LM co roku są oczekiwania, żeby Kielce awansowały do F4 i kiedy tak się nie dzieje to jest wielkie rozczarowanie i hejt, hala pustoszeje. A prawda jest taka, że w Europie obecnie są 3 zespoły które muszą dostać się do F4 to Barcelona, Veszprem, PSG. Te kluby mają takie budżety i składy, że awans do F4 powinien być dla nich formalnością. Zostaje jedno miejsce (więcej jeżeli wyrzuci się któryś z gigantów) na które czają się: Nantes, Montpellier, Flensburg, RNL, THW, Vardar, Pick, Kielce. Nie zmienia to faktu, że w ostatnich latach było narzekanie o brak F4. Tutaj jest tak samo, oczekiwanie, że Kielce przyjadą i pykną 10 bramkami każdego bez mrugnięcia okiem, no przykro mi, ale to sport i tak to wygląda. Przewaga na papierze nic nie daje, PSG na papierze jest znacznie mocniejsze od Kielc a pokonaliśmy ich 10 bramkami. Taki jest sport, ale kibice nie zawsze to rozumieją

 • Natsidk napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: szok! KPR Gwardia Opole lepsza od PGE VIVE Kielce

  Wielkie brawa dla Gwardii! Wiadomo Kielce miały prawo być zmęczone, ale to nie zmienia faktu, że w bramce mieliśmy firanki, w ataku niemoc straszna, a Gwardia miała bramkę zamurowaną niesamowicie - czapki z głów przed Jogim i duetem Jankowski Łangowski, ale też całej drużyny, bo bombardowali nas niesamowicie i dobrze bronili.
  Dobrze, że 2 połowa dopiero w sobotę.
  Zachowania Janca bardzo słabe, rozumiem że emocje, ale mógł przyjąć te przeprosiny od Janka i wyjaśnić sobie to z nim po meczu, szkoda tylko że sędziowie wcześniej nie zareagowali dając karnego i 2.
  Z racji tego, że pewien osobnik pod przyzwoleniem redakcji będzie miał używanie teraz to chyba do soboty nie ma co tu wchodzić.
  Na koniec miłego świętowania dla Gwardii i jej kibiców :)

 • Natsidk lubi Komentarz

  Czytam tutaj jak i na różnych forach wpisy o tym zabieraniu szalików. Kibice dwóch klubów nie muszą się lubić, ale gdzieś są granice, których nie powinno się przekraczać. Czy to zabranie szalika dziecku, czy to prezesowi klubu, świadczy tylko o zwykłym chamstwie. Jeżeli ktoś taką zdobycz traktuje jako trofeum to ma wielki deficyt intelektu. Jak czytam też inwektywy "locha stracił szalik" to kurczę, ludzie puknijcie się czasami w głowę, zanim napiszecie takie komentarze.

 • Natsidk napisał/a komentarz do Puchar Polski: Wisła znów zawiodła w końcówce. Jedenaste trofeum z rzędu dla PGE VIVE!

  dla mnie przegięciem jest także pisanie o zawale, ale jak widać niektórzy nie umieją się zachować i mieć świadomość, że pewnych rzeczy się nie pisze.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

uły uły
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Miasto mistrzów - Kielce

Tak jak pisałem są różne głosy " Karol konczy karierę albo zostanie".Wracając do Ilicia byłby wzmocnieniem ma lepsze warunki fizyczne od Karola rzuca podobnie.Może karne lepiej wykonuje jest świetny.
Jeśli chodzi o skrzydło Ekberg raczej mało realny oprócz Janca jest jeszcze inna mozliwość Zlatko Horvat:)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [6 komentarzy tej dyskusji]

Najlepsze że zaczęłam kibicować Vive przez Wisłę, która mnie nie przekonała do siebie :D Widziałabym Palmarssona, Ilić za stary moim zdaniem, a Karol myślałam że jeszcze minimum z sezon, a nawet dłużej...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Natsidk

Najlepsze że zaczęłam kibicować Vive przez Wisłę, która mnie nie przekonała do siebie :D
Widziałabym Palmarssona, Ilić za stary moim zdaniem, a Karol myślałam że jeszcze minimum z sezon, a nawet dłużej pogra.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [6 komentarzy tej dyskusji]

Fajnie,że nam kibicujesz jesli chodzi o transfery to za Tobiasa przychodzi Ekberg/Janc,a na środek podobno jakaś bomba Palmarsson/Duvnjak bądż Momir Ilić,bo Bielecki konczy prawdopodobnie karierę i za...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Miasto mistrzów - Kielce

Fajnie,że nam kibicujesz jesli chodzi o transfery to za Tobiasa przychodzi Ekberg/Janc,a na środek podobno jakaś bomba Palmarsson/Duvnjak bądż Momir Ilić,bo Bielecki konczy prawdopodobnie karierę i za niego Momir Ilić( takie są spekulacje).Ewentualnie Bombac przejdzie na pozycję Karola,a na środek ktos z pary Palmarsson/Duvnjak( ma to być ogromna siła rzutu z 2 linii)-to są tylko spekulacje np moze być Canellas lub Jicha:)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [6 komentarzy tej dyskusji]

tak :)

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.