Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • hbll napisał/a komentarz do Veszprem szykuje hit. Jorge Maqueda łączony z potęgą

  Na pewno bardzo dobry gracz i przy okazji osłabienie największego rywala, więc dla Veszprem korzyść podwójna. Chociaż jakiś czas temu awizowano w Veszprem Nedima Remili'ego - to dopiero byłaby bomba transferowa.
  Cóż, zawsze było tak że leworęczny rozgrywający to towar deficytowy i w sumie niewielu jest na świecie graczy na poziomie gwarantującym walkę o najwyższe cele - właśnie Remili, Mem, Dujszebajew, Richardson, Tonnesen, Kristopans i być może jeszcze dosłownie kilku. Stąd właśnie takie transfery jak Paczkowski i Yahia w Veszprem, De Toledo w Vardarze, Kasparek w Szegedzie i właściwie brak zmiennika dla Remiliego w PSG. Nieprzypadkowo też mistrzowie olimpijscy - Duńczycy mają taki problem z leworęcznym rozgrywającym, a Francuzi prawie wszystkie lata najlepszej reprezentacji w historii grali z Fernandezem na prawej połówce.

 • hbll napisał/a komentarz do Piłka ręczna. Oficjalnie: Blaż Janc ma nowego pracodawcę. Będzie grał w Barcelonie

  Janc w Kielcach osiągnął wszystko i trudno się dziwić, że mierzy jeszcze wyżej. Do Kielc zawsze może wrócić, a propozycja z Barcelony nie przychodzi raczej co roku.
  A na odejściu Janca skorzysta przynajmniej Moryto, który będzie grał jeszcze więcej, szczególnie w kluczowych momentach.

 • hbll napisał/a komentarz do Plaga kontuzji w Veszprem. Dwóch zawodników z urazami

  Veszprem - najszersza ławka świata a jednak nie przewidzieli, że coś się może stać z Tonnesenem. Najpierw Yahia miał zastąpić Paczkowskiego, a teraz razem z nim będzie musiał do końca sezonu walczyć o triumf w CL.
  Mimo całej sympatii do Paczkowskiego, to jednak przez kontuzje Tonnesena prawa połówka Veszprem powinna odstawać od innych czołowych ekip i trudno im będzie wreszcie wygrać ligę mistrzów. Nie wierzę też, że Madziarom uda się sprowadzić jakiegoś topowego gracza w trakcie sezonu. Ale pojawia się super szansa dla Paczkowskiego, który może pokazać niedowiarkom takim jak ja, że stać go na dobrą grę u boku Lauge, Borozona i Nenadicia o wygranie rozgrywek.

 • hbll napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Kosmiczny mecz w Paryżu dla Barcy, niespodziewana porażka Flensburga

  @handballek: Moim zdaniem są zdecydowanie najlepsi - o krok przed PSG, a o dwa przed Veszprem czy Szegedem. Mają świetnych graczy, ale świetnych graczy ma też 6-8 innych czołowych ekip. Barcelona ma w tej chwili jeszcze idealnie dobraną taktykę pod swoich szybkich, dynamicznych graczy. To jest trochę taka nowoczesna piłka ręczna - nie ma tam 100-120 kg obrotowych, nie ma 2-metrowych rozgrywających. Karty rozdaje Mem, Cindrić, Palmarsson i Fabregas, błyskawiczne skrzydła, mocny bramkarz, Petrus trzyma obronę. Tempo, tempo, tempo. Trochę wręcz taka wariacka gra, ale dziś tylko Barcelona tak gra i to jest duży atut.

 • hbll napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Kosmiczny mecz w Paryżu dla Barcy, niespodziewana porażka Flensburga

  Barcelona wygrała w Paryżu i potwierdziła, że ten sezon ma jednego faworyta (inna sprawa, że faworyci raczej na końcu i tak nie podnoszą trofeum CL). Ale oglądając mecz nie mam przekonania, że Barcelona ma większy potencjał niż PSG. Katalończycy są po prostu najlepiej zorganizowaną drużyną Europy. Grają nowocześnie, bardzo szybko, a gracze na odpowiednim poziomie robią małą błędów. Paryż mógł ten mecz wygrać, ale francuzi grają piłę ręczną wolniejszą, bardziej siłową. A o porażce zadecydowały niestety ostatnie minuty, kiedy to Sagosen miał 2 straty chyba pod rząd a Syprzak oddał rzut kozłem ponad bramką. Szkoda, bo obaj wcześniej wyglądali dobrze, Sagosen nawet świetnie, tyle tylko że chyba zeszło z niego powietrze.
  Myślę, że jeśli te zespoły spotkają się w 1/2 albo w samym finale, to Barcelona tak długo będzie wygrywała, jak długo PSG nie zatrzyma tej jej wysokiej intensywności gry. Rzucić 35 bramek w Paryżu to jest wyczyn, a po 10 meczach mieć średnio w ataku 35,6 bramki to już wyznaczanie nowych standardów w piłce ręcznej. Wygląda więc na to, że chyba osoba Xaviego Pasquala jest tym faktorem, który robi różnicę.

 • hbll napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Sprawdziliśmy kto daje szanse młodzieży. Jest zdecydowany lider

  @kck: Bo nie za bardzo mają na kogo postawić. W całym zestawieniu jest 2-3 zawodników z rocznika 1998 i młodszych, którzy mogliby dostać szanse w Płocku i Kielcach i to też na wyrost. są to skrzydłowi i kołowy, którzy raczej nie mieliby szans posadzić na ławce Daszka, Janca, Mihicia, Moryty, Żabicia i Karalioka. Niestety.
  Ja myślę, że jeśli tylko na horyzoncie pojawi się jakiś bardzo utalentowany 18-20- latek, to bardzo szybko trafi do Kielc lub Płocka, tak jak było właśnie z Daszkiem czy Moryto. Póki co musimy czekać...

 • hbll napisał/a komentarz do Luc Abalo nie zakończy kariery? Francuz otwarty na propozycje

  Abalo sprzed kilku sezonów to zawodnik z grupy tych, dla ktorych chce się oglądać piłkę ręczną. Cyrkowiec. Ktoś, kto przerósł nawet Mirze Dzombę. No właśnie - przez porównie do Dzomby nie chciałbym chyba jednak, żeby trafił właśnie do Kielc, bo przykład Chorwata pokazał, że nawet najlepsi skrzydłowi na stare lata bywaja słabi.

 • hbll napisał/a komentarz do EHF Cup: Wylosowano grupy, trudna przeprawa Gwardii Opole

  A i widzę jeszcze ciekawy skład Sportingu - Rene Toft Hansen, Kevin Nyokas, Borko Ristovski i Petar Djordjić - nieźle...

 • hbll napisał/a komentarz do EHF Cup: Wylosowano grupy, trudna przeprawa Gwardii Opole

  Gwardia prawdopodobnie jest potencjalnie najsłabszą ekipą całych rozgrywek (obok Portugalczyków, więc tu nawet nie było szans na łatwą grupę. Ale mnie takie losowanie cieszy - wiadomo, że gracze Gwardii w pucharach nie grają o wygraną, a o doświadczenie czy możliwość pokazania się. Gra w tym pucharze to super sprawa, swoisty bonus, a dla niektórych może nawet największe granie w karierze. Dlatego jeśli się mierzyć, to z jak najlepszymi.
  Do Opola przyjedzie Sjostrand, Allendorf, Hafner, Lemke, Kuhn, Marić, Markussen, Noddesbo, Skube, Oris Nielsen i Michael V. Knudsen - to są medaliści ME, MŚ i IO. Świetna sprawa i oby więcej okazji dla polskich ekip do gry przeciwko takim rywalom.

 • hbll napisał/a komentarz do Menatyper - 25.11.2019.

  1. Pick - Zagrzeb 33-26
  2. PSG - Barcelona 30:30
  3. Elverum - Celje 29:28
  4. Flensburg - Aalborg 31:29
  5. Motor - Porto 28:30
  6. Vive - Mieszkow 33:28
  7. Kiel - Montpellier 33:30
  8. Vardar - Veszprem 28:31
  9. Kristianstad - Wisła 30:27

 • hbll napisał/a komentarz do Oficjalnie: Blaż Janc opuści PGE VIVE Kielce. Sigvaldi Gudjonsson następcą Słoweńca

  Janc jest zawodnikiem wybitnym, ma niesamowite predyspozycje do gry. Na swojej pozycji to jest zawodnik kompletny, moim zdaniem to najlepszy obecnie prawoskrzydłowy świata. Ale jeśli chce się rozwijać, to musi odejść - do Barcelony, do Bundelsligi czy nawet Veszprem.
  Wydaje mi się też, że żaden zawodnik (albo prawie żaden) nie jest w stanie utrzymać takiego poziomu przez długą karierę, szczególnie jeśli tak jak Janc, zaczął tak wcześnie. Największym atutem Janca jest szybkość, dynamika i kiedyś te jego atuty będą powoli zanikały, tak jak zanikają od dłuższego czasu u innego równie wybitnego skrzydłowego - Luca Abalo. Janc jest ciągle bardzo młody, ale kto wie, jak będzie wyglądał za 5 czy 7 lat. Do tej pory omijały go też kontuzje. Dlatego myślę, że on musi z tej kariery czerpać jak najwięcej i nie ma czasu na kolejny rok w Kielcach - trzeba iść naprzód, na sam szczyt (czyt. Barcelona).
  Zresztą ja akurat uważam, że jeśli gdzieś oszczędzać, to na skrzydłowych.

 • hbll napisał/a komentarz do Menatyper - 18.11.2019.

  1. Barcelona - Flensburg 31:31
  2. Aalborg - PSG 27:31
  3. Zagrzeb - Elverum 29:28
  4. Celje - Pick 27:30
  5. Kiel - Motor mecz się odbył
  6. Montpellier - Porto 30:30
  7. Mieszkow - Vardar 29:30
  8. Veszprem - Vive 32:28
  9. Wisła - GOG 28:29

 • hbll napisał komentarz na tablicy hbll

  No właśnie. Przegapiłem, ale i tak nit pewnie nie przewidział takiego wyniku...

 • hbll napisał/a komentarz do PGNiG Superliga: przetarcia dla pucharowiczów. Hit w cieniu wyjazdu VIVE na Węgry

  Widać, że jest jakieś zainteresowanie piłką ręczną i swojego rodzaju fundament(fundamencik cik) pod rozwój. Kodowane stacje, choćby pokazywały ligę na najwyższym poziomie, to jednak szklanego sufitu nie przebiją i będą hamulcem rozwoju dyscypliny. Piszę o tym, bo mam wrażenie że takim hamulcem dla VIVE i Wisły jest to, że bez canal+ nie można oglądać ich spotkań w lidze mistrzów.

 • hbll napisał/a komentarz do Transferowy hit! PGE VIVE Kielce pozyskało islandzki talent Haukura Thrastarsona

  Nie miałem okazji jeszcze zobaczyć Islandyczka w akcji, więc trudno mi się odnieść do transferu, ale klimat wokół niego zdaje się zapowiadać coś ciekawego. Zobaczymy co z tego będzie, bo Daniel Dujszebajew i Branko Vujović też mieli być ogromnymi talentami, a choć są dzisiaj solidnymi, to jednak ciężko byłoby o hurraoptymizm, jeśli to oni mieliby stanowić o sile VIVE w tym czy w kolejnym sezonie.
  Ale bardzo fajnie, że do VIVE przychodzi wreszcie ktoś na środek, bo ta pozycja ciągle wymaga wzmocnienia, a nie przesuwania na nią graczy z lewa, z prawa i ze skrzydła.

 • hbll napisał/a komentarz do Menatyper - 11.11.2019.

  Ważne, że zdąrzyłem :) Chociaż oglądając mecz wydawało się, że na nic ten tym się nie zda, bo przez 3/4 meczu to Porto prowadziło i grało doskonale.

 • hbll napisał/a komentarz do Transferowy hit w Bundeslidze? Mads Mensah Larsen może przejść do Flensburga

  @EQ Iskra: Mam podobne odczucia. Niby ma chłopak potencjał, niby wszystko już wygrał co było do wygrania, ale jakoś mam wrażenie, że robi za dużo błędów, a przynajmniej tak to wygląda gdy mam okazję go oglądać. Mi on trochę przypomina N'Guessana z Barcelony.

 • hbll napisał/a komentarz do Menatyper - 11.11.2019.

  Kielce - Vardar 31-29
  Kadettem - Wisła 29-27
  Ufffff, zdążyłem

 • hbll napisał/a komentarz do Menatyper - 11.11.2019.

  Elverum-Pick 29:32
  Porto-Kiel 30-33
  Veszprem-Mieszkow 33-29
  Montpellier-Motor 32-28

 • hbll napisał/a komentarz do Menatyper - 11.11.2019.

  Zagrzeb - Celje 29-27
  Barca - Aalborg 35-28
  PSG-Flensburg 33-29

 • hbll napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Emocjonujący mecz na niskim poziomie sportowym, niegodnym CL. Kokszarow robił wszystko, by jego zespół przegrał, ale fatalna postawa Karalioka i Jurkiewicza w obronie na to nie pozwoliła. Zresztą ta dwójka w ataku też zagrała fatalnie, jak wszyscy poza Alexem i Angelem.
  Vardar był słabiutki, ale też sędziowie nie dali mu jak zwykle zrobić krzywdy. Trochę mnie dziwi brak protestow ze strony Vive, bo nawet przy tak słabej postawie przynajmniej 5 piłek było gwizdnietych ewidentnie stronniczo. Kary dla Karalioka, Guillo i Jurkiewicza z kapelusza, brak ewidentnej 2 dla Dibirova pod koniec pierwszej połowy, naciągane błędy kroków kielczan, brak karnego w ostatniej akcji meczu dla Kielczan, choć rywal stał w polu, brak faulu na Karalioku chwilę wczesniej etc. Trochę za dużo, jak na jeden mecz. Chyba nigdzie na świecie sędziowie nie mylą się tak na korzyść gospodarzy, jak w Skopje...

 • hbll lubi Komentarz

  Niewiele, ale 7 punktów też drogą nie chodzi :)) W wirtualnej klasyfikacji przesunąłeś się już na 2 miejsce.

 • hbll napisał/a komentarz do Jan Klimków nie zagra w PGE VIVE Kielce. Obrotowy odrzucił ofertę

  Guillo raczej zapracował na dłuższą umowę, więc przy nim, Karalioku i Tournaucie Klimków raczej w Kielcach miejsca by nie znalazł. Oby jednak w świat poszedł sygnał o zainteresowaniu ze strony Kielc, to może uda się Klimkowowi trafić do Niemiec czy Francji...

 • hbll napisał/a komentarz do Liga Mistrzów. Hit z Syprzakiem i Jureckim dla PSG

  Co ten Syprzak gra...?! Nie rozumiem takich komentarzy. Facet wstał z katalońskiej ławki, gra w jednej z najsilniejszych (przynajmniej na papierze) ekip klubowych w historii piłki ręcznej. O miejsce w składzie walczy z reprezentantami Francji i Danii, z jednej strony z mistrzem świata i mistrzem olimpijskim, z drugiej z 2-krotnym mistrzem świata, wicemistrzem olimpijskim i mistrzem Europy. A jednak Syprzak w tym towarzystwie gra sporo i jest w tej edycji ligi mistrzów czołowym strzelcem PSG - więcej od niego bramek do tej pory mają tylko bracia Karabatić i Remili ( a mniej m.in. Sigurdsson, Toft Hansen, Sagosen, Abalo czy Hansen).
  Myślę, że nie doceniamy pozycji Kamila Syprzaka a wygląda na to, że ta jest dzisiaj w światowym handballu bardzo mocna.
  Więc co ten Syprzak gra? Gra czołową rolę, w czołowej drużynie najsilniejszej ligi świata (ligi mistrzów). Czego chcieć więcej i gdzie jest szczyt, jeśli nie tam?

 • hbll napisał/a komentarz do Menatyper - 03.11.2019.

  Eh, Flensburg - PSG 29:30. Niewiele brakowało :)

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

hbll

No właśnie. Przegapiłem, ale i tak nit pewnie nie przewidział takiego wyniku...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

komentarz jest odpowiedzią na: [1 komentarz tej dyskusji]

Nie mogłem Ci się wcześniej przypomnieć. Szkoda, bo mecz Kiel-Motor poleciał w powietrze. Biorąc jednak pod uwagę wynik to chyba niewiele straciłeś. Pamiętaj o wytypowaniu pozostałych spotkań.

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jerseyus

Nie mogłem Ci się wcześniej przypomnieć. Szkoda, bo mecz Kiel-Motor poleciał w powietrze. Biorąc jednak pod uwagę wynik to chyba niewiele straciłeś. Pamiętaj o wytypowaniu pozostałych spotkań.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)

ostatnia odpowiedź: 21 listopada 2019 [1 komentarz tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.